برای تحصیل در خارج از کشور چه مواردی را در رزومه خود قرار دهیم؟

با لیست های عظیم مدارکی که باید در طول درخواست دانشگاه خود ارسال کنید، رزومه یک جنبه جدایی ناپذیر را تشکیل می دهد. این رزومه تحصیلی کاملاً متمایز از رزومه ای است که دانشجویان باید در هنگام جستجوی شغل ارسال کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در حالی که چندین نکته وجود دارد که دانشجویان هنگام ایجاد سایر جنبه‌های پذیرش دانشگاه خود به آن‌ها دسترسی دارند، اما وقتی به دنبال کمکی با CV خود می‌گردند، اغلب خود را در تنگنا قرار می‌دهند.

هنگام نوشتن رزومه برای تلاش های تحصیلی خود، مطمئن شوید که تمام مدارک تحصیلی مرتبط و سایر فعالیت های انجام شده متناسب با رشته تحصیلی مذکور را ذکر کنید.
 
  چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
  چگونه یک ایمیل رسمی برای اساتید خارجی بنویسیم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در نوشتن یک CV جذاب کمک کند:

پیشینه تحصیلی
در حالی که بسیار مهم است که تجربه کاری مرتبط خود را ذکر کنید، آنچه در رزومه تحصیلی شما اهمیت بیشتری دارد، پیشینه تحصیلی شماست. مطمئن شوید که در مورد دستاوردهای تحصیلی خود با جزئیات زیاد صحبت کنید. مدارک تحصیلی خود را به ترتیبی که برای شما مناسب تر است فهرست کنید، با این حال، در بیشتر موارد دانشجویان تمایل دارند آن را به ترتیب زمانی ذکر کنند. هنگامی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید، مهم است که دانشجویان به یاد داشته باشند که چه زمانی باید خط بکشند. ورود به جزئیات علایق تحصیلی بسیار آسان است، اما به طور خلاصه تمام جنبه های مربوطه را ذکر کنید.

واضح و مختصر
مهم است که طول رزومه را در نظر بگیرید، همانطور که قبلا ذکر شد، صحبت در مورد دوره و مدارک با جزئیات آسان می شود. با این حال، مهم است که دانشجویان آن را تا حد امکان کوتاه و مختصر نگه دارند. بیشتر از طول رزومه شما، آنچه مهم است ساختار شماست. مهم ترین اطلاعات را برای آخرین بار نگه ندارید. اکیداً توصیه می‌شود که تمام اطلاعات مهم را در ابتدا ذکر کنید. CV یک راه عالی برای نشان دادن پیشرفت شما به کمیته پذیرش است. به آنها نشان دهید که در طول دوره تحصیلی خود چه کسانی دانش و همچنین مهارت ها و ویژگی های شما را توسعه داده اند.

زبان
برخلاف سایر مدارک درخواست شما، رزومه ها ماهیت مختصرتری دارند. بنابراین، مهم است که دانشجویان از یک زبان مختصر استفاده کنند. زبان تشریحی را برای SOP خود بگذارید و به اصطلاحات فنی برای CV خود پایبند باشید. زبان قدرتمند هنگام نوشتن رزومه مهم می شود. از به کار بردن کلمات بیش از حد استفاده شده که به طور گسترده در رزومه ها استفاده می شود خودداری کنید، مطمئن شوید که کلمات شما در بین دیگر افراد متمایز است. در حالی که استفاده از اصطلاحات فنی در CV مهم است، مطمئن شوید که خواندن آن آسان است. دایره لغات قوی و عبارات خوب اجزای اصلی یک CV عالی هستند. این نه تنها دانش آکادمیک شما را نشان می دهد، بلکه به جلب توجه خواننده نیز کمک می کند.
 
چگونه سی وی و رزومه ای داشته باشیم که رد نشود؟
نحوه نوشتن یک انگیزنامه موفق برای پذیرش دریک دانشگاه بین المللی
برای تحصیل در خارج از کشور چه مواردی را در رزومه خود قرار دهیم؟
تجربه کاری
دوره های کارآموزی به کمیته پذیرش نشان می دهد که علایق شما چیست، اما همچنین آماده است که از منطقه راحتی خود برای رشته مورد علاقه خود خارج شوید. دانش نظری چیزی است که دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود به آن دست می‌یابند، با این حال، وقتی تجربه کاری را به عهده می‌گیرید، می‌توانید آنچه را که آموخته‌اید عملاً به کار ببرید. این به کمیته پذیرش نشان می‌دهد که شما آماده بودید تا مایل بیشتری را طی کنید. حضور در یک کشور خارجی به خودی خود یک کار وحشتناک است که دانشجویان را مجبور می کند از منطقه راحتی خود خارج شوند. با توجه به اینکه در سال های اولیه زندگی خود را از منطقه راحتی خارج کرده اید، زمانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرید انجام این کار برای شما نسبتاً آسان خواهد بود.

ویرایش و تصحیح
به کمیته پذیرش نشان دهید که حرفه ای هستید. بنابراین، مهم است که اسناد خود را تصحیح و ویرایش کنید. رزومه خود را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که خطایی وجود ندارد. برای شما مهم است که مطمئن شوید اشتباهات گرامری یا املایی وجود ندارد. از یکی از نزدیکان خود بخواهید رزومه شما را بخواند و توصیه های مناسب را ارائه دهد. اگر بتوانید فردی را از حوزه کاری خود بخواهید تا رزومه شما را بخواند، یک مهره روی کیک خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که رزومه خود را مختص دانشگاه مورد نظر ویرایش و تنظیم کنید.

مهمترین چیزی که هنگام تهیه رزومه باید به خاطر بسپارید این است که این بهترین راه برای کمیته پذیرش است که بداند دستاوردهای شما چیست. زمان قابل توجهی را برای تکمیل CV خود صرف کنید.

با ما در واتساپ یا تلگرام با این شماره 98.9216618489+  تماس بگیرید یا با به اشتراک گذاشتن سؤالات خود در www.wikigeram.com با ما در ارتباط باشید. شما برای کشورهای انگلستان، کانادا، استرالیا، سنگاپور، ژاپن، ایرلند، نیوزلند و غیره کمک دریافت خواهید کرد. ما به دانشجویان خود برای انتخاب دانشگاه ها/کالج ها و دوره های آموزشی، ویزای تحصیلی، کمک های مالی و بورسیه تحصیلی و مشاوره های  قبل از خروج کمک می کنیم.
 
6 اشتباه عجیب و غریب که هنگام اپلای باید از آن اجتناب کنید
بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای اپلای


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش