چگونه به عنوان یک پرستار ایرانی در آلمان کار کنیم؟

شغل پرستاری آرزوی خیلی هاست، آمارها نشان می دهد که پرستاری یکی از مشاغل مطلوب این روزها و به ویژه در میان جمعیت زنان است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در آلمان پرستار باشید به نظر می رسد، می توانید انتظار حقوقی شایسته، شرایط کاری خوب و فرصتی برای زندگی در وسط اروپا داشته باشید!

با این حال، قبل از شروع فرآیند درخواست خود باید در نظر داشته باشید که آیا اصلاً می توانید به عنوان پرستار در آلمان کار کنید و چه مراحلی را برای رسیدن به آنجا باید انجام دهید. آلمان یک کشور بسیار سازمان یافته و ساختار یافته است، با صدها قانون و به خصوص در مورد شرایط تحصیلی.

شانس شما
امروز شما شانس بیشتری دارید و یک یا دو سال قبل، با گذشت زمان که جمعیت آلمان در حال پیر شدن است و بنابراین این کشور به افراد بیشتری برای مراقبت از افراد بیمار نیاز دارد.

علاوه بر این، آلمان با کمبود زیادی در حرفه های پزشکی مواجه است. فقط تعداد پرستاران کافی برای پوشش تمام تقاضا وجود ندارد، بنابراین آلمان با استخدام پرستاران خارجی از سراسر جهان از خارج از کشور کمک می گیرد.

بیمارستان ها به طور فعال پرستاران و دستیاران پرستاری و همچنین پزشکان خارجی را استخدام می کنند. برخی از آنها حتی از پرستاران خارجی حمایت می کنند تا آنها را از خارج به آلمان بیاورند.

در حال حاضر، آلمان حدود 80000 شغل خالی برای پرستاران دارد و انتظار دارد تا سال 2025 حدود 150000 شغل داشته باشد. بنابراین قطعاً شانس های قابل توجهی برای دریافت شغل پرستاری در آلمان وجود دارد.

علاوه بر این، آژانس‌های استخدام زیادی وجود دارد که با همکاری بیمارستان‌ها، پرستاران خارجی را برای شغل آینده استخدام کرده و آموزش می‌دهند.

برای سرعت بخشیدن به فرآیند، می توانید مستقیماً با چنین آژانسی تماس بگیرید و آنها تقریباً همه چیز را از ارتباط شما با کارفرما گرفته تا تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزا را سازماندهی می کنند.

برخی از آژانس ها در آلمان فقط با کشورهای خاصی مانند فیلیپین، مکزیک، اروپای شرقی کار می کنند، اما بیشتر اوقات می توانید یکی از این سازمان ها را در ایران خود نیز پیدا کنید.

 
افزایش شدید تقاضای مهاجرت پرستاران ایرانی
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها


چگونه-به-عنوان-یک-پرستار-ایرانی-در-آلمان-کار-کنیم
ملیت شما

ملیت شما، کشور محل سکونت و کشوری که مدرک پرستاری خود را دریافت کرده اید بیشترین نقش را در تخمین شانس کار به عنوان پرستار در آلمان دارند. به طور کلی، همه شهروندان اروپایی این کار را بسیار آسان دارند، اما دیگران باید تلاش کنند تا شغلی پیدا کنند و به آلمان بیایند.

1. برای اکثر کشورهای اروپایی اعمال می شود:
مدرک شما در آلمان به رسمیت شناخته می شود و اگر حق اقامت در این کشور را داشته باشید، بیشتر موسسات و آژانس های مراقبت های بهداشتی با خوشحالی شما را استخدام خواهند کرد.

2. شهروندان بوسنی، صربستان، تونس، فیلیپین و ویتنام
این پرستاران خوش شانس (به جز ویتنام*) واجد شرایط برنامه استخدام TripleWin توسط دولت برای پرستاران خارجی هستند. دولت از شما حمایت می کند تا در آلمان شغل پرستاری پیدا کنید، درخواست دهید و اجازه اقامت خود را دریافت کنید. پرستاران از ویتنام باید حداقل 3 سال تجربه قبل از درخواست برای برنامه داشته باشند.

* پرستاران ویتنامی واجد شرایط حمایت از سایر پروژه های دولتی هستند که تقریباً به همان روش Tripple Win عمل می کند.

3. شهروندان کشورها از فهرست منابع انسانی سازمان جهانی بهداشت برای بحران سلامت
کشورهایی مانند بنگلادش، گامبیا و بسیاری دیگر در این لیست به دلیل کمبود جدی کارکنان بهداشتی، بنابراین آنها به کشور خود نیاز بیشتری دارند. به همین دلیل، اتباع این شهرستان‌ها از سوی دولت آلمان حمایت نمی‌شوند و همچنین آژانس‌های استخدام تجاری نمی‌توانند از نظر قانونی به آنها برای استخدام در آلمان کمک کنند.

با این حال، هنوز فرصتی وجود دارد، شهروندان این کشورها فقط باید تمام مراحل را به تنهایی طی کنند.

4. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA
اگر در دسته قبلی قرار نمی گیرید، به عنوان یک پرستار واجد شرایط، این فرصت را در آلمان دارید. این اتباع می توانند از خدمات تخصصی آژانس های کاریابی استفاده کنند که به یافتن شغل، مدارک و سایر مراحل مهم کمک می کند.

الزامات پرستاران خارجی
شغل پرستاری یکی از حرفه ای ترین مشاغل در آلمان است، به همین دلیل الزامات تعریف شده ای وجود دارد که توسط دولت اجرا شده است. همچنین به معنای انعطاف ناپذیری و قوانین سختگیرانه ای است که پرستاران خارجی با آن برخورد خواهند کرد.

شما فقط در صورتی می توانید به عنوان پرستار در آلمان کار کنید که مدرکی در مورد مهارت های خود داشته باشید که در آلمان به رسمیت شناخته شده باشد. در زیر من روند شناسایی را شرح می دهم، اما اکنون بیایید الزامات اصلی را فهرست کنیم:

مدارک تحصیلی در رشته پرستاری
ترجیحاً مدرک پرستاری داشته باشید، اگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید، مدرک دانشگاهی با حداقل 3 سال تحصیل الزامی است.

 گواهی GOETHE/TELC/OSD مهارت های زبان آلمانی در سطح B1 یا B2
زبان همچنین چالش بزرگتری برای پرستاران خارجی است. به هر حال، به عنوان یک پرستار، شما باید از افرادی مراقبت کنید - که اغلب فقط آلمانی صحبت می کنند.

پرستاران دارای گواهینامه نیز موظفند کار روزانه خود را در گزارش های بهداشتی برای هر بیمار مستند کنند. این نیاز به مهارت های زبانی خوب دارد. ممکن است برای صحبت کردن در سطح مورد نیاز یک سال یادگیری طول بکشد.

پس از شروع به کار در بیمارستان در آلمان، اکثر بیمارستان ها دوره آلمانی پزشکی را برای پرستاران خارجی ارائه می دهند که معمولاً توسط بیمارستان نیز پرداخت می شود.

کلمات خاص زیادی وجود دارد که برای کار در زمینه پزشکی باید بدانید، این را دست کم نگیرید. به محض اینکه تصمیم گرفتید که می خواهید در آلمان کار کنید، شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید.

توجه داشته باشید که فقط تجربه حرفه ای بدون آموزش و گواهی خاص برای کار در آلمان به عنوان مراقب / پرستار یا پرستار / پرستار کافی نیست.

به رسمیت شناختن گواهی پرستاری خارجی
اگر از کشور اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا هستید و تحصیلات پرستاری خود را در یکی از کشورهای اروپایی/منطقه اقتصادی اروپا به پایان رسانده اید، جای نگرانی نیست، مدرک شما به راحتی در آلمان شناخته می شود و می توانید مستقیماً شروع به کار کنید.

برای تمام پرستاران دیگر با گواهینامه های غیر اتحادیه اروپا / EEA قوانین متفاوتی اعمال می شود: آنها باید صلاحیت خود را نیز به رسمیت بشناسند، اما دشوارتر و وقت گیرتر خواهد بود. کل پروسه ممکن است تا 12 ماه طول بکشد، اما معمولاً می توانید در این مدت به عنوان دستیار پرستاری کار کنید.

آلمان استانداردهای بالایی را برای حرفه های پزشکی تعیین می کند و پرستاران خارجی برای کار در زمینه پزشکی در آلمان باید تمام معیارها را رعایت کنند. همانطور که قبلاً اشاره کردم پرستاری یک حرفه کاملاً قانونی است.

برای اینکه به عنوان یک پرستار در آلمان شناخته شوید، باید منتظر بمانید تا مقامات گواهینامه شما و تمام معیارهای موجود در آن را تأیید کنند و همچنین در یک آزمون ویژه پرستاری قبول شوید.

به محض دریافت پیشنهاد شغلی یا ورود به آلمان، پرستاران خارجی باید مدارک و مدارک خود را به مقام صلاحیتدار ایالت فدرال که در آن اقامت دارند ارائه کنند. با این حال، حتی بدون قرارداد کاری نیز می توانید برای شناسایی درخواست دهید.

تنها پس از دریافت شناخت، ویزای کار به عنوان یک پرستار واجد شرایط به شما اعطا می شود، البته قبل از آن می توانید نوع دیگری از ویزا را دریافت کرده و به آلمان بیایید. اما به طور کلی تمام مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت به مرجع تشخیص ارائه دهید. (سطح B2 زبان آلمانی مورد نیاز است!)

پس از اینکه پرستاران خارجی مراحل شناسایی را طی کردند و امتحانات مورد نیاز را با موفقیت پشت سر گذاشتند، مجوز فعالیت در حرفه پرستاری (Berufserlaubnis) را دریافت خواهند کرد. آنها همچنین برای شروع کار باید حداقل سطح B2 زبان آلمانی را داشته باشند.

با این حال، ممکن است شرایطی نیز وجود داشته باشد که مدارک حرفه ای پرستاران خارجی به رسمیت شناخته نشود یا به طور کامل شناخته نشود، بنابراین آنها مجوز فعالیت در حرفه پرستاری در آلمان را دریافت نکنند.

در این صورت می توانند امتحانات لازم را بگذرانند و دوره های تکمیلی را در آلمان بگذرانند تا این کمبود دانش تئوری یا عملی را پوشش دهند.

در همین حال، ممکن است به آنها اجازه داده شود که به عنوان دستیار پرستاری کار کنند. این مورد دیگری است.

شما می توانید official website سایت رسمی را برای تمام اطلاعات در مورد به رسمیت شناختن در آلمان بررسی کنید.
 
تسهیل پذیرش پزشکان و پرستاران خارجی در کشور انگلستان
شرایط جدید و آسان مهاجرت از طریق رشته پرستاری و مامائی به کشور استرالیا
شدت گرفتن موج مهاجرت پرستاران ایرانی / پرستاران در کدام کشورها جذب می‌شوند؟

چگونه-به-عنوان-یک-پرستار-ایرانی-در-آلمان-کار-کنیم
مراحلی که باید طی کنید
در حال حاضر 154000 پرستار و کمک پرستار خارجی در آلمان مشغول به کار هستند. اعداد بسیار امیدوارکننده هستند، بنابراین می توانید این کار را انجام دهید و برای دنبال کردن حرفه پرستاری به آلمان بروید. بنابراین متوجه شدید که شرایط لازم را دارید و می خواهید در آینده نزدیک به عنوان پرستار در آلمان کار کنید؟ سپس برای انجام این ماموریت مهم باید مراحلی را طی کنید.

من فرض می کنم شما قبلاً دانش زبان آلمانی دارید یا حداقل آماده یادگیری فعال این زبان هستید.

1. آلمانی یاد بگیرید!
قبل از اینکه اولین درخواست شغلی خود را پست کنید، حداقل گواهی زبان B1 را دریافت کنید. بنابراین می توانید گواهی خود را به درخواست پیوست کنید و تأثیر خوبی برای کارفرما بگذارید. علاوه بر این، برخی از سازمان ها حتی برنامه های کاربردی به زبان انگلیسی را نمی پذیرند.

2. مدارک و گواهینامه های خود را به آلمانی ترجمه کنید
همچنین اکثر سازمان ها به گواهینامه های شما به زبان آلمانی نیاز خواهند داشت، در غیر این صورت پذیرفته نمی شود.

3. تا جایی که می توانید برای پیشنهاد شغلی درخواست دهید
در وب سایت هایی مانند MedijobsStellenanzeigeMake it in Germany: Job ListingsStepstone and Kimeta به دنبال شغل باشید. درخواست خود را با تمام مدارک مورد نیاز ضمیمه ارسال کنید و منتظر پاسخ باشید.

ممکن است بخواهید برای تکمیل درخواست کار آلمان از کمک حرفه ای بهره مند شوید. بسیار توصیه می شود که به زبان آلمانی درخواست دهید، بنابراین سازمان ها می بینند که شما به این زبان صحبت می کنید.

4. در مصاحبه شرکت کنید
اگر شرکت علاقه خود را نشان داد و شما را به مصاحبه دعوت کرد، آماده باشید که شخصاً در آلمان حضور پیدا کنید. این بدان معنی است که شما باید به آنجا پرواز کنید. متأسفانه، بیمارستان های زیادی با مصاحبه های ویدیویی موافقت نمی کنند. همچنین نمی توانید متکی باشید که هزینه های سفر شما را جبران می کنند.

آنها همچنین از شما انتظار دارند که برای چند روز در بیمارستان داوطلب شوید تا بتوانند واقعاً کار شما و نحوه هماهنگی شما با تیم را ببینند.

5. یک قرارداد کاری امضا کنید و به خانه برگردید
6. برای به رسمیت شناختن صلاحیت پرستاری خود اقدام کنید
برای به رسمیت شناختن مدرک خود در مقام مسئول آلمان در ایالتی که قرار است کار کنید، پرونده کنید (از کارفرمای خود بپرسید). صبر کن. این می تواند بیش از یک سال طول بکشد. در حالی که منتظر هستید، آلمانی خود را ارتقا دهید.

7. برای ویزای کاری اقدام کنید
پس از اینکه مدارک شما توسط آلمان به رسمیت شناخته شد، می توانید برای ویزای کار در کشور خود درخواست دهید.

8. خط پایان - ویزای خود را بگیرید، به آلمان بروید و حرفه پرستاری خود را شروع کنید!

حقوق پرستار در آلمان
عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند بر دستمزد پرستاران تأثیر بگذارد. اما به طور کلی این کار پرداخت خوبی دارد و با سالها تجربه و تخصص رشد می کند.

به طور متوسط ​​پرستاران در آلمان سالانه 33000 یورو و ماهیانه بین 2800 تا 2900 یورو درآمد دارند. حقوق به منطقه، تجربه، صلاحیت، زمان کار نیز بستگی دارد (شیفت شب بهتر پرداخت می شود).

پس از کسر مالیات، می توانید بین 1580 یورو تا 1800 یورو ماهانه روی کارت خود انتظار داشته باشید.

پرستاران خارجی که به زبان آلمانی تسلط ندارند باید در دوره زبان آلمانی شرکت کنند. به همین دلیل، آنها کمتر - حدود 36 ساعت در هفته - کار می کنند و حقوق کمتری دریافت می کنند - تقریباً 1800 یورو ناخالص و بین 1250 یورو تا 1420 یورو بدون مالیات.

حقوق در طول دوره آموزش حرفه ای به سال تحصیل بستگی دارد: سال اول حدود 1100 یورو، در سال دوم حدود 1200 یورو و سال سوم حدود 1300 یورو درآمد خواهید داشت.

شما می توانید حقوق و دستمزد را در این this platform بررسی کنید که به شما امکان می دهد مکان، تجربه و بسیاری از عوامل دیگر را تعیین کنید که بر دستمزد تأثیر می گذارد.

تحصیل در رشته پرستاری در آلمان
اگر هنوز مدرک پرستاری ندارید، همیشه می توانید آموزش حرفه ای را در آلمان شروع کنید تا پرستار شوید. ملیت شما در اینجا نقشی ندارد، بیشتر دانش شما از زبان و گواهی پایان تحصیل.

آموزش حرفه ای همچنین به عنوان برنامه کارآموزی پرستاری شناخته می شود، این یک روش بسیار محبوب برای پرستار شدن در آلمان است. این برنامه برای افرادی ساخته شده است که علاقه مند به دنبال کردن شغل پرستاری در آلمان هستند اما تحصیلات لازم را ندارند.

اساساً آموزش در یک دانشکده پرستاری انجام می شود که دارای تشخیص دولتی لازم است. معمولاً 3 سال طول می کشد و با معاینه دولتی به پایان می رسد.

پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون، دانش آموزان به عنوان یک پرستار ثبت نام شده واجد شرایط هستند که آنها را قادر می سازد تا فوراً حرفه خود را شروع کنند.
آموزش به عنوان پرستار در مدارس سازماندهی می شود و دانش آموزان بعداً به بیمارستان ها و بخش های مختلف متصل می شوند و در آنجا تجربیات عملی را جمع آوری می کنند. در طول آموزش سه ساله، 2100 ساعت باید در تئوری و 2500 ساعت در عمل سرمایه گذاری شود.

در هر دو مورد، دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه و گذراندن دوره حرفه آموزی حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

محتوای آموزش کاملاً سازماندهی شده و ساختار یافته است، نه تنها شامل دوره های بهداشت و مراقبت های پرستاری می شود، بلکه علوم پرستاری و بهداشت و همچنین مبانی علمی و پزشکی، توسعه پرستاری همه اینها دانش مرتبط از علوم انسانی و اجتماعی است. علوم.

پروسه تمرین معمولاً به بلوک های شش هفته ای تقسیم می شود و گاهی اوقات طولانی تر. به خصوص در سال اول، دانش آموزان تئوری های زیادی را یاد می گیرند و به وضوح برای دوره های کارآموزی آینده مهم است.

بنابراین پس از گذراندن دوره های حرفه ای حرفه ای عمومی می شوند و می توانند در تمام زمینه های مراقبت های پزشکی کار کنند.

 
راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان
قانون مهاجرت نیروی کار متخصص آلمان: مزایای این قانون برای کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا

چگونه-به-عنوان-یک-پرستار-ایرانی-در-آلمان-کار-کنیم
مزایای حضور در مدرسه فنی حرفه ای و پرستار شدن در آلمان عبارتند از:
استقلال مالی - افراد مجبور نیستند برای هزینه های زندگی یا تحصیل خود به والدین خود وابسته باشند. آنها به اندازه کافی درآمد دارند تا بتوانند از خودشان حمایت کنند.
فرصت های شغلی – راهی ساده برای رسیدن به شغل بلافاصله پس از اتمام دوره آموزشی یا دانشگاه.
آموزش عملی و نظری - یک برنامه بخش های عملی و نظری را پوشش می دهد که به پرستاران کمک می کند تا درک گسترده تری از نقش داشته باشند و به رشد حرفه ای آنها کمک می کند.
بدون نیاز به شناسایی صلاحیت - شما می توانید بلافاصله پس از اتمام دوره آموزشی به عنوان یک پرستار ثبت شده در آلمان و سایر کشورهای توسعه یافته شروع به کار کنید.
بدون محدودیت سنی - شما می توانید در هر سنی در آلمان پرستار شوید!
اما برخی از معایب نیز وجود دارد:

شدت بالا - آموزش حرفه ای مملو از امتحانات و وظایف است.
کار سخت - به خصوص در طول دوره های کارآموزی، کار سخت، کثیف یا بی صلاحیتی که اغلب به پرستاران جوان محول می شود، نیاز دارد.
ساعات کار شیفتی - حتی در طول دوره کارآموزی، شما باید بیشتر اوقات در شیفت کار کنید، با این حال، این معمولاً شیفت های شب زیادی را شامل نمی شود.

الزامات
سطح آلمانی کافی حداقل B2
مدرک تحصیلی که معادل آلمانی است
حداقل سن 17 سال و اتمام موفقیت آمیز حداقل 9 یا 10 سطح مدرسه یا
18 سال و تحصیلات تکمیلی مربوطه

برای درخواست برای مدرسه حرفه ای باید به بیمارستان ها برسید زیرا آنها معمولا آگهی های شغلی ارسال می کنند و برای این موقعیت استخدام می کنند. هر یک از این بیمارستان ها دارای یک مدرسه حرفه ای هستند که در آن بخش نظری خواهید داشت.

بنابراین شما در طول بخش عملی در این بیمارستان و شرکای آنها استخدام خواهید شد. پس از ارسال درخواست، رزومه و نامه حمایتی، معمولاً برای مصاحبه دعوت می‌شوید، گاهی اوقات ابتدا از طریق تلفن.

معمولاً در عرض چند روز یا چند هفته از آنها خواهید شنید که آیا برای آموزش حرفه ای پذیرفته شده اید یا خیر. اگر بله برای درخواست ویزای کارآموزی عجله کنید.

شما می توانید این کار را از کشور خود یا در حال حاضر در آلمان انجام دهید. به طور منطقی، در آلمان، این روند بسیار ساده تر و سریعتر خواهد بود و شما می توانید در عرض چند روز شروع به کار و حضور در مدرسه کنید.

برای دریافت بسته دقیق اسناد به وب سایت اداره مهاجرت محلی یا سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید.

Tripple Win چیست؟
Tripple Win یک برنامه استخدام برای پرستاران خارجی است که توسط دولت آلمان در سال 2013 آغاز شده است. برد سه گانه برنده شدن از هر 3 طرف است: کشور مبدا، کارفرمای آلمانی، و کارمند خارجی.

آنها از کارفرمایان در آلمان در انتخاب، شناسایی و ادغام پرستاران خارجی حمایت می کنند. بیمارستان‌ها از این امر سود می‌برند و می‌توانند جای خالی را با پرسنل مجرب پر کنند.

پرستاران خارجی از سوی دیگر دیدگاهی حرفه ای و شخصی دارند. آنها از سازمان در کاریابی، کل فرآیند مهاجرت از درخواست ویزا تا ادغام در آلمان، پشتیبانی دریافت می کنند.

برنده سه گانه یک فرآیند استخدام منصفانه و شفاف را برای پرستاران تضمین می کند، بدون عوارض جانبی ناخواسته مانند دستمزد کمتر یا سایر اشکالات. پرستاران خارج از کشور مانند پرستاران آلمانی دارای حقوق و تعهداتی هستند.

کشورهای مبدا از کاهش در بازار کار خود سود می برند. پروژه Tripple Win فقط پرستارانی را از کشورهایی استخدام می کند که متخصصان بهداشتی مازاد دارند.

بنابراین، آنها از مهاجرت پرستاران به آلمان باعث کمبود نیروی کار ماهر در کشورهای دیگر می‌شوند.

با این اوصاف، پرستاران خارجی از شهرستان‌های دارای کمبود نیروی پزشکی نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند. امروز Tripple win فقط از افراد حرفه ای از بوسنی و هرزگوین، صربستان، فیلیپین، تونس و ویتنام پشتیبانی می کند.

انتخاب و تعهدات:
داوطلبان باید یک آزمون زبان را به عنوان بخشی از روند انتخاب قبول کنند. (حداقل B1). شرکت کنندگان پس از آمدن به آلمان ملزم به کسب رسمیت صلاحیت حرفه ای خود در اولین سال اقامت خود در این کشور هستند. بعد از اینکه بتوانند کار را شروع کنند.

متخصصان پرستاری می‌توانند در بیمارستان‌ها، مراقبت‌های سرپایی و مراقبت از سالمندان کار کنند، اما صرف نظر از رشته‌ای که در آن کار می‌کنند، باید مراحل تشخیص پرستاری را انجام دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
راحت ترین مشاغلی که می توانید در آلمان پیدا کنید
آلمان: پردرآمدترین مشاغل در سال های آینده کدام خواهد بود؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش