میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری ( پارت اول)

آیا به کار در خارج از کشور فکر می کنید؟ ایالات متحده و اروپا از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران و مدیران خارجی هستند. با این حال، آنها فرصت های شغلی و درآمد متفاوتی را برای کارمندان ارائه می دهند. پس کدام مکان برای شما بهترین است؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

حقوق در ایالات متحده حدود دو برابر بیشتر از اروپا است. با این حال، کشورهای اروپایی مزایای اجتماعی، مراقبت های بهداشتی و خدمات رایگان مختلف را برای کارمندان ارائه می دهند. در حالی که در ایالات متحده، مردم پول بیشتری را صرف بازنشستگی و مراقبت های پزشکی می کنند.

کار در ایالات متحده و اروپا بسته به ترجیحات شما می تواند سودمند باشد. کسی که به امنیت نیاز دارد ممکن است اروپا را ترجیح دهد و کسی که برای شغلی تلاش می کند - ایالات متحده. علاوه بر این، حقوق و هزینه زندگی بین کشورها و ایالت ها متغیر است. بنابراین، قبل از تصمیم گیری باید همه این عوامل را در نظر بگیرید.

حقوق در آمریکا در مقابل اروپا
مشاغلی که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند اغلب در اروپا نسبت به ایالات متحده دستمزد بهتری دارند.

دستمزد کارگران و متخصصان مجرب
افراد بسیار ماهر و متخصص با سوابق تحصیلی خوب دستمزدهای بالاتری در ایالات متحده خواهند یافت.
دستمزد کارگران و متخصصان مجرب
به عنوان مثال، مشاوران کسب و کار و فناوری اطلاعات، مهندسان نرم افزار، کارکنان تدارکات، پزشکان و متخصصان پزشکی در ایالات متحده درآمد بیشتری نسبت به اکثر کشورهای اروپایی خواهند داشت.

حقوق در اروپا و ایالات متحده به طور قابل توجهی متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. اتحادیه اروپا شامل 27 کشور عضو است. با این حال، کشورهای بیشتری هستند که شامل شینگن نیستند یا فقط بخشی از شینگن هستند اما نزدیک به کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارند.

از سوی دیگر، ایالات متحده دارای 50 ایالت است که استانداردهای زندگی، هزینه زندگی و در نتیجه درآمد متفاوتی را ارائه می دهند.

علاوه بر این، برخی مشاغل در ایالات متحده و برخی در اتحادیه اروپا درآمد بیشتری دارند. به عنوان مثال، افراد بدون تحصیلات خاص (کارگران) در کشورهای توسعه یافته اروپایی درآمد بیشتری کسب می کنند.

بر اساس این آمار، متوسط ​​حقوق ناخالص ماهانه یک کارمند تمام وقت در آلمان 3106 یورو، دانمارک 4217 یورو، لوکزامبورگ 3980 یورو، هلند 3232 یورو و انگلستان 3135 یورو است.

متوسط ​​حقوق ناخالص ماهانه یک کارمند تمام وقت در آلمان

چرا حقوق اروپا کمتر از آمریکاست؟
تفاوت های قابل توجهی در رفاه اجتماعی برای کارکنان در ایالات متحده و کشورهای اروپایی وجود دارد.

1. مراقبت های بهداشتی
مراقبت های بهداشتی همیشه تحت پوشش است و معمولاً در ایالات متحده از مراقبت های بهداشتی "رایگان" در اروپا قابل دسترسی تر است.

2. روزهای تعطیل
در اروپا، کارمندان روزهای تعطیل بیشتری نسبت به ایالات متحده دارند. یک مهندس نرم افزار به طور متوسط ​​حدود 21 روز تعطیل در سال دارد، در حالی که در اروپا 28 روز تعطیل است.

علاوه بر این، کشورهای اروپایی تعطیلات رسمی بیشتری دارند که به تعداد کل روزهای رایگان اضافه می شود.

3. مزایای بازنشستگی
اروپا به بازنشستگی ساکنان خود اهمیت می دهد. کارفرمایان و کارمندان هر ماه مالیات بازنشستگی می پردازند. در مقابل، ایالات متحده گزینه های پس انداز بازنشستگی متعددی را ارائه می دهد، که در آن شما می توانید پول را به طور مستقل واریز کنید.

با این حال، ما نباید عوامل موثر بر حقوق در کشورهای اروپایی و ایالات متحده را دست کم بگیریم. به عنوان مثال، هزینه زندگی در بریتانیا و دانمارک به طور قابل توجهی بالاتر از آلمان و بسیاری از ایالات آمریکا است.

با این حال، هزینه های زندگی در نیویورک از همه کشورهای اروپایی، به استثنای سوئیس، پیشی خواهد گرفت.

علاوه بر این، بار مالیاتی ساکنان نیز باید در نظر گرفته شود. شهروندان دانمارکی به طور قابل توجهی مالیات بیشتری نسبت به آلمانی ها پرداخت می کنند، با این حال سهم تامین اجتماعی آنها کمتر است.

علاوه بر این، برخی از کشورهای اروپایی حقوق بسیار پایینی را برای ساکنان ارائه می دهند، مانند:
بلغارستان با درآمد ناخالص 306 یورو
لیتوانی – 612 یورو
مجارستان – با میانگین 826 یورو
برخی از کشورها با قبرس 2012 یورو، یونان 1929 یورو و اسلوونی 1655 یورو در سطح متوسط ​​قرار دارند.

حقوق در اروپا نیز به نرخ بیکاری بستگی دارد. هر چه این نرخ بالاتر باشد، درآمد کمتری دارد.

نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا در آگوست 2021:
نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا در آگوست 2021:
 
 
بعلاوه، در تمام کشورهای اروپایی، ساکنان مبالغ متفاوتی به عنوان مالیات و سهم تامین اجتماعی پرداخت می کنند. در نمودار زیر می توانید بخشی از حقوق را که در واقع روی حساب بانکی کارمند است مشاهده کنید.

رنگ آبی تیره - مالیات؛ آبی - پرداخت های تامین اجتماعی ساکنان در هر کشور پرداخت می کنند.

پرداخت های تامین اجتماعی ساکنان در هر کشور.

ایالات متحده
همچنین، ایالات متحده مالیات بر درآمد نابرابر برای هر ایالت دارد، با این حال این تفاوت به اندازه اتحادیه اروپا قابل توجه نیست.

دستمزدها در ایالات متحده به میزان قابل توجهی است. شما می توانید حداقل 20 هزار تا 300 هزار در یک موقعیت برتر کسب کنید.

علاوه بر این، متخصصان مدیریت در ایالات متحده بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی یا بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر درآمد دارند. اگر مایل به دنبال کردن این حرفه هستید، شرکت های آمریکایی می توانند فرصت های عالی و درآمد بسیار بالایی را فراهم کنند.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
راهنمای کار در خارج:  بیشترین فرصت های شغلی در کدام کشورها هستند؟

چرا حقوق در آمریکا اینقدر بالاست؟
خوب، مشابه مسئله با درآمد کم در اروپا، ایالات متحده به دلایلی حقوق بیشتری ارائه می دهد.

اما همه چیز آنقدر روشن نیست که به نظر می رسد. به عنوان مثال، یک زوج 21 ساله که در کالیفرنیا زندگی می کنند، با حقوق ناخالص سالانه 100000 دلار (یا 8333 دلار ماهانه)، مالیات می پردازند:

مالیات کسر فدرال 1200 دلار
مالیات تامین اجتماعی 516 دلار
Medicare 120 دلار
کالیفرنیا 586 دلار مالیات دارد
CA SDI 75 دلار
پرداخت خالص ماهانه 5833.70 دلار
در نتیجه، دستمزد خالص ماهانه به 5833 دلار می رسد.

و هزینه های زیر:
آپارتمان در سانفرانسیسکو 2000 تا 3000 دلار
بیمه درمانی 360 دلار
پرداخت بدهی
این زوج به احتمال زیاد در پایان ماه قبل از پرداخت بدهی حدود 2000 دلار خواهند داشت.

مردم باید به خاطر داشته باشند که ایالات متحده مانند اروپا از سیستم تامین اجتماعی عالی برخوردار نیست. دولت به همه چیز رسیدگی نخواهد کرد. شما حتی باید مراقب دوران بازنشستگی خود باشید.

در نتیجه، فردی که در ایالات متحده زندگی می کند باید پس انداز کافی داشته باشد تا در صورت بروز هر شرایط دشواری مانند:

مسائل مربوط به سلامت
به علاوه، تحصیل در ایالات متحده به اندازه اکثر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه نیست. از این رو همه والدین باید پول کافی برای رفتن فرزندانشان به مدرسه و دانشگاه داشته باشند.
 
بررسی وضعیت شغلی مهاجران خارجی در کشورهای اروپایی

حقایقی در مورد حقوق و دستمزد در ایالات متحده
حقوق در ایالات متحده نیز بر اساس عواملی مانند جنسیت، تحصیلات و موارد دیگر متفاوت است.
مشاغل در کلان شهرهای بزرگ که هزینه های زندگی بالاتری دارند نیز بیشتر از مشاغل در مناطق روستایی و حومه شهر بیشتر پرداخت می کنند.
کارگران دارای مدرک یا دیپلم به طور متوسط ​​17٪ بیشتر از همتایان خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند، درآمد دارند.
کارمندانی که مدرک لیسانس گرفته اند 24 درصد بیشتر از افرادی که فقط موفق به دریافت مدرک یا دیپلم شده اند، درآمد دارند.
به حرفه ای هایی که مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرده اند، حقوقی 29 درصد بیشتر از افراد دارای مدرک لیسانس تعلق می گیرد.
دارندگان دکترا در حین انجام همان کار به طور متوسط ​​23 درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.
ما نباید تعهدات مالیاتی کارکنان در اروپا و ایالات متحده را فراموش کنیم. مثال دقیق مالیات در آلمان در مقابل ایالات متحده را اینجا بخوانید.

مثالی از تفاوت حقوق آمریکا در مقابل اروپا
مالیات یکی از مهمترین نقش را در درآمد ما ایفا می کند. این تفاوت می تواند بسیار زیاد باشد - از 10٪ تا 50٪، بسته به کشور.

بیایید حقوق ها را در دو شهر زوریخ سوئیس و سیاتل ایالات متحده مقایسه کنیم:
در سیاتل، شرکت گوگل به طور متوسط ​​148 هزار دلار حقوق پایه و 68 هزار دلار سهام در سال می پردازد، برای کل غرامت 216 هزار دلار در سال یا 158 هزار دلار پس از کسر مالیات.
در زوریخ، Google حقوق پایه 146 هزار فرانک و 30 هزار فرانک به عنوان پاداش سهام پرداخت می‌کند که در ازای کل غرامت 176 هزار فرانک فرانک، برای دستمزد خالص 138 هزار دلار در سال پس از کسر مالیات.

هزینه زندگی در سیاتل مقابل زوریخ:
قابل توجه ترین هزینه در هر دو شهر اجاره بها است، در حالی که غذا، وسایل الکترونیکی، غذاخوری و غیره سهم کمتری از درآمد را به خود اختصاص می دهند و در تمام کشورهای غربی قابل مقایسه هستند.

مسکن:
یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر سیاتل حدود 3.9 هزار دلار در ماه یا 47 هزار دلار در سال هزینه دارد که باعث می شود کارمند 111 هزار دلار در سال یا 9.25 هزار دلار در ماه از دست بدهد.
یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر زوریخ برای شما 4.2 هزار دلار در ماه یا 50 هزار دلار در سال هزینه دارد و 88 هزار دلار در سال یا 7.33 هزار دلار در ماه برای شما باقی می ماند.
در نتیجه، درآمد خالص کارمند در گوگل یا فیسبوک در زوریخ سوئیس 25 درصد کمتر از سیاتل ایالات متحده خواهد بود.

علاوه بر این، سوئیس دارای برخی از مالیات های پایین تر در اروپا است، حقوق خالص شما در سایر کشورهای اروپایی حتی کمتر خواهد بود.

شرکت های اروپایی به ندرت می توانند به پرسنل فناوری اطلاعات دستمزدهای قابل مقایسه با حقوق ایالات متحده پرداخت کنند. هر چه کارمند واجد شرایط و جستجوی بهتری باشد، تفاوت بیشتر است.

یک مهندس اصلی در دره سیلیکون می تواند تا 600 هزار دلار در سال درآمد کسب کند - مبلغی که در هیچ کجای اروپا قابل تصور نیست.

میانگین حقوق در آمریکا در مقابل اروپا
تفاوت در حقوق نیز در تفاوت بین درآمد متوسط ​​در ایالات متحده و اروپا نهفته است. به عنوان مثال، در ایالات متحده، افراد بسیار بیشتری درآمد بالاتر از میانگین دارند، در حالی که در اروپا، بیشتر افراد به طور مساوی حقوق بیشتری دریافت می کنند. این امر به ویژه در مورد کشورهای اتحادیه اروپا صدق می کند زیرا اقتصاد دارای مقررات بیشتری است.

ایالات متحده
متوسط ​​سطح درآمد آمریکا از اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، در سال 2020، متوسط ​​درآمد ایالات متحده به 83886 دلار در سال ناخالص رسید.

متوسط ​​درآمد سالانه همه کارگران تمام وقت در ایالات متحده 51480 دلار در سه ماهه دوم سال 2021 بود.

شکاف زیادی بین حقوق در ایالات متحده وجود دارد که در کشورهای اروپایی رایج نیست. به عنوان مثال، یک کارگر معمولی 25000 دلار و یک مدیر اجرایی 150000 دلار درآمد دارد.

بنابراین، افراد با استعداد و تحصیل کرده به ویژه می توانند در ایالات متحده به نتایج مالی بالاتری نسبت به اروپا دست یابند.
 


حقایقی در مورد میانگین حقوق در ایالات متحده در سال 2021
میانگین حقوق در ایالات متحده 82412 دلار در سال است. معمولی ترین درآمد 52000 دلار آمریکا است. همه داده ها بر اساس 20675 نظرسنجی حقوق و دستمزد است.
دستمزدها از 24000 دلار (کمترین میانگین) تا 423000 دلار (بالاترین میانگین) متغیر است.
پردرآمدترین مشاغل مهندسین و تکنسین پنجم با درآمد متوسط ​​124,524 دلار آمریکا و مدیریت و کسب و کار با 110,097 دلار آمریکا هستند.
افراد با تجربه های مختلف حقوق متفاوتی دریافت می کنند. کارمندان با 16 تا 20 سال تجربه 98926 دلار آمریکا دریافت می کنند. افراد حرفه ای با بیش از 20 سال سابقه حقوق 108877 دلار دریافت می کنند.
در جدول زیر می توانید میانگین حقوق در ایالات متحده برای یک موقعیت خاص را مشاهده کنید. به طور کلی، این اعداد بیشتر از اروپا است.

میانگین حقوق در ایالات متحده در سال 2021 در میان مشاغل مختلف:
Job title Gross annual salary 2021
CEO $160,662 USD
Doctor $160,527 USD
Director $150,103 USD
General Manager $126,189 USD
Other Engineer Career $125,618 USD
Engineering Manager $122,328 USD
Lawyer $117,757 USD
Finance Manager $111,042 USD
IT Manager $109,553 USD
Program Manager $107,639 USD
Software Engineer $107,389 USD
Construction Manager $106,357 USD
CPA – Certified Public Accountant $104,434 USD
IT Project Manager $101,918 USD
Manager $97,413 USD
Other Management Career $95,589 USD
University Professor $95,188 USD
Operations Manager $94,731 USD
Construction Project Manager $93,563 USD
Business Manager $93,396 USD
Other IT Career $93,228 USD
Project Manager $92,937 USD
Human Resources Manager $92,174 USD
Other Sales Career $91,462 USD
Marketing Manager $91,343 USD
Software Developer $91,332 USD
Other Finance Career $88,675 USD
Other Human Resource Career $85,935 USD
Engineer $82,546 USD
System Analyst $82,008 USD
Salesmen or Saleswomen $80,996 USD
Financial Analyst $80,729 USD
Healthcare Management $80,452 USD
Human Resource $78,658 USD
Electrical Engineer $77,767 USD
Account Manager $76,255 USD
Registered Nurse $75,210 USD
Architect $72,989 USD
Other Public Sector Career $72,746 USD
Mechanical Engineer $72,166 USD
System Administrator $71,625 USD
Manufacturing $70,253 USD
Other Manufacturing Career $67,653 USD
Other Medical Career $66,253 USD
Senior Accountant $65,369 USD
Technician $64,144 USD
Other Constr. & Labor Career $63,578 USD
IT Coordinator $63,091 USD
Office Manager $61,427 USD
Teacher $60,019 USD
Accountant $58,918 USD
Other Education Career $57,243 USD
Restaurant Manager $56,995 USD
Customer Service Manager $54,880 USD
Staff Accountant $49,870 USD
Other Service Career $47,051 USD
Call Center $37,860 USD
Administrative Assistant $36,606 USD

عنوان شغلی حقوق ناخالص سالانه 2021
مدیر عامل 160662 دلار آمریکا
دکتر 160527 دلار آمریکا
کارگردان 150103 دلار آمریکا
مدیر کل 126189 دلار آمریکا
سایر مشاغل مهندس 125,618 دلار آمریکا
مدیر مهندسی 122,328 دلار آمریکا
وکیل 117757 دلار آمریکا
مدیر مالی 111,042 دلار آمریکا
مدیر فناوری اطلاعات 109553 دلار آمریکا
مدیر برنامه 107639 دلار آمریکا
مهندس نرم افزار 107,389 دلار آمریکا
مدیر ساخت و ساز 106,357 دلار آمریکا
CPA - حسابدار عمومی خبره 104,434 دلار آمریکا
مدیر پروژه فناوری اطلاعات 101918 دلار آمریکا
مدیر $97,413 USD
سایر مشاغل مدیریتی 95,589 دلار آمریکا
استاد دانشگاه 95,188 دلار آمریکا
مدیر عملیات $94,731 USD
مدیر پروژه ساخت و ساز $93,563 USD
مدیر بازرگانی 93,396 دلار آمریکا
سایر مشاغل فناوری اطلاعات 93,228 دلار آمریکا
مدیر پروژه $92,937 USD
مدیر منابع انسانی $92,174 USD
سایر مشاغل فروش 91,462 دلار آمریکا
مدیر بازاریابی $91,343 USD
توسعه دهنده نرم افزار $91,332 USD
سایر مشاغل مالی 88675 دلار آمریکا
سایر مشاغل منابع انسانی 85935 دلار آمریکا
مهندس 82546 دلار آمریکا
تحلیلگر سیستم 82008 دلار آمریکا
فروشنده یا زن فروشنده 80996 دلار آمریکا
تحلیلگر مالی 80729 دلار آمریکا
مدیریت مراقبت های بهداشتی 80,452 دلار آمریکا
منابع انسانی 78658 دلار آمریکا
مهندس برق 77767 دلار آمریکا
مدیر حساب 76255 دلار آمریکا
پرستار ثبت نام شده 75210 دلار آمریکا
معمار 72989 دلار آمریکا
سایر مشاغل بخش دولتی 72746 دلار آمریکا
مهندس مکانیک 72,166 دلار آمریکا
مدیر سیستم 71,625 دلار آمریکا
ساخت 70253 دلار آمریکا
سایر مشاغل تولیدی 67,653 دلار آمریکا
سایر مشاغل پزشکی 66253 دلار آمریکا
حسابدار ارشد 65369 دلار آمریکا
تکنسین $64,144 USD
ساخت و ساز دیگر شغل و کار 63578 دلار آمریکا
هماهنگ کننده فناوری اطلاعات 63091 دلار آمریکا
مدیر دفتر 61427 دلار آمریکا
معلم 60019 دلار آمریکا
حسابدار 58918 دلار آمریکا
سایر مشاغل تحصیلی 57,243 دلار آمریکا
مدیر رستوران 56995 دلار آمریکا
مدیر خدمات مشتری 54880 دلار آمریکا
حسابدار کارکنان 49870 دلار آمریکا
سایر مشاغل خدماتی 47,051 دلار آمریکا
مرکز تماس 37860 دلار آمریکا
دستیار اداری 36606 دلار آمریکا

حقوق اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری ( پارت دوم)
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش