5 نکته و ترفند برای موفقیت در آزمون آیلتس/تافل برای تحصیل در خارج از کشور

فرآیند تحصیل در خارج از کشور الزامات مختلفی دارد که برای واجد شرایط بودن برای دوره های خارج از کشور باید رعایت شود یا انجام شود. یکی از این شرایط، آزمون مهارت زبان انگلیسی است. آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) و سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) آزمون
هایی هستند که در سراسر جهان برای آن انتخاب می شوند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در اینجا چند نکته و ترفند برای اطمینان از کسب نمره خوب در آزمون های مهارت انگلیسی آورده شده است:

اولین قدم برای انجام این آزمون های مهارت، درک ساختار آزمون است. در حالی که هدف هر دو آزمون یک هدف مشترک است، مدیریت آنها کمی متفاوت است.

ساختار تافل شامل Reading (36-70 سوال، 60-100 دقیقه)، Listening (34-51 سوال، 60-90 دقیقه)، Speaking (6 کار، 20 دقیقه) و Writing (2 کار، 50 دقیقه) است. کل آزمون حدود چهار ساعت طول می کشد تا تمام شود.

از سوی دیگر، ساختار آیلتس شامل Listening (40 سوال، 30 دقیقه)، Reading (40 سوال، 60 دقیقه) و Writing (2 کار، 60 دقیقه) است. تست Speaking از سه بخش (11-14 دقیقه) تشکیل شده است و معمولاً حدود دو ساعت و 45 دقیقه تکمیل می شود.

یک برنامه مطالعه برای آماده سازی ایجاد کنید
کلید موفقیت در آزمون های مهارتی، آمادگی است. آمادگی قبل از آزمون ضروری است. از آنجایی که آزمون‌ها مهارت‌های انگلیسی فرد را ارزیابی می‌کنند، دانشجویان باید یک برنامه مطالعاتی ایجاد کنند تا برنامه درسی بیشتری را برای موفقیت در آزمون پوشش دهد.

برای هر بخش به صورت جداگانه تمرین کنید و مجموعه مهارت های خود را در آن سعودی بسازید. برای آماده شدن برای بخش نوشتن، از آنجایی که در این بخش محدودیت زمانی وجود دارد، دانشجویان تشویق می شوند تا نوشتن زمان بندی شده را تمرین کنند. این به افزایش سرعت نوشتن در یک بازه زمانی کمک می کند.

برای آماده شدن برای بخش های Speaking و Reading، به تنهایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید. با انجام این کار، دانشجویان به خود صدای گوش می دهند و می توانند راه هایی برای بهبود بخش هایی که نیاز به توجه دارند پیدا کنند. دانشجویان همچنین ممکن است با انگلیسی زبانان بومی تعامل داشته باشند تا واژگان و مهارت های مکالمه خود را ایجاد کنند.
 
لیست دانشگاه هایی در سراسر جهان که نمرات پایین آیلتس را می پذیرند
4 سیستم عامل آنلاین آموزش آیلتس: بهترین نمرات آزمون انگلیسی را برای پذیرش دانشگاه دریافت کنید
نکته-و-ترفند-برای-موفقیت-در-آزمون-آیلتستافل-برای-تحصیل-در-خارج-از-کشور
نمره را هدف بگیرید
دوره های خارج از کشور دارای معیارهای خاصی برای مهارت زبان انگلیسی هستند که برای واجد شرایط بودن برای پذیرش باید رعایت شوند. این معیار در بین دانشگاه ها و رشته ها متفاوت است. دانشجویان باید نمره هدف خود را در ذهن داشته باشند و برای دستیابی به آن امتیاز تلاش کنند.

نمرات تافل بر اساس سطح عملکرد به دست آمده اعطا می شود. هر بخش آزمون حدود 4 یا 5 سطح مهارت دارد:
1. خواندن و گوش دادن: زیاد (30-22)، متوسط ​​(21-15)، کم (14-0)
2. صحبت کردن: خوب (30-26)، منصفانه (25-18)، محدود (17-10)، ضعیف (9-0)؟
3. نوشتن: خوب (30-24)، منصفانه (23-17)، محدود (16-1)

در مورد آیلتس، بخش ها به صورت تجمعی درجه بندی می شوند و نمرات کلی بین 1 تا 9 است، که در آن هر مقیاس با یک شایستگی مشخص در زبان انگلیسی مرتبط است:
1 = غیر قبول، 5 = نمره معمولی، 7 = نمره خوب، 9 = نمره متخصص.

با استفاده از آزمون های آزمایشی تمرین کنید
به دانشجویان توصیه می‌شود تا هنگام آماده شدن برای حضور در امتحانات، از آزمون‌های آزمایشی برای تقویت مهارت‌های انگلیسی خود استفاده کنند. تمرین فعالیت هایی مانند نوشتن زمان بندی شده، مرور گرامر نوشتاری و غیره از راهنماهای مطالعه به اندازه گیری پیشرفت نیز کمک می کند. با استفاده از این راهنماها، می توان اشتباهات را تجزیه و تحلیل کرد و برای بهتر شدن تلاش کرد. پس از چند هفته، دانشجو ممکن است آزمون آزمایشی دیگری را انجام دهد و سپس هر دو نمرات را برای بررسی بهبودها مقایسه کند.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش