شرایط اعطای مأموریت آموزشی به اعضای هیئت علمی مربی اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، قائم مقام وزیر علوم در بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها «نحوه اعطای مأموریت آموزشی به اعضای هیئت علمی در مرتبه مربی» را اعلام کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه در بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها «نحوه اعطای مأموریت آموزشی به اعضای هیئت علمی در مرتبه مربی» را اعلام کرد بخشنامه مذکور به شرح زیر است:

نظر به سوالات متعدد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی در خصوص مأموریت آموزشی مربیان، در اجرای مفاد ماده ۱۲۱ آئین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی و به استناد مفاد بند ۴ ماده ۷۳ و تبصره ۱۰ ماده ۵۲ آئین نامه یاد شده، بدین وسیله نحوه اعطای مأموریت آموزشی به اعضای هیئت علمی در مرتبه مربی که به تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسیده (موضوع نامه شماره ۱۴۴۲۱۰ مورخ ۲۸ شهریور ۱۴۰۰)، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

الف) شرایط عمومی متقاضیان اعم از پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی

۱- قبولی در دوره روزانه آزمون سراسری دکترای تخصصی؛

۲- تأیید دانشگاه محل تحصیل و رشته‌ای که ذینفع قصد ادامه تحصیل در آن را دارد، توسط مؤسسه محل خدمت؛

۳- حداکثر سن ۴۰ سال؛

۴- سپردن وثیقه لازم مطابق با بند ۶ ماده ۷۳ آئین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی.

تبصره ۱: اعضای هیئت علمی ایثارگر برای استفاده از مأموریت آموزشی از نظر شرایط سنی تابع ضوابط خاص ایثارگران هستند.

ب- شرایط اختصاصی متقاضیان براساس وضعیت استخدامی

ب -۱- مربیان پیمانی:

قبل از اتمام ۵ سال خدمت پیمانی، احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم برای تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی آزمایشی (ملاک عمل در زمان قبولی در دوره دکترای تخصصی) با تأیید کمیسیون تخصصی هیئت ممیزه ذی ربط؛

اخذ پایه‌های ترفیع استحقاقی سالیانه در وضعیت پیمانی تا زمان قبولی در آزمون؛

اخذ مجوز از هیئت امنای ذی ربط.

ب - ۲- مربیان رسمی آزمایشی با سابقه خدمت رسمی آزمایشی کمتر از پنج سال:

اخذ پایه‌های ترفیع استحقاقی سالیانه در وضعیت رسمی آزمایشی تا زمان قبولی در آزمون.

ب - ۳- مربیان رسمی قطعی:

اخذ پایه‌های ترفیع استحقاقی سالیانه در ۳ سال منتهی به زمان قبولی در آزمون.

تبصره ۲: در شرایط خاص، اعطای مأموریت آموزشی به آن دسته از مربیان رسمی آزمایشی که دارای حداقل پنج و حداکثر هشت سال سابقه خدمت در وضعیت رسمی آزمایشی هستند، مشروط به احراز شرایط عمومی مندرج در بند «الف» این بخشنامه، کسب امتیازهای تعیین شده در بندهای «الف»، «ب» و «ج» ماده ۱۵ آئین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی و تمدید مدت مذکور از سوی مراجع ذی صلاح و اخذ پایه‌های ترفیع استحقاقی سالیانه در ۳ سال منتهی به زمان قبولی در آزمون، با اخذ مجوز از هیئت امنای ذی ربط امکان پذیر است.

لازم به ذکر است، با عنایت به اینکه براساس مفاد آئین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیئت علمی، پذیرش مدرک دکترای تخصصی مربیان و ارتقای مرتبه استادیاری آنها منوط به مشخص بودن نحوه ادامه تحصیل ایشان (استفاده از مأموریت آموزشی و یا مرخصی بدون حقوق با رعایت مقررات مربوط) است؛ لذا شایسته است موسساتی که مجری دوره دکترای تخصصی هستند، هنگام شروع به تحصیل ایشان مراتب را به نحو مقتضی به افراد ذی نفع اطلاع رسانی کنند.

➕  بیشتر بخوانید:
شرایط جدید جذب هیئت علمی برای تدریس
چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟
فراخوان جذب هیئت علمی آبان ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد/ انتشار جدول زمانبندی و سهمیه‌ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش