شرایط حضوری شدن آموزش در دانشگاه‌ها فراهم شده است

به گزارش ویکی گرام، محمد رضا آهنچیان مدیر کل دفتر سیاست گذاری آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان گفت: طبق آخرین آمار‌های واکسیناسیون کرونا که در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است، باید گفت که در وضعیت خوبی به سر می‌بریم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد از جامعه دانشگاهی، اعضای هیئت علمی و کارشناسان، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حدود ۵۰ درصد دانشجویان کارشناسی و کاردانی تاکنون واکسینه شده اند.

آهنچیان تصریح کرد: اسکان دانشجویان مسئله مهمی است و دانشگاه‌ها با محدودیت خوابگاه‌ها مواجه هستند و باید تنها ۵۰ درصد از ظرفیت قبلی خود را استفاده کنند که همان نیازمند ساماندهی و تقویت زیرساخت‌های مربوطه است و در تلاش هستیم تا این موضوع برای دانشجویان غیر بومی تا نیم سال آینده رفع شود.

مدیر کل دفتر سیاست گذاری آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی که شرط دوم بازگشایی حضوری دانشگاه هاست تا نیم سال آتی با همین روند انجام شود؛ بنابراین دانشجویان می‌توانند با پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون در دانشگاه‌ها حاضر شوند.

آهنچیان گفت: احتمال دارد که برخی از دانشگاه‌های مستقر در مناطق قرمز و نارنجی به علت ویروس کرونا آموزش‌های مجازی را ادامه دهند، اما وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همواره در تلاش است تا هیچ دانشگاهی آموزش‌های خود را به صورت غیرحضوری در ترم آتی برگزار نکند و کلاس‌ها مجدد به صورت حضوری شکل بگیرند.
 
تغییر مهم آزمون دکتری ۱۴۰۱ برای قبول شدگان روزانه ۱۴۰۰
کاهش ۵۰ درصدی جمعیت خوابگاه‌ها با بازگشایی دانشگاه‌ها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش