شرط حضوری شدن برخی فرایندهای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش ویکی گرام، دانشگاه صنعتی شریف با توجه به پیشرفت برنامه واکسیناسیون عمومی در کشور و امکان­‌سنجی برای بازگشت تدریجی به روال عادی در دانشگاه‌ها، شرایط حضوری شدن برخی فرایندهای آموزشی دانشگاه در حوزه تحصیلات تکمیلی را اعلام کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، بر این اساس،‌ عمده کلاس‌­های درس در نیم‌­سال جاری دانشگاه صنعتی شریف کماکان به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد. تنها در مورد کلاس‌­های مختص دوره دکتری، در خصوص درخواست استاد درس و موافقت دانشجویان درس (منوط به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال) این کلاس‌­ها می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌­های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شوند.

دانشکده­‌های دانشگاه صنعتی شریف نیز مجاز هستند جلسات آزمایشگاه­‌ها یا کارگاه‌­ها را برای دانشجویانی که نیاز به امکانات خوابگاهی ندارند، با رعایت پروتکل­‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار کنند. همچنین دانشجویان دروس مرکز تربیت بدنی می‌توانند با نظر استاد درس برای انجام تمرینات ورزشی از فضاهای ورزشی دانشگاه استفاده نمایند. البته بنا به تاکید این دانشگاه، حضور دانشجویان در جلسات حضوری آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و همچنین فضاهای ورزشی منوط به ارائه کارت واکسن دیجیتال خواهد بود.

جلسات دفاع از پایان­‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری که مجوز آن‌ها توسط استاد راهنما بعد از ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۰ صادر می ­شود، به صورت حضوری برگزار خواهند شد.در شرایط خاص که به دلایلی موجه و با تایید معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه، امکان حضور تنها یکی از ممتحنین (داخلی یا خارجی) در جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و یا حداکثر دو نفر از ممتحنین (داخلی یا خارجی) در جلسه دفاع از رساله دکتری امکان‌پذیر نباشد، جلسه به صورت نیمه حضوری و با حضور دانشجو، استاد راهنما و دیگر ممتحنین برگزار خواهد گردید.

بنا بر اعلام دانشگاه صنعتی شریف، برگزاری جلسات دفاع از پروژه‌های کارشناسی (در دانشکده هایی که جلسات دفاع از پروژههای کارشناسی برگزار میشود) برای دانشجویانی که نیاز به استفاده از امکانات خوابگاهی ندارند، بلامانع خواهد بود.

➕  بیشتر بخوانید:
چرا دانشگاه‌ها تمایلی به بازگشت حضوری دانشجویان ندارند؟
آغاز آموزش حضوری برخی دانشگاه‌ها از امروز/ بازگشایی کامل از آذر در صورت واکسینه شدن تمام دانشجویان

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش