پردرآمدترین مدارک و رشته های تحصیلی در آلمان

حقوق و دستمزد آینده یک فاکتور مهم در هنگام صحبت در مورد فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی است، این دو چیز به هم مرتبط هستند. با این حال، تمام مدارک تحصیلی پردرآمد مانند دندانپزشکی در آلمان تقاضای بالایی دارند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

1. طب انسانی و دندانپزشکی
پزشکان و دندانپزشکان با اختلاف بیشترین درآمد را در آلمان و بسیاری از کشورهای غربی دارند. حقوق اولیه 52668 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 85100 یورو است.

2. حقوق
پس از آن وکلا با حقوق اولیه 46524 یورو، متوسط ​​دستمزد سالانه 85000 یورو است.

پزشکان و کارشناسان حقوق به حرفه های آزاد در آلمان تعلق دارند، آنها می توانند به طور مستقل کار کنند و مالیات کمتری بپردازند.

3. علوم طبیعی: فیزیک، شیمی و زیست شناسی
حقوق اولیه 48812 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 60000 یورو است.

حرفه های علمی کلاسیک بسیار خوب پرداخت می شود. استادان در دانشگاه ها بالاترین حقوق را دارند که اغلب حدود 80000 یورو در سال است، اما آنها همچنین باید مدرک دکتری داشته باشند.

4. مهندسی: مهندسی صنایع، مکانیک، برق
حقوق اولیه 47481 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 62454 یورو است.

آلمان بهشت ​​مهندسان است، آنها همیشه در این کشور با فناوری پیشرفته شغل خواهند داشت. مهندسان مکانیک و برق نسبت به دیگران دستمزد بهتری دریافت می کنند و با چنین صنایعی که به سرعت در حال رشد هستند، تقاضای بالایی دارند.

5. علوم ریاضی و کامپیوتر
حقوق اولیه 46191 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 60114 یورو است.

زمانی که فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر می توانند انتظار دستمزد بسیار خوبی را در آلمان داشته باشند، این کارشناسان همیشه غایب هستند و با رشد تکنولوژی و دیجیتالی شدن، شرکت ها آماده پرداخت خوب هستند.

همین امر در مورد ریاضیات نیز صدق می کند، افراد با درک تحلیلی نادر هستند، اساتید دانشگاه می توانند با پرداخت بهتری تا 80000 یورو و حتی بیشتر حساب کنند.

6. انفورماتیک کسب و کار
حقوق اولیه 45566 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 60433 یورو است.

ترکیبی از تجارت و انفورماتیک چیزی است که بسیاری از کسب و کارها به دنبال آن هستند، این متخصصان می توانند شرکت را به جلو ببرند و مدیر عامل این را درک می کند.

در نتیجه، آنها حقوق زیادی دریافت می کنند، به خصوص با داشتن سابقه و تجربه، شغل شما می تواند به شدت رشد کند و بنابراین حقوق، مسئولیت ها.

7. روانشناسی
حقوق اولیه 33623 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 44836 یورو است.

روانشناسی پردرآمدترین علم نیست. فارغ التحصیلان پس از تحصیل روانشناسی مکان های مختلفی برای کار دارند: کلینیک ها، دانشگاه ها، شرکت ها، مدارس، مطب های خصوصی، سازمان های دولتی و غیره.

بنابراین، حقوق نیز متفاوت است، اساتید دانشگاه بهترین چک را دریافت می کنند. حقوق 72000 یورو نیز ممکن است، اما نادر است.

بررسی حقوق و دستمزد در آلمان در Gehalt.de – بهترین ابزار برای محاسبه بین مشاغل، سابقه کار، تجربه، مکان.
 
بهترین دانشگاه های دولتی رایگان و رشته های تحصیلی در آلمان برای دانشجویان بین المللی 2021-2022

کم درآمدترین مدرک تحصیلی در آلمان
متأسفانه آلمان مانند هر کشور دیگری مشاغل کم دستمزد زیادی دارد. اکثر رشته های علوم انسانی در این دسته قرار می گیرند.

مطالعات می تواند در مقایسه با پزشکی بسیار جالب و نه چندان سخت باشد، اما شما آنچه را که برای آن مطالعه کرده اید به دست می آورید.

نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی/اجتماعی بالا است و به دلیل محدودیت در دسترس بودن شغل، اغلب با حقوق کمتر یا در موقعیت اشتباه کار می کنند.

تاریخ و مطالعات فرهنگی
مطالعات تاریخ شامل خواندن زیادی است، بنابراین برای این کار آماده باشید، اما تکمیل مدرک نسبتا آسان است. من چند مطالعه تاریخ با مقدار زیادی وقت آزاد می دانم.

حقوق اولیه 33500 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 38400 یورو است.

الهیات
الهیات مطالعه دین و Got است. حقوق اولیه در آلمان بسیار پایین است، اما با گذشت زمان می توانید به کشیش کلیسا بروید که معمولاً حقوق خوبی دریافت می کند.

حقوق اولیه 26200 یورو (2016) است، متوسط ​​دستمزد سالانه 60996 یورو در صورت کار به عنوان کشیش است.

فلسفه
فلسفه مطالعه سؤالات کلی و اساسی در مورد هستی، دانش، ارزش ها، عقل، ذهن و زبان است که شامل خواندن زیاد نیز می شود.

حقوق اولیه 33261 یورو است.

زبان شناسی و مطالعات ادبی
Germanistik و Anglistik دو رشته محبوب در میان سایرین هستند. به خصوص بسیاری از دانشجویان خارجی تحصیل Germanistik را انتخاب می کنند زیرا می توانند مهارت های زبان آلمانی خود را بهبود بخشند و همزمان مدرک دانشگاهی دریافت کنند.

حقوق اولیه 30000 یورو و متوسط ​​حقوق سالانه 35500 یورو است.

و همچنین سیاست، جامعه شناسی، علوم ارتباطات، علوم تربیتی، باستان شناسی، هنر و سایر علوم انسانی.

در تصویر زیر می توانید رشد حقوق و دستمزد را با سن کارمندان برای همه رشته های تحصیلی اصلی مشاهده کنید: ingenieurwissenschaften – دانشجویان مهندسی، wirtschaftswissenschaften – دانشجویان اقتصادی/تجارت، geisteswissenschaften – علوم انسانی.

پردرآمدترین مدارک تحصیلی در آلماندانشجویان مهندسی در طول کل حرفه و علوم انسانی خود درآمد بیشتری دارند - کمترین. با این حال، شما نمی توانید پزشکان و وکلا و سایر متخصصان پردرآمد را ببینید، آنها بالاتر از همه خواهند بود.

پردرآمدترین مدارک تحصیلی در آلمان

 
نحوه دریافت مجوز کار و اقامت بعد از تحصیل در آلمان
دوره های پر درآمد و قابل اشتغال در آلمان برای دانشجویان بین المللی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش