دانشگاه های برتر آسیا در رتبه‌بندی کیو اس 2022 معرفی شدند

رتبه‌بندی جهانی کیو اس (QS ) فهرست برترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

روش شناسی رتبه بندی آسیایی کیو اس (QS) از ۹ شاخص اصلی بررسی شهرت دانشگاه (۳۰ درصد)، ارزیابی کارفرمایان (۱۰ درصد)، نسبت عضو هیات علمی به دانشجو (۲۰ درصد)، استنادها به ازای اعضای هیات علمی (۱۵ درصد)، دانشجویان بین‌المللی (۲.۵ درصد)، هیات علمی بین‌المللی (۲.۵ درصد)، نسبت تبادلات دانشجویی در سطح داخلی ( ۲.۵ درصد) و نسبت تبادلات دانشجویی در سطح بین المللی ( ۲.۵ درصد) استفاده می‌کند.

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای چهارمین سال متوالی در صدر قرار گرفت. این دانشگاه به دلیل شهرت علمی، نسبت اعضای هیئت علمی بین‌المللی و میزان همکاری تحقیقاتی خود با مؤسسات در سراسر جهان و شهرت در بین کارفرمایان بین المللی بالاترین امتیاز را دریافت کرد.

دانشگاه پکن به طور قابل توجهی جایگاه خود را پنج رتبه افزایش داده و از رتبه هفتم در سال ۲۰۲۱ به رتبه دوم در سال ۲۰۲۲ دست یافته است. این دانشگاه برای شهرت علمی، رتبه‌بندی در بین کارفرمایان و نسبت دانشجویان شرکت‌کننده در برنامه‌های تبادل دانشگاهی نمرات عالی دریافت کرد.

رتبه سوم مشترک امسال متعلق به دانشگاه فنی نانیانگ در سنگاپور و دانشگاه هنگ کنگ است که هر دو در بخش اساتید بین المللی و نسبت دانشجویان مبادله ورودی و خروجی امتیاز عالی دریافت کرده اند. این دو دانشگاه در نسبت اساتید دارای مدرک دکتری متفاوت هستند و دانشگاه فناوری نانیانگ برای این شاخص امتیاز ۵۹.۵ و دانشگاه هنگ کنگ ۹۶.۴ را کسب کرده است.

دانشگاه شینهوا (Tsinghua) چین امسال در جایگاه پنجم قرار گرفته و نسبت به سال قبل سه پله سقوط کرده است.

در رتبه‌بندی امسال، دانشگاه ژجیانگ و دانشگاه فودان چین در رتبه‌های ششم و هفتم قرار دارند که هر دو به دلیل شهرت خود در بین کارفرمایان، امتیاز ۹۹.۱ را دریافت کرده‌اند و برای اعضای هیئت علمی بین‌المللی و نسبت دانشجویان مبادله ورودی، امتیاز عالی دریافت کرده‌اند.

دانشگاه مالایا مالزی، امسال با یک رتبه صعود به رتبه هشتم، امتیاز بالایی را برای شبکه تحقیقاتی بین‌المللی خود دریافت کرد. در جایگاه نهم امسال دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ و دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در جایگاه دهم قرار دارند.

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ برای چندین معیار از جمله تبادل خروجی و ورودی، هیئت علمی بین‌المللی و تعداد استنادات در هر دانشکده، نمرات عالی دریافت کرد و دانشگاه جیائو تونگ شانگهای امتیاز بالای ۹۸.۷ در شهرت کارفرما و ۹۸ برای تبادل ورودی دریافت کرد.

۱۰ دانشگاه برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس سال ۲۰۲۲

۱) دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) (سنگاپور)

۲) دانشگاه پکن (چین)

۳ = دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) (سنگاپور)

۳ = دانشگاه هنگ کنگ (هنگ کنگ)

۵) دانشگاه شینهوا (Tsinghua) (چین)

۶) دانشگاه ژجیانگ (Zhejiang) (چین)

۷) دانشگاه فودان (چین)

۸) دانشگاه مالایا (مالزی)

۹) دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ (هنگ کنگ)

۱۰) دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong) (چین)

در رتبه‌بندی کیو اس (QS) دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ تعداد ۶۸۷ دانشگاه از کشورهای برونئی، چین، هنگ کنگ، هند، اندونزی، ژاپن، ماکائو، مالزی، مغولستان، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، کره جنوبی، سریلانکا، تایوان، تایلند و ویتنام رده بندی شده اند.
 

بیشتر بخوانید:


10 دانشگاه های برتر کانادا 2022
دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2022
10 دانشگاه های برتر انگلستان در سال 2022 معرفی شدند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش