حضور تدریجی دانشجویان در دانشگاه‌ها آغاز شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه حضور تدریجی دانشجویان در دانشگاه‌ها آغاز شده است،‌ گفت: مراکز مشاوره باید در دوران فعالیت حضوری دانشگاه‌ها خدمات مهمی را به دانشجویان راهبری کنند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در آیین معارفه مدیران جدید سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه برخی از تغییرات صورت گرفته به درخواست مدیران سابق و برخی هم به دلیل ضرورت تغییرات و دمیدن روح تازه به مجموعه، تغییر پیدا کرده اند، گفت: همه بخش‌ها فعالیت‌های خود را برای از سرگیری فعالیت حضوری دانشگاه‌ها آماده کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: حضور تدریجی دانشجویان در دانشگاه‌ها آغاز شده است و برای احیای فعالیت‌های ورزشی لازم نیست تا شروع ترم تحصیلی بعدی صبر کنیم.

داداش پور خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و سمینارهای مرتبط با حوزه سلامت را از نقاط قوت وی در دوران کرونا می‌توان قلمداد کرد. انتظار می‌رود دکتر نعیمی که از متخصصان حوزه مشاوره است، بتواند در دوران فعالیت حضوری دانشگاه‌ها خدمات مهمی را در حوزه بهداشت و مشاوره به دانشجویان راهبری کند.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه معاونت بورس و دانشجویان خارجی در چندین سال اخیر مدیر نداشته است، گفت: دکتر سلمان پور با برخی تغییرات صورت گرفته در ماموریت‌ها، مسئولیت تصدی این معاونت را برعهده دارد و با توانمدی‌هایی که از ایشان سراغ داریم، اتفاق‌های خوبی در این حوزه شاهد خواهیم بود.

دکتر داداش پور با اشاره به اهمیت حوزه امور دانشجویان غیر ایرانی برای دیپلماسی کشور گفت: سعی شد برای راهبری این حوزه مدیری انتخاب شود که با آموزش عالی در بخش بین‌الملل آشنا باشد و بتواند خدمات جدیدی را برای دانشجویان شاغل به تحصیل در ایران فراهم کند و پس از بررسی‌ها، دکتر رازقی برای قبول مسئولیت این بخش انتخاب شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی از رشد جذب دانشجویان غیر ایرانی در سال‌های اخیر به عنوان بخشی از بین‌المللی‌سازی آموزش عالی خبر داد و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در دانشگاه فردوسی مشهد بیش از چهار هزار و در دانشگاه قم بیش از دو هزار دانشجوی غیر ایرانی مشغول تحصیل هستند.

رئیس سازمان امور دانشجویان بر ادامه روند پذیرش دانشجویان غیر ایرانی تاکید کرد و خواهان همکاری اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان برای تحقق این هدف شد.

➕  بیشتر بخوانید:
صندلی‌های خالی وزارت علوم متقاضی ندارند
خبر خوش آموزش و پرورش/ استخدام ۷ هزار نیروی جدید تا سال آینده

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش