جزئیات پذیرش بدون آزمون ارشد در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش ویکی گرام، دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته ورودی ۹۷ دانشگاه‌ها و مؤسّسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی‌ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ می پذیرد که جزییات آن به شرح زیر است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دانشگاه اختیار دارد تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۷ دانشگاههای مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود با میانگین کلّ بالای ۱۶ باشند را بدون آزمون پذیرش کند.

چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌های در دوره کارشناسی‌ارشد با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰ درصد برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.

متقاضیان ورودی بهمن ۹۶ به شرط دانش‌آموختگی در ۸ نیمسال میتوانند درخواست خود را ارائه کنند.

طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه می تواند به دلیل مشکلات ناشی از بیماری کرونا برای محاسبه حدنصاب واحدهای درسی دانشجویانی که در بهمن ماه ۹۹ در حال گذراندن نیمسال ششم بوده و در سه ترم آخر حذف واحد داشته‌اند، با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام کند.

متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ و طی ۸ نیمسال دانش‌آموخته شوند.

پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفاً برای همان سال امکانپذیر است و برای دانشجویان شاغل به تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود. مقایسه متقاضیان پس از ۷ نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته‌های که بیشترین واحد درسی را با آنها گذرانده‌اند، انجام می شود.

مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور و نیز دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد شهرستان‌ها، علمی کاربردی و دانشجویانی که مدارک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخد نموده‌اند برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده در کارشناسی‌ارشد بدون آزمون بر اساس آیین‌نامه وزارت علوم مجاز نیست. لذا بعد از تأیید نهایی وضعیت نهایی متقاضیان پذیرش شده امکان تغییر رشته و دانشگاه(حتی در صورت موافقت دانشگاه‌ها) میسر نیست.

طبق آیین‌نامه داخلی داشتن معدّل کلّ بالای ۱۶ الزامی است. پذیرفته‌شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان بعد از انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند.

ثبت نام اینترنتی متقاضیان از امروز ۱۵ آبان ماه آغاز شده و تا ۱۵ آذرماه از طریق سایت pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant ادامه دارد و نیازی به مراجعه حضوری نیست و دانشگاه در قبول یا رد تقاضا بر اساس امتیاز مکتسبه مختار است.

پس از بررسی اولیه توسّط اداره استعدادهای درخشان و المپیادها، شماره پرونده متقاضیانی که حد نصاب امتیاز را کسب نمایند حدوداً دی ماه از طریق وب سایت اداره استعدادهای درخشان و المپیادها اعلام میگردد و متقاضیان باید مدارک مورد نیاز این اداره که متعاقباً اعلام می شود را در تاریخ‌های مقرّر به این اداره تحویل دهند.

➕  بیشتر بخوانید:
تقویم زمان بندی پرداخت وام های دانشجویی ابلاغ شد
دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان به بعد برای آموزش‌های حضوری اعلام آمادگی کرده اند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش