بهترین دانشگاه های دولتی رایگان و رشته های تحصیلی در آلمان برای دانشجویان بین المللی 2022

آلمان یکی از کشورهای مورد علاقه برای تحصیل در اروپا است و این بدون دلیل موجه نیست. این کشور اغلب به دلیل کیفیت بالای آموزش، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه (غیبت آنها) و هزینه های زندگی، اغلب به عنوان بهترین مکان برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی ذکر می شود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بهترین دانشگاه های دولتی آلمان برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:
◾️دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، مونیخ
◾️دانشگاه هایدلبرگ
◾️دانشگاه فرایبورگ
◾️دانشگاه هومبولت، برلین
◾️دانشگاه RWTH آخن، آخن
◾️دانشگاه آزاد برلین
◾️دانشگاه فنی برلین
◾️دانشگاه هامبورگ
◾️دانشگاه فنی مونیخ

آیا علاقه مند به تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان هستید اما در اطلاعات کافی ندارید؟ انتخاب بین 380 دانشگاهی که آلمان برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد می تواند پیچیده باشد. در این پست اطلاعات دقیقی در مورد مدارس دولتی برتر و همچنین شهرهایی که در آنها واقع شده اند ارائه می دهیم.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، مونیخ
در سال 2020 دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در رتبه 32 جهان و رتبه اول در آلمان قرار گرفت. این دانشگاه که در سال 1472 تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های آلمان در آلمان است که بسیاری از دانشجویان داخلی و بین المللی مایل به تحصیل در آن هستند.

LMU تقریباً 15٪ از دانشجویان بین المللی دارد که تعداد آن حدود 7000 نفر است. این دانشگاه تعداد زیادی رشته در 100 رشته تحصیلی ارائه می دهد، شما می توانید تقریباً تمام رشته های محبوب را در آنجا مطالعه کنید!

مدارک لیسانس بیشتر به زبان آلمانی به استثنای مطالعات آمریکایی تدریس می شود. برنامه های کارشناسی ارشد به آلمانی و انگلیسی تقسیم می شوند، به طور کلی شما می توانید به راحتی دوره مورد نظر خود را به زبان انگلیسی پیدا کنید. رشته هایی مانند تجارت، مدیریت، روانشناسی و فیزیک از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

علاوه بر این، LMU یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در اروپا است. این دانشگاه دارای شرکت های نزدیک با تعدادی دانشگاه شریک است که حدود 400 دانشگاه در سراسر جهان است. بنابراین، تقریباً در هر کشوری در جهان می توانید ترم خود را در خارج از کشور بگذرانید.
Ludwig Maximilian University, Munich
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان دومین دانشجوی بزرگ آلمان (50000) است. بنابراین، شما بخشی از یک سازمان بین المللی بزرگ با فرصت های نامحدود خواهید بود. علاوه بر این، شهر مونیخ نه تنها از منظر دانشجویی قابل ذکر است. این سومین شهر بزرگ آلمان و به اصطلاح پایتخت جنوبی است.

خانه بزرگترین تولید کننده خودرو در آلمان BMW و دفتر مرکزی دیگر شرکت های بزرگ مانند زیمنس، آلیانز، آمازون - مونیخ مطمئناً مکانی عالی برای کار پس از فارغ التحصیلی خواهد بود. مونیخ و کل منطقه بایرن نیز از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است و مردم به ویژه نسبت به خارجی ها بسیار دوستانه و باز هستند.

در اینجا بهترین رشته ها برای تحصیل در LMU آورده شده است:
◾️الهیات کاتولیک
◾️الهیات پروتستانی
◾️قانون
◾️مدیریت بازرگانی - دانشکده مدیریت مونیخ
◾️اقتصاد
◾️دارو
◾️دامپزشکی
◾️تاریخ و هنر
◾️فلسفه، فلسفه علم و مطالعه دین
◾️روانشناسی و علوم تربیتی
◾️ریاضیات، انفورماتیک و آمار
◾️مطالعه فرهنگ
◾️زبان ها و ادبیات
◾️علوم اجتماعی
◾️فیزیک
◾️زیست شناسی
◾️شیمی و داروسازی
◾️علوم زمین

دانشگاه هایدلبرگ
دانشگاه هایدلبرگ، واقع در شهری کوچک در جنوب غربی آلمان، در رتبه 44 جهان قرار دارد.

این دانشگاه رسما قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه در غرب اروپا است. تخصص دانشگاه هایدلبرگ علم، به ویژه پزشکی است. این دانشگاه در سال 1386 تأسیس شده است و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. اگر می خواهید مطالعه کنید و احساس کنید به گذشته سفر کرده اید، این مکان عالی است!

این دانشگاه از 12 دانشکده تشکیل شده و در مجموع 160 برنامه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و فوق دکترا در حدود 100 رشته ارائه می دهد.

جای تعجب نیست که بیش از 20 درصد از دانشجویان را دانشجویان بین المللی از حدود 130 کشور تشکیل می دهند. همچنین بیش از یک سوم دانشجویان دکتری از خارج از کشور می آیند. اگرچه، بیشتر دوره هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند، به خصوص در مقطع کارشناسی، بنابراین مطمئن شوید که به خوبی آماده شده اید.

بسیاری از سیاستمداران، فیلسوفان و دانشمندان با نفوذ، فارغ التحصیل یا مرتبط با دانشگاه هستند، از جمله ماکس وبر - بنیانگذار جامعه شناسی مدرن - و فیلسوف هانا آرنت.

شهر هایدلبرگ با معماری جذاب و طبیعت اطراف به عنوان خانه رمانتیسم آلمانی شناخته می شود. شهر قدیمی و قلعه برخی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری آلمان با بیش از 12 میلیون بازدید کننده در هر سال هستند.

این شهر با 160000 نفر ساکن، شهری آرام و آرام است که عمدتاً مملو از دانشجویان و گردشگران است. شهر بزرگ و پایتخت مالی آلمان فرانکفورت فقط یک ساعت با شما فاصله دارد، بنابراین می توانید به راحتی فضا را تغییر دهید.
 
نحوه دریافت مجوز کار و اقامت بعد از تحصیل در آلمان
دوره های پر درآمد و قابل اشتغال در آلمان برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه هایدلبرگ
در اینجا برخی از رشته هایی که می توانید در دانشگاه هایدلبرگ تحصیل کنید آورده شده است:
◾️دارو
◾️علوم زیستی
◾️شیمی و علوم زمین
◾️ریاضیات و علوم کامپیوتر
◾️فیزیک و نجوم
◾️مطالعات رفتاری و فرهنگی
◾️اقتصاد و علوم اجتماعی
◾️قانون
◾️زبان های مدرن
◾️فلسفه
◾️فیزیک و نجوم
◾️الهیات

دانشگاه فرایبورگ
دانشگاه فرایبورگ در حال حاضر در رتبه 86 در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. شهر فرایبورگ تا حدودی شبیه به هایدلبرگ و همینطور دانشگاه است. این دانشگاه که در سال 1457 تأسیس شد و در چند صد کیلومتری جنوب دانشگاه هایدلبرگ واقع شده است، 16٪ از کل دانشجویان (20000) از 120 کشور به جز آلمان را دارد.

در این دانشگاه می توانید مدرک خود را در تمامی رشته های تحصیلی مهمی که توسط کارشناسان شناخته شده تدریس می شود، دریافت کنید. این دانشگاه بهترین شرایط را در زمینه تحقیق، تدریس، مدیریت و ادامه تحصیل در محیطی دلپذیر و برابر ارائه می دهد.

فرایبورگ رسما آفتابی ترین شهر آلمان است. نسبت به سایر نقاط کشور آفتاب بیشتری دریافت می کند و مکان مناسبی برای تاکستان است. موقعیت مکانی برای مسافران نیز بهینه است، شما می توانید با یک قطار کوتاه در فرانسه و سوئیس باشید.

فرایبورگ همچنین یک نقطه توریستی گرم است، برای افرادی که عاشق معماری آلمانی هستند (شهر پس از جنگ دوم به خوبی حفظ شده است)، تاک، تعطیلات فعال در طبیعت، و بسیاری موارد دیگر.

این شهر با جمعیت 230000 نفر، یک شهر راحت متوسط ​​است، شهرهای بزرگ بعدی اشتوتگارت و زوریخ در سوئیس هستند. فرایبورگ همچنین نسبتا نزدیک به فرودگاه بازل-مولوز-فرایبورگ است که پروازهای بسیاری را در نقاط مختلف اروپا و سایر قاره ها ارائه می دهد.
دانشگاه فرایبورگ
بهترین رشته‌های دارای رتبه بیشتر در رشته‌های علوم طبیعی هستند:
◾️ایمونولوژی
◾️میکروبیولوژی
◾️زیست شناسی و بیوشیمی
◾️محیط زیست / اکولوژی
◾️علوم گیاهی و جانوری
◾️سیستم های قلبی و عروقی
◾️عمل جراحي

دانشگاه هومبولت، برلین
دانشگاه هومبولت در رتبه 74 در میان سایرین در سراسر جهان قرار دارد. دانشگاه هومبولت برلین در سال 1810 تأسیس شد و در مقایسه با آنچه در بالا ذکر شد، دانشگاه نسبتاً جوانی است. این دانشگاه به 9 دانشکده تقسیم شده است، از جمله دانشکده پزشکی آن که با دانشگاه آزاد برلین مشترک است.

دانشگاه هومبولت دارای 32000 دانشجو (16 درصد آنها بین المللی هستند) و برنامه های تحصیلی را در 189 رشته از مقطع کارشناسی تا فوق دکتری ارائه می دهد.

برخی از بانفوذترین چهره های آلمان از جمله کارل مارکس، فردریش انگلس، والتر بنیامین و ماکس پلانک در دانشگاه هومبولت حضور داشتند یا در آن کار می کردند. آیا حتی می توانید تصور کنید که آلبرت انیشتین در آنجا استاد باشد؟

دانشگاه در تمام زمینه های موضوعی شناخته شده و مورد احترام است، اما این دانشگاه به ویژه در زمینه هنر و علوم انسانی تخصص دارد. لازم به ذکر است که کتابخانه آن که در سال 1874 افتتاح شد و در حال حاضر یکی از گسترده ترین کتابخانه های آلمان است. این شامل حدود 6.5 میلیون کتاب و هزاران مجله و مجله است.

هامبولت یک دانشگاه تحقیقاتی است که فرصت‌هایی برای کار در زمینه‌هایی مانند تاریخ علم، اقتصاد کمی، و تحقیقات آب و هوا و پایداری دارد. دانشجویان علاقه مند به تحقیقات علمی بسیار تشویق می شوند که درخواست دهند.

علاوه بر این، حدود 18 درصد از کادر علمی این دانشگاه از خارج از آلمان می آیند، به این معنی که دانش آموزان از تدریس با کیفیت از دیدگاه بین المللی لذت می برند.

همانطور که ممکن است بدانید برلین یک پایتخت آلمان و بزرگترین شهر است، با این اوصاف، گفت که مرکز بزرگی برای دانشجویان بین المللی، کارگران، محققان، کارآفرینان و غیره است.

علاوه بر تحصیل، زندگی‌پذیرترین شهر اروپا را تجربه خواهید کرد که مملو از رویدادهای موسیقی، هنر، تاریخ و فرهنگ است. برلین با استارت آپ های فناوری شکوفا می شود که محیطی خلاقانه و نوآورانه را برای جوانان باز می کند.
دانشگاه هومبولت
از آنجایی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی به اندازه کافی مهارت دارند تا با اطمینان وارد بازار کار عالی برلین شوند. در این دانشگاه می‌توانید رشته‌های تحصیلی زیر را انتخاب کنید:
◾️قانون
◾️فرهنگ، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش
◾️علوم زیستی
◾️ریاضیات و علوم طبیعی
◾️فلسفه
◾️زبان شناسی و ادبیات
◾️الهیات
◾️تجارت و اقتصاد
◾️پزشکی (با دانشگاه آزاد در برلین)

دانشگاه RWTH آخن، آخن
دانشگاه RWTH آخن در رتبه 99 جهان قرار گرفت. دانشگاه آخن در بین 10 دانشگاه برتر آلمان رتبه بندی شده است، این مکانی است که راه حل های نوآورانه توسعه می یابد. علاوه بر این، RWTH آخن یکی از اعضای مؤسس لیگ IDEA، یک اتحاد استراتژیک از پنج دانشگاه فناوری پیشرو در اروپا است.

علاوه بر این، دانشگاه RWTH آخن در ارتباط نزدیک با مشاغل و صنایع کار می کند و به دانشجویان خود فرصت های بیشتری برای کسب مهارت ها و دانش لازم برای موفقیت در بازار کار جهانی می دهد. RWTH برنامه های حدود 150 درجه را در 10 دانشکده ارائه می دهد.

با مجموع 45628 دانش آموز، 11280 (تقریباً 25٪!) از آنها دانشجویان خارجی هستند که از سراسر جهان وارد می شوند. این بین المللی ترین دانشگاه در لیست ما تاکنون است!

من خوش شانس بودم که در نزدیکی آخن زندگی کردم و با تعدادی از دانشجویان RWTH آشنا شدم. در مجموع از کیفیت تدریس و زندگی دانشجویی بسیار راضی بودند. می‌خواهم موقعیت آخن را که فقط 5 دقیقه با هلند و بلژیک فاصله دارد، برجسته کنم. فرانسه هم خیلی دور نیست! در سفر به اطراف و زندگی بین 3 کشور زمان بسیار خوبی خواهید داشت.
دانشگاه RWTH آخن
این همچنین به این معنی است که شهر فضای بین المللی دارد و بسیاری از مشاغل با کشورهای همسایه کار می کنند. دانشگاه آخن به ویژه برای افرادی که مایل به تحصیل در رشته های مهندسی هستند خوب است. در اینجا دانشکده های اصلی وجود دارد که می توانید یک برنامه مناسب را انتخاب کنید:

◾️ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی
◾️معماری
◾️مهندسی عمران
◾️مهندسی مکانیک
◾️مهندسی منابع زمین و مواد
◾️مهندسی برق و فناوری اطلاعات
◾️هنر و علوم انسانی
◾️دانشکده بازرگانی و اقتصاد
◾️دارو

دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه آزاد برلین در سال 2020 در رتبه 117 در سراسر جهان قرار گرفت. این دانشگاه در سال بسیار ناپایدار در سال 1948 تأسیس شد و جوانترین دانشگاه در لیست ما است. دانشگاه به ویژه برای تحقیقات در علوم انسانی، علوم اجتماعی، و همچنین در علوم طبیعی و زیستی شناخته شده است. این مناطق همچنین مطالعه را برای دانشجویان بین المللی توصیه می کنند.

با داشتن 31500 دانشجو، 13 درصد از دانشجویان بین المللی را در برنامه های کارشناسی خود ثبت نام کرده اند و 27 درصد از شهروندان غیر آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

این دانشگاه حتی دارای شعبه هایی در ایالات متحده، بلژیک، برزیل، روسیه، چین، مصر و هند است که به آن اجازه می دهد تا با بسیاری از دانشگاه های دیگر در سراسر جهان همکاری قوی داشته باشد.

تمام برنامه های لیسانس به جز مطالعات آمریکای شمالی به زبان آلمانی تدریس می شوند، بنابراین حداقل سطح B2 زبان آلمانی ضروری است. اما بسیاری از مدارک کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

و تمام مزایای زندگی و تحصیل در برلین را که قبلاً ذکر کردم را فراموش نکنید. علاوه بر این، برلین نسبت به جنوب آلمان نسبتاً ارزان است، به خصوص اگر در مورد غذا و نوشیدنی صحبت کنیم. اقامتگاه ها تقریباً در همان سطح قیمت هستند.
 
چالش هایی که به عنوان یک دانشجوی ایرانی در آلمان خواهید داشت

دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه آزاد برلین دارای 12 بخش اصلی و 3 موسسه مرکزی میان رشته ای با دوره های مختلف از جمله:
◾️زیست شناسی، شیمی، داروسازی
◾️علوم زمین
◾️مطالعات فرهنگی
◾️قانون
◾️تجارت و اقتصاد
◾️ریاضیات و علوم کامپیوتر
◾️آموزش و روانشناسی
◾️فلسفه و علوم انسانی
◾️فیزیک
◾️علوم سیاسی و اجتماعی
◾️دانشکده پزشکی
◾️دامپزشکی

دانشگاه فنی برلین
دانشگاه فنی برلین در حال حاضر در رتبه 149 قرار دارد. همانطور که از نام آن می شنوید این دانشگاه در رشته های فنی تخصص دارد. اگر به دنبال یک آموزش فنی قوی با پشتوانه تئوری، عمل و فناوری هستید، به TU (دانشگاه های فنی) در آلمان توجه کنید.

TU برلین در سال 1770 تأسیس شد، در این مدت نام آن دائماً تغییر کرد و در سال 1946 به یک دانشگاه فنی تبدیل شد.

در حال حاضر 35000 دانشجو در دانشگاه TU برلین تحصیل می کنند، متأسفانه من نتوانستم تعداد دقیقی از دانشجویان خارجی پیدا کنم. اما برخی از بررسی های دانشجویان به فضای چند فرهنگی و بین المللی اشاره می کنند.
دانشگاه فنی برلین
اگرچه به آن دانشگاه فنی می‌گویند، اما می‌توانید در رشته‌های دیگری که ربطی به فنی ندارند نیز تحصیل کنید. دانشکده های TU را در زیر ببینید:
◾️علوم انسانی
◾️ریاضیات و علوم طبیعی
◾️علوم فرآیندی
◾️مهندسی برق و علوم کامپیوتر
◾️مهندسی مکانیک و سیستم های حمل و نقل
◾️برنامه ریزی – ساختمان – محیط زیست
◾️اقتصاد و مدیریت

با هم 40 برنامه لیسانس و 60 برنامه کارشناسی ارشد پیدا خواهید کرد. در مقطع لیسانس به زبان آلمانی تدریس می شود، که شما را ملزم به صحبت به این زبان می کند، اما مقطع کارشناسی ارشد را می توان به زبان انگلیسی نیز یافت.

دانشگاه هامبورگ
دانشگاه هامبورگ با رتبه 149 بهترین دانشگاه های جهان در جایگاهی مشابه TU Berlin قرار گرفت. دانشگاه هامبورگ که در سال 1919 تأسیس شد، برای 42000 نفر از جمله 5433 دانشجوی بین المللی در حال حاضر آموزش با کیفیت بالا ارائه می دهد.

دانشگاه هامبورگ بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان است. تمام برنامه های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود و طبق معمول، کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود.

زیبایی دانشگاه های دولتی در آلمان فرصتی برای دانشجویان خارجی است تا بدون هیچ هزینه اضافی در برنامه های مختلف کارشناسی ارشد آموزش داده شده انگلیسی شرکت کنند، یعنی رایگان!

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر در شمال این کشور است. این بندر دارای سومین بندر شلوغ اروپا و یک قطب مهم مالی و صنعتی است.

دانشجویان در حین تحصیل در هامبورگ از استاندارد زندگی و تحصیلات بالایی برخوردار خواهند بود. آنها می توانند معماری و ساختمان های تاریخی شهر و همچنین زندگی شبانه معروف هامبورگ را کشف کنند. به اندازه کافی جالب توجه است که هامبورگ دارای منطقه چراغ قرمز تقریباً مشابه یکی در آمستردام است.

مانند مونیخ و برلین، هامبورگ به لطف موقعیت استراتژیک خود محل بسیاری از شرکت های بزرگ، به ویژه لجستیک است. اگر علاقه مند به کار در لجستیک هستید، تحصیل در هامبورگ به شدت توصیه می شود.
دانشگاه هامبورگ
مانند تمام دانشگاه های دولتی بزرگ در آلمان، شما می توانید تقریباً هر رشته ای را که به ذهنتان می رسد مطالعه کنید. به عنوان مثال، دانشگاه هامبورگ دارای 149 رشته مختلف است که توسط دانشکده های اصلی ارائه می شود که در زیر می توانید مشاهده کنید:

◾️قانون
◾️مدیریت کسب و کار
◾️اقتصاد و علوم اجتماعی
◾️علوم پزشکی
◾️آموزش، روانشناسی و جنبش انسانی
◾️علوم انسانی
◾️ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی
◾️مهندسی

دانشگاه فنی مونیخ
دانشگاه فنی مونیخ در رتبه 43 در رتبه بندی بین المللی قرار گرفت که در مقایسه با سایرین بسیار خوب است. شاید منصفانه نباشد که از آن به عنوان آخرین دانشگاه یاد کنیم.

دانشگاه TU مونیخ دارای بیش از 5000 دانشجوی بین المللی با تعداد کل 41000 دانشجو است. این دانشگاه مخصوصاً برای افرادی با علایق فنی یا مهندسی مناسب است.

TUM که در سال 1868 تأسیس شد، یک دانشگاه دولتی است که به علم و فناوری اختصاص دارد. این بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در بین سایر دانشگاه های آلمان است. همچنین عضو TU9 است، انجمنی از بزرگترین و برجسته ترین موسسات فناوری آلمان.

در سال 2001، TUM یک دانشگاه تابعه به نام TUM Asia را در سنگاپور تأسیس کرد که آموزش بین المللی را برای دانشجویان در آسیا فراهم می کرد. بنابراین، بخش های اصلی دانشگاه در مونیخ، مناطق نزدیک، و دو بخش از آنها در خارج از کشور، به ویژه در سنگاپور و انگلیس قرار دارند.

این دانشگاه در ابتدا بر مهندسی تمرکز داشت، اما در طول سال ها گسترش یافته و شامل علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، آبجوسازی و فناوری مواد غذایی و حتی پزشکی شده است.

از نظر زبان، برنامه لیسانس "مدیریت و فناوری" به زبان انگلیسی ارائه می شود که بقیه دوره کارشناسی به زبان آلمانی باشد. خوشبختانه، بیش از 60 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

به دلیل قدرت این دانشگاه در تحقیقات و مهندسی، با چندین موسسه معتبر از جمله مدارس آمریکایی مانند MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا Tech مشارکت دارد.

این دانشگاه همچنین دارای مشارکت قوی در سراسر اروپا و آسیا است. بنابراین، دانشجویان می توانند ترم تحصیلی خود را در خارج از کشور در سراسر جهان و همچنین در دانشگاه های دارای رتبه بالا تکمیل کنند.

تحصیل در رشته مهندسی در مونیخ به شما این فرصت را می دهد که در بزرگترین شرکت های تولیدی و تولیدی کشور/جهان کار کنید و موفق شوید.

بیانیه ماموریت امیدوارکننده TU مونیخ "ما روی استعدادها سرمایه گذاری می کنیم. دانش سود ماست.» من را بدون شک در کیفیت تدریس خود رها می کند.

صحبت مجدد در مورد مونیخ یکی از شهرهای مورد علاقه من در آلمان است و فقط می توانم به شما توصیه کنم در آینده تحصیل و کار کنید. این شهر موقعیت بسیار مناسبی دارد، بنابراین می توانید در عرض 2-3 ساعت یا کمتر به جمهوری چک، اتریش، ایتالیا، سوئیس برسید.

مونیخ همچنین فرصت‌های زیادی را در فضای باز در داخل شهر ارائه می‌کند، مانند باغ انگلیسی وسیع یا کوه‌های آلپ با یک ماشین سواری کوتاه. منطقه باواریا و به ویژه مونیخ دارای بالاترین حقوق در کل کشور است، در عین حال هزینه های زندگی بالاتر از هر جای دیگری است.
دانشگاه فنی مونیخ
دانشگاه TU منیخ دارای 15 دانشکده با گرایش هایی است که می توانید در زیر مشاهده کنید:

◾️معماری
◾️علم شیمی
◾️علوم کامپیوتر
◾️ژئومحیط ساخت و ساز
◾️هوانوردی، سفرهای فضایی و ژئودزی
◾️مهندسی مکانیک
◾️مهندسی برق و کامپیوتر
◾️ریاضیات
◾️فیزیک
◾️ورزش و علوم بهداشتی
◾️اقتصاد
◾️دارو

امیدوارم بعد از این خلاصه بتوانید یک دانشگاه دولتی عالی برای خود در آلمان انتخاب کنید.
 
آیا تحصیل در دانشگاه های آلمان واقعا رایگان است؟
آسان ترین دانشگاه ها برای اپلای و اخذ پذیرش در آلمان


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش