سوالاتی مهم و متداول در مورد آزمون تافل

آزمون انگلیسی Test of English as a Foreign Language که عموماً به عنوان تافل شناخته می شود، یک آزمون استاندارد مهارت انگلیسی است که مهارت های زبان انگلیسی دانشجو را در زمینه هایی که شامل گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است، ارزیابی می کند. 30 تا 40 بار در سال توسط آن دسته از دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در خارج هستند ارائه می شود. این کار برای نشان دادن مهارت انگلیسی در زمانی که آنها به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند انجام می شود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

یک آزمون محبوب مطالعه در خارج از کشور، احتمالاً طیفی از سؤالات در ذهن شما وجود دارد که در مورد آنها بحث می کنید. ما فهرستی جامع از متداول‌ترین سؤالات در مورد تافل را گردآوری کرده‌ایم که احتمالاً به شما کمک می‌کند تا در پیچ و خم سؤالاتی که در ذهن دارید کمک کنید.

آزمون چگونه و چه زمانی برگزار می شود؟
یک آزمون مبتنی بر اینترنت، دانش آموزان ملزم به حضور در مرکز تعیین شده برای حضور در آزمون هستند. دفعات تجویز 3-4 بار در ماه است.

فرمت آزمون تافل چگونه است؟
تافل دارای 4 بخش به نام های Reading، Listening، Speaking و Writing می باشد.

در بخش Reading آزمون چه سوالاتی پرسیده می شود؟
این بخش توانایی دانشجو را در خواندن و درک عبارات و در عین حال پاسخ دادن به سؤالات مربوط به آنها را آزمایش می‌کند. این بخش شامل 3-4 قسمت است که هر قسمت دارای 10 سوال است. این بخش تقریباً 54-72 دقیقه طول می کشد.

بخش Writing آزمون تافل شامل چه مواردی است؟
این بخش توانایی دانشجو را برای بیان خود از طریق یک متن نوشتاری آزمایش می کند. این شامل 2 کار، یعنی نوشتن یکپارچه و مقاله مستقل است. در بخش نوشتن یکپارچه، دانش آموزان ملزم به خواندن یک قطعه، گوش دادن به یک سخنرانی و ایجاد یک مقاله فنی بر اساس متن و سخنرانی هستند. زمان در نظر گرفته شده برای این بخش 20 دقیقه می باشد. در قسمت انشا مستقل به دانش آموزان یک موضوع کلی داده می شود و در عرض 30 دقیقه باید یک انشا کلی بنویسند.

در بخش Listening تافل چه انتظاری می توانم داشته باشم؟
هدف اصلی این بخش ارزیابی توانایی دانشجو در درک گفتاری انگلیسی است. این مهم است زیرا دانش آموزان باید در یک محیط دانشگاهی تعامل داشته باشند و توانایی گوش دادن مهم می شود. این بخش شامل 3-4 سخنرانی با 6 سوال در هر جلسه است. همچنین شامل 2-3 مکالمه است که در مجموع 5 سوال دارد. مدت زمان کلی آزمون 41-57 دقیقه است.

چه چیزی در بخش Speaking تافل گنجانده شده است؟
برای رسیدن به تحصیلات عالی در خارج از کشور، دانش آموزان باید به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنند. این بخش شامل 4 سؤال سؤال است که شامل 1 سؤال مستقل و 3 سؤال یکپارچه است. به دانش‌آموزان چند ثانیه فرصت داده می‌شود تا فکر کنند، و زمان در نظر گرفته شده برای صحبت مطابق با قالب سؤال تغییر می‌کند. برای هر سوال، دانشجو تقریباً 45 ثانیه تا 1 دقیقه وقت می گیرد. این بخش از آزمون 17 دقیقه طول می کشد.
 
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)

مدت زمان کل آزمون چقدر است؟
مدت زمان کل آزمون تقریباً 3 ساعت می باشد.

معیارهای نمره دهی در تافل چگونه تعیین می شود؟
از مجموع 120 امتیاز، امتیاز 100 به بالا عالی محسوب می شود. با این حال، به دانشجویان توصیه می شود برای درک نمره مورد نیاز، الزامات دانشگاه مورد نظر را بررسی کنند. علاوه بر این، هر بخش در مقیاس 0 تا 30 با افزایش 1 امتیازی درجه بندی می شود. مجموع امتیاز جمعی از تمام این امتیازات است.

نمرات تافل برای چه مدت اعتبار دارد؟
امتیاز آزمون تافل برای مدت 2 سال معتبر است.

چه زمانی می توانم انتظار دریافت نمرات خود را داشته باشم؟
زمان گزارش امتیاز تقریباً 10 روز تقویمی است.

هزینه شرکت در آزمون تافل چقدر است؟
هزینه هایی که نامزدها باید بپردازند به موقعیت مکانی آنها بستگی دارد. 

چگونه می توانم در آزمون ثبت نام کنم؟
شما می توانید به صورت آنلاین در آزمون ثبت نام کنید.

دانش آموزان در روز آزمون چه چیزهایی باید با خود داشته باشند؟
داوطلبان باید کارت شناسایی معتبر همراه با نام، عکس و امضای خود را به همراه داشته باشند. علاوه بر این، آنها باید تأییدیه ثبت نام خود را که شامل شماره ثبت است نیز به همراه داشته باشند.
 
5 نکته و ترفند برای موفقیت در آزمون آیلتس/تافل برای تحصیل در خارج از کشور
مزایا و معایب شرکت در آزمون تافل برای درخواست دانشگاه خارج از کشور

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش