وزیر علوم: امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها حضوری می‌شوند

به گزارش ویکی گرام، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست پارک‌های علم و فناوری کشور که در محل وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صندوق علوم، تحقیقات و فناوری مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که برای تمامی کشور یعنی توسعه علم و فناوری و کارآفرینی برنامه ریزی می‌کند و بخشی از آن جزو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و زیر مجموعه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود که ریاستش بر عهده رئیس جمهور است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: درباره بحث تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم باید گفت که با توجه به اینکه در شرایط کنونی کشور توسعه فناوری شرط لازم برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی است، بنابراین از طریق شرکت‌های دانش پایه و دانش بنیان ایجاد می‌شود معاونت علمی و فناوری را تأسیس می‌کنیم تا بر مدیریت پارک‌های علم و فناوری نظارت داشته باشد و به اینصورت با برنامه ریزی‌های لازم شاهد رشد کمی و کیفی تعداد شرکت‌های دانش پایه و دانش بنیان خواهیم بود.

زلفی گل تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان در بحث ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری لازم، برای مقابله با کرونا اقدامات بسیار خوبی مانند نوع دارو‌های تولید شده و ... انجام داده اند که میزان تاب آوری کشورمان را در این پاندمی کرونا افزایش داده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان در دوران کرونا در راستای توسعه اقتصادی فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام داده اند.

زلفی گل گفت: از طریق بحث دیپلماسی فناوری کشور‌های همسایه می‌توانیم بستر لازم را برای صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیانمان ایجاد کنیم.

او تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا از طریق سازمان برنامه ریزی درصد قابل ملاحظه‌ای از بودجه عمومی را به صندوق علم و فناوری وزارت علوم اختصاص دهیم تا بتوانیم حمایت‌های شایسته‌ای را از بخش علم و فناوری و کارآفرینی و نوآفرینی کشور داشته باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره آغاز بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان گفت: برای بازگشایی دانشگاه‌ها مطیع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که مصوب کرده دانشگاه‌های برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهر و برای دانشجویان کارشناسی از ۱۵ آبان حضوری ادامه یابند.

زلفی گل اضافه کرد: فعالیت‌های متعددی در این زمینه از جمله جلسه با معاونان آموزشی، معاونان دانشجویان، روسا و مدیران حراست دانشگاه‌های کشور انجام داده ایم و چالش‌های پیش رو را بررسی کرده ایم و سعی کرده ایم تا آمادگی لازم را برای حضوری شدن بحث آموزش را به صورت جدی داشته باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بحث تعمیر و بازسازی خوابگاه‌های همه دانشگاه‌های کشور و آزمایشگاه‌ها تا حدودی انجام شده است و قرار شد تا روسای دانشگاه با توجه به شرایطی که دانشگاه دارند حضور دانشجویان را اولویت بندی کنند و بحث حضوری شدن آموزش را جدی بگیرند.

زلفی گل با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم افزود: وقتی آموزش به صورت حضوری ادامه یابد امتحانات هم به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

➕  بیشتر بخوانید:
صندلی‌های خالی وزارت علوم متقاضی ندارند
خبر خوش آموزش و پرورش/ استخدام ۷ هزار نیروی جدید تا سال آینده

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش