دانشگاه‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باز شوند

به گزارش ویکی گرام، محمد رضا آهنچیان مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه «تیتر امشب» درباره بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها اظهار کرد: آموزش حضوری طی ۲۰ ماه گذشته به صورت صد در صدی مجازی ادامه داشته است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: برخی از زیرنظام‌ها مانند: دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای که دانشجویان غیر بومی کمتری دارند از ۱۵ آبان در دانشگاه علمی کاربردی آموزش‌ها حضوری می‌شوند و دانشگاه فنی و حرفه‌ای هم به زودی در این زمینه اعلام نظر خواهد کرد.

آهنچیان تصریح کرد: تمامی دانشگاه‌های دولتی و زیر نظام‌های وابسته به آن، موسسات غیر انتفاعی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌های مرتبط با وزارت علوم شیوه نامه‌های بهداشتی مرتبط با خود را در قالب برنامه‌های عملیاتی دارند، اگر امکان دانشگاه ها مخصوصا خوابگاه برای پذیرایی از دانشجویان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی وجود داشته باشد دانشجویان می‌توانند به صورت تدریجی و در بازه زمانی مختلف در دانشگاه برای آموزش دیدن، حضور پیدا کنند.

مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اولویت حضوری شدن آموزش‌ها با دروس عملی یعنی کارگاه ها، آزمایشگاه ها، مزرعه، آتلیه و ... است و سپس اگر دانشگاهی امکان داشته باشد و از تعداد دانشجویان بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند در دروس نظری هم، دانشجویان را به صورت صد در صد حضوری فرا بخواند.

آهنچیان گفت: با توجه به مراعات شیوه نامه‌های بهداشتی و لزوم حفظ فاصله گذاری‌های دو متر مربع در کلاس‌های درس ضروری است و از آن جایی که ضریب نفوذ ویروس کرونا در فضا‌های عمومی مانند: اجتماعات دانشجویی زیاد است؛ بنابراین دانشگاه‌ها باید با احتیاط و ملاحضه حفظ سلامت جامعه دانشگاهی در این مسیر قدم بگذارند.

➕  بیشتر بخوانید:
صندلی‌های خالی وزارت علوم متقاضی ندارند
خبر خوش آموزش و پرورش/ استخدام ۷ هزار نیروی جدید تا سال آینده

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش