نحوه تحصیل رایگان در ژاپن (10 مرحله)

ژاپن یکی از برترین کشورهای اقتصادی جهان است. تا به امروز، این کشور در بسیاری از زمینه های عملی مانند علم، فناوری، اقتصاد، معیشت، تجارت و البته آموزش پیشرفت کرده است. برنامه های زیادی برای تبادل دانشجو در ژاپن وجود دارد و برخی از آنها حتی دوره های تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی به طور رایگان ارائه می دهند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

آموزش و پرورش در این کشور با سخاوتمندی توسط دولت آنها تأمین می شود زیرا آنها معتقدند که تأمین مالی آموزش و پرورش کشور آنها را موفق می کند. آنها اشتباه نمی کردند. سیستم آموزشی عالی، محیط آموزشی و آموزش با کیفیت آنها را به آنچه امروز هستند تبدیل کرده است.

به همین دلیل، دانشجویان بین المللی ژاپن را به عنوان کشور شماره یک آینده نگر خود برای ادامه تحصیلات عالی خود، به ویژه مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری، در نظر می گیرند. و راه هایی برای به دست آوردن آنچه می خواهند وجود دارد، علاوه بر این اگر به صورت رایگان باشد. در اینجا نکاتی درباره نحوه دریافت آموزش رایگان در ژاپن آمده است.
 
هزینه‌ تحصیل در ژاپن چقدر است؟
راهنمایی برای تحصیل و زندگی در ژاپن به زبان انگلیسی
 بورسیه های تحصیلی ژاپن برای دانشجویان ایرانی در همه مقاطع تحصیلی

نحوه-تحصیل-رایگان-در-ژاپن-10-مرحله
1. یک برنامه کاربردی شایسته برای تحصیل ایجاد کنید
برای مدت طولانی، ژاپن سخاوتمندانه دانشجویان بین المللی را پذیرفته است زیرا آنچه آنها بیشتر از همه می خواهند دانش است که این دانشجویان در کشور خود ارائه می دهند.

اما این هرگز بهانه ای برای شما نخواهد بود تا یک برنامه نامناسب ارسال کنید. یک محتوای کاربردی خوب می تواند شما را در هر چیزی که می خواهید بخشی از آن باشید قبول کند. داشتن یک برنامه کاربردی خوب بخش مهمی از تحصیل رایگان در ژاپن است، بنابراین مطمئن شوید که نمرات خوبی کسب کرده اید و نمرات آزمون بالایی دارید.

2. سعی کنید برای چندین دانشگاه و نه فقط برای یک گذینه اقدام کنید
شما قطعاً باید در مورد دانشگاه هایی که می خواهید در آن تحصیل کنید، تحقیق کنید. معیارهای خواسته خود را داشته باشید و محدودیت های موجود را در نظر بگیرید. البته، در بالای معیار شما باید این باشد که دانشگاه مدرکی را که می خواهید دنبال کنید ارائه دهد. هر چیز دیگری که به آن معیار نرسیده است باید از انتخاب های شما حذف شود. برخی از دانشگاه هایی که دارای مدرک تحصیلی متعدد هستند مانند دانشگاه هوکایدو و دانشگاه توهوکو.

پس از آن، برنامه های خود را به تمام دانشگاه هایی که در مورد آنها تحقیق کرده اید ارسال کنید و منتظر پذیرش خود باشید.

3. دانشگاه های ارزان تر در ژاپن را انتخاب کنید
دلیل درخواست شما این است که می خواهید به صورت رایگان در ژاپن تحصیل کنید. اگر دانشگاهی را انتخاب کنید که هزینه های بالایی از جمله آزمایشگاه، امکانات و خدمات شهری را پرداخت می کند. بنابراین، دانشگاهی را انتخاب کنید که در بودجه شما قرار دارد و به شما کمک می کند تا برای تحصیل خود پول پس انداز کنید.

4. درخواست اولیه برای بدست آوردن شانس بیشتر پذیرش
ارسال زودهنگام هرگونه سند یا برنامه یک مزیت بزرگ است. اولویت با شما خواهد بود و به احتمال زیاد وقتی خصوصیاتی را که آنها می خواهند داشته باشید، پذیرفته می شوید. همچنین، فرم های درخواست خود را زود ارسال کنید.

5. به دنبال و درخواست بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ژاپن باشید
جستجوی بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه های ژاپن یکی از بهترین روش های تحصیل رایگان در ژاپن است. گرفتن بورسیه تحصیلی کار سختی نیست زیرا هر دانشگاهی برای هر دانشجو برنامه های بورسیه تحصیلی موجود دارد. دو دانشگاه مشهور ژاپن که چندین بورسیه تحصیلی ارائه می دهند، دانشگاه توکیو و دانشگاه کیوتو هستند.

آنها برنامه هایی دارند که به طور خاص از دانشجویان بین المللی حمایت می کند، اما ابتدا باید در دانشگاه های مربوطه خود ثبت نام کنند. اما به غیر از این دانشگاه ها هنوز برنامه های بورسیه بی شماری برای شما وجود دارد. شما فقط باید آنها را جستجو کرده و درخواست دهید.

6. به دنبال بورسیه های ارائه شده توسط دولت باشید
ژاپن به عنوان یک قدرت اقتصادی جهان، ارتباطات زیادی به ویژه با کشورهای همسایه خود برقرار کرده است. بنابراین، سایتهای بین المللی دولتی خود را بررسی کنید و به دنبال بورسیه تحصیلی یا کمک هایی باشید که کشور شما برای کسانی که مایل به تحصیل در ژاپن هستند ارائه می دهد. به غیر از این، از آنجا که آنها از پتانسیل دانش در کشور خود آگاه هستند، دولت ژاپن همچنین به دانشجویان بین المللی در زمینه تحقیقات بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

7. به دنبال و درخواست بورسیه تحصیلی خصوصی باشید
اگر مهارت کافی برای پذیرش بورسیه دانشگاه و دولت را ندارید، شرکت های خصوصی در ژاپن نیز بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. این برنامه ها فقط برای دانشجویان کشور و کسانی است که برنامه های اشتغال در ژاپن دارند. کسانی که از شرکت ها یا مشاغل کمک می گیرند بلافاصله استخدام می شوند یا در برابر هرگونه کمک آموزشی که دریافت کرده اند برای آنها کار می کنند. این یک فرصت عالی خواهد بود زیرا شما مجبور نخواهید بود بعد از تحصیل نگران بیکاری باشید.

8. در حین تحصیل برای مشاغل یا کارهای جانبی درخواست دهید
ژاپن دانشجویان خود را تشویق می کند که در صورت امکان به صورت پاره وقت کار کنند زیرا به گفته آنها، مهارت های مدیریتی دانشجویان را توسعه داده و تمرین می کند. بله، دانشجویان مجاز به کار در ژاپن هستند مادامی که مانع تحصیل دانشگاهی دانشجویان نشود و مادامی که در 28 ساعت کاری هفتگی باشد. همچنین اگر ویزای دانشجویی بین المللی دارید، کار همیشه قانونی خواهد بود.

بنابراین، مشاغلی را بیابید که برای شما دردسرساز نباشد، بلکه توانایی شما را در مدیریت موثر زمان افزایش دهد. همچنین، کار قطعاً می تواند به شما در تحصیل رایگان در ژاپن کمک کند.

9. یاد بگیرید که هزینه های خود را مدیریت کنید
ژاپن از نظر مردم و البته پول کشور بسیار شلوغی است. اکثر اوقات، دانشجویان بین المللی از نظر ارزش پول مبهم هستند زیرا فکر می کنند همه چیز ارزان تر از کشورهای خود است. با این وجود، بدون آنکه بدانید ممکن است روزانه بیش از 500 دلار خرج کنید برای جلوگیری از این شرایط، همیشه اولویت های خود را در نظر داشته باشید و قبل از هزینه و خرید فکر کنید. 

10. یک یا چند مرحله بالا را اعمال کنید
با استفاده از یک یا چند روش ذکر شده در بالا، قطعاً می توانید در ژاپن به صورت رایگان تحصیل کنید. بنابراین، مطمئن شوید و زودتر برای تحقق رویای خود آماده شوید.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش