کار در ایتالیا: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

کشوری با زیبایی‌های طبیعی، شگفتی‌های تاریخی و فرهنگی متنوع غرق در هنر، مد، غذا و موسیقی - اگر آرزوی کار در ایتالیا دارید، به مهارت‌های تخصصی و درک کامل زبان نیاز دارید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

ایتالیا کشوری است که به طور مرتب در فهرست مقصدهای برتر وب سایت های مسافرتی قرار می گیرد. این تعجب آور نیست، زیرا ملتی است که همه چیز دارد - ترکیبی عالی از دنیای باستان با جامعه مدرن.

با توجه به اهمیت تاریخی و پیشرو در مد و فرهنگ، با زندگی و کار در اینجا از آب و هوای آفتابی، مناظر نفس گیر، معماری الهام بخش و غذاهای عالی لذت خواهید برد.

وقتی کار نمی کنید می توانید از شهرهای هنری مانند فلورانس با مجسمه های میکل آنژ و جیامبولونیا دیدن کنید یا کاخ گوتیک و کانال های ونیز را تحسین کنید. همچنین می‌توانید مکان‌های دیدنی رم را در فهرست خود انتخاب کنید و در یکی از کافه‌های لذت‌بخش آن استراحت کنید. در روزهای دیگر می‌توانید به بوتیک‌های مد میلان بروید یا به ناپل، زادگاه پیتزای مدرن بروید.

علیرغم جذابیت های سبک زندگی مدیترانه ای، خواهید دید که کار برای انگلیسی زبانان بومی به دلیل رقابت زیاد برای مشاغل دشوار است. کارگران خارجی که می توانند ایتالیایی صحبت کنند و ترکیب مناسبی از مهارت ها، صلاحیت ها و تجربه را داشته باشند ممکن است همچنان بتوانند شغلی پیدا کنند - به ویژه در شهرهای بزرگ مانند فلورانس، میلان، جنوا و پایتخت رم.

مشاغل در ایتالیا
همه‌گیری جهانی ویروس کرونا (COVID-19) مطمئناً تأثیر عمده‌ای بر اقتصاد ایتالیایی که در حال حاضر دچار مشکل شده است، داشته است. به گفته صندوق بین المللی پول، شاید هشتمین اقتصاد بزرگ جهان باشد، اما به شدت به صنایع تولیدی و خدماتی خود متکی است.

بی ثباتی سیاسی و اقتصادی منجر به نرخ بیکاری دو رقمی شده است - پیش بینی می شود در سال 2021 به 11.3 درصد برسد (Statista.com).

تضاد بین شمال و جنوب آشکار است - شمال ایتالیا صنعتی تر و توسعه یافته تر است و به دلیل فراوانی شرکت های خصوصی شناخته شده است، در حالی که جنوب به شدت به کشاورزی و باغداری متکی است.

متوجه خواهید شد که از آنجایی که اکثریت 60.5 میلیون نفر ساکن این کشور در شمال زندگی می کنند، فارغ التحصیلان بیشتر در شهرهای بزرگ شمالی مانند میلان، تورین و جنوا کار پیدا می کنند.

به علاوه، از آنجایی که سالانه حدود 63 میلیون مسافر برای دیدن مناظر معروف ایتالیا به این کشور می‌آیند، یافتن کار معمولی و قراردادهای موقت در صنعت گردشگری بسیار آسان‌تر از استخدام دائمی در سایر بخش‌ها است.

مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️خودرو
◾️محصولات شیمیایی
◾️مهندسی
◾️بیمه
◾️مخابرات

اکثر مردم محلی ایتالیا به زبان انگلیسی مسلط نیستند، بنابراین بعید است که بدون تسلط بر زبان، امنیت شغلی خود را حفظ کنید. از سوی دیگر، توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی شما به ویژه در گردشگری و تدریس بسیار ارزشمند خواهد بود. به همین دلیل، مشاغل آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی به راحتی در دسترس هستند.

بخش خدمات با تمرکز قوی بر عمده فروشی، خرده فروشی و حمل و نقل بر اقتصاد مسلط است. صنعت با تولید اقلام لوکس مانند مد، اتومبیل و مبلمان، مقدار مناسبی از تولید ایتالیا را نیز به خود اختصاص می دهد. از نظر کشاورزی، ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نوشیدنی، روغن زیتون و میوه در جهان است.

ممکن است تعداد شرکت‌های چندملیتی در ایتالیا کمتر از سایر کشورهای اروپایی باشد، اما برندهای قوی ایتالیایی شامل خودروهایی مانند فراری و لامبورگینی و طراحان مد گوچی، پرادا، ورساچه و آرمانی هستند.

آگهی های سمت ها بیشتر به صورت آنلاین و از طریق آژانس های استخدامی انجام می شود.

شما می توانید شغل های خالی در ایتالیا را در آدرس زیر جستجو کنید:
کمبود مهارت ها
متخصصان داده های بازار کار اتحادیه اروپا (EU) Skills Panorama مناطق زیر را به عنوان مشاغل کمبود در ایتالیا شناسایی کرده اند:

◾️مشاغل مرتبط با سلامت
◾️متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات
◾️متخصصان بازاریابی، خلاق و طراحی
◾️مشاغل STEM
◾️متخصصان تدریس

این سازمان همچنین رشد آتی اشتغال در ایتالیا در بخش‌های شغلی بین سال‌های 2018 تا 2030 را مورد بررسی قرار داد و پیش‌بینی کرد که حدود یک چهارم کل تقاضا در خدمات اداری و پس از آن مراقبت‌های بهداشتی، اجتماعی و خدمات حرفه‌ای خواهد بود.
 
خانه های 9000 دلاری در ایتالیا؟ شما باور نخواهید کرد که مهاجرت به این شهر رویایی چقدر ارزان است
کار در ایتالیا-مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار.jpg
چگونه در ایتالیا کار پیدا کنیم
علی‌رغم گسترش استفاده جهانی از اینترنت، شبکه‌سازی از طریق دوستان و خانواده هنوز هم ابزاری مناسب برای شنیدن هر کار موجود در کشور محسوب می‌شود.

بنابراین، زمانی که در ایتالیا هستید، پیدا کردن کار آسان‌تر خواهد بود، زیرا می‌توانید مستقیماً شروع به برقراری ارتباط کنید - هر کجا که تصمیم بگیرید شروع به جستجو کنید.

اگر در حال حاضر در شرکتی مشغول به کار هستید که در ایتالیا حضور دارد، می توانید در مورد فرصت های استخدام احتمالی پرس و جو کنید.

اگر این امکان پذیر نیست، سعی کنید درخواست های سوداگرانه ایجاد کنید، که در ایتالیا از آن استقبال می شود زیرا بسیاری از مشاغل آگهی نمی شوند. اگر این مسیر را دنبال می کنید، حتما تحقیق کنید و درخواست خود را برای مناسب ترین فرد در سازمان ارسال کنید.

برای موقعیت های تبلیغاتی، درخواست ها معمولاً به صورت آنلاین تکمیل می شوند و شامل یک CV و نامه پوششی یا یک فرم درخواست هستند. همه درخواست ها باید به زبان ایتالیایی ارسال شوند مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد. برای صرفه جویی در زمان، ریز نمرات و گواهینامه های تحصیلی خود را نیز ترجمه کنید.

شما باید انتظار یک روند طولانی درخواست را داشته باشید، که به طور کلی شامل یک سری مصاحبه و همچنین تست روانسنجی است.

مشاغل تابستانی
از آنجایی که گردشگری در ایتالیا تجارت بزرگی است، یافتن کار موقت یا موقت باید به اندازه کافی آسان باشد.

مشاغل فصلی زیادی از جمله کار در بار، هتل و رستوران وجود دارد. می‌توانید در کمپ‌های تابستانی یا استراحتگاه‌های تعطیلات شغل پیدا کنید و اگر مهارت‌هایی در پیست‌ها دارید، می‌توانید در یک پیست اسکی در کوه‌های آلپ ایتالیا کار کنید.

بخش کشاورزی همچنین مشاغل معمولی تابستانی مانند چیدن میوه و سایر فعالیت های خارج از منزل را فراهم می کند.

اگر تجربه مراقبت از کودک دارید، ممکن است به دنبال یافتن کار به صورت au pair باشید.

تا زمانی که بودجه لازم برای کار رایگان را دارید، داوطلب شدن یک راه عالی برای گسترش مهارت های خود و یادگیری یک زبان جدید است. کار داوطلبانه در رزومه شما عالی به نظر می رسد و این فرصت را به شما می دهد که با هم ارتباط برقرار کنید و ارتباط برقرار کنید.

مشاغل آموزشی
معلمان انگلیسی در ایتالیا تقاضای زیادی دارند، بنابراین رقابت برای پست‌ها شدید است. اکثر مشاغل تدریس در شهرهای بزرگ و شهرهای بزرگ مانند رم، فلورانس و میلان در دسترس هستند، اگرچه فرصت‌هایی در سراسر کشور وجود دارد. شما می توانید در مدارس دولتی، مدارس خصوصی زبان، دانشگاه ها یا در مشاغلی که به کارکنان خود انگلیسی آموزش می دهند تدریس کنید.

شما می توانید برای تحصیل برای مدرک مربوطه آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) به صورت آنلاین ثبت نام کنید، در حالی که برخی از مشاغل تدریس ممکن است حتی نیاز به مدرک لیسانس داشته باشند.

استخدام معلمان معمولاً در اوایل بهار برای موقعیت های موجود در سپتامبر / اکتبر آغاز می شود.

برای جزئیات بیشتر مربوط به کشور، به مشاغل  TEFL jobs in Italy در ایتالیا بروید و برای لیست مدارس زبان در ایتالیا،  ESL Base - English language schools in Italy - مدارس انگلیسی زبان در ایتالیا را ببینید.

همچنین فرصت هایی برای آموزش زبان انگلیسی از طریق طرح دستیاران زبان انگلیسی شورای بریتانیا وجود دارد.
 
مهاجرت به ایتالیا
آسان ترین روش برای اخذ اقامت ایتالیا

کار-در-ایتالیا-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار
دوره های کارآموزی
از آنجایی که ایتالیایی‌ها برای شبکه‌سازی اهمیت زیادی قائل هستند، کاریابی راهی عالی برای ایجاد ارتباطات شما در کشور است. دوره کارآموزی نیز برای تقویت مهارت های زبانی شما مفید است.

دوره های کارآموزی در ایتالیا معمولاً بین سه تا شش ماه طول می کشد و این کشور به ویژه در بین افرادی که به دنبال تجربه کاری در زمینه مد، معماری و هنر هستند محبوبیت دارد.

دوره های کارآموزی و کار تابستانی در آدرس زیر موجود است:
GoAbroad.com - یک موتور جستجوی آنلاین برای کارآموزی جهانی.
IAESTE - دوره های کارآموزی برای دانشجویان علوم، مهندسی، فناوری و هنرهای کاربردی (از طریق وب سایت شورای بریتانیا در پاییز درخواست دهید).
Internship Italy - یک سازمان جذب دانشجو که با بیش از 500 شرکت در سراسر اروپا کار می کند.

ویزای ایتالیا
اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید یا اهل نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید، برای کار در ایتالیا نیازی به مجوز ندارید. با این حال، برای ماندن در این کشور برای بیش از 90 روز، باید به تالار شهر (کمونه) محلی خود برای اقامت درخواست دهید. آنها می توانند به شما در مورد اسنادی که باید همراه با درخواست شما ارسال شود، راهنمایی کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا، برای زندگی و کار در این کشور به ویزا، اقامت و اجازه کار نیاز دارند. بسته به هدف اقامت شما انواع مختلفی از ویزا وجود دارد.

هنگام درخواست، باید فرم تکمیل شده درخواست ویزا، گذرنامه معتبر، عکس های گذرنامه اخیر و مدارک پشتیبان را ارسال کنید که بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد.

اگر یک تبعه خارجی هستید، به محض ورود باید برای اجازه اقامت اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار ایتالیا، با سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود - در ایران، سفارت ایتالیا در تهران - تماس بگیرید.

الزامات زبان
در بیشتر موارد، توانایی صحبت به زبان ایتالیایی در سطح بالا برای تضمین شغل ضروری است.

تسلط به زبان ایتالیایی نیز زندگی در این کشور را بسیار آسان تر می کند، زیرا بسیاری از بخش های جمعیت انگلیسی صحبت نمی کنند. انگلیسی در مناطق توریستی و شهرها و شهرهای بزرگ بیشتر صحبت می شود، اما در مناطق روستایی کمتر صحبت می شود.

مطالعه یک دوره زبان ایتالیایی به شما کمک می کند تا این زبان را بیاموزید یا مهارت های خود را در حد استانداردهای لازم ارتقا دهید.

چگونه صلاحیت های خود را برای کارفرمایان توضیح دهید
مدارک تحصیلی ایران با مدارک تحصیلی در ایتالیا قابل مقایسه است، بنابراین باید توسط کارفرمایان شناسایی شوند. می توانید با مراجعه به ENIC-NARIC - Italy درباره مقایسه مدارک بین المللی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کار در ایتالیا چگونه است
اوقات فراغت خانواده یکی از جنبه های مهم فرهنگ ایتالیایی است و به همین دلیل کارگران در این کشور سعی می کنند تعادل بین کار و زندگی سالم برقرار کنند.

طبق آمار Statista، ایتالیایی ها به طور متوسط ​​کمتر از 36 ساعت در هفته کار می کنند و حداکثر کار قانونی در هفته 40 ساعت به اضافه 8 ساعت اضافه کاری تعیین شده است. از آنجایی که کار بسیار ساختارمند است، معمولاً از دوشنبه تا جمعه از 8/9 صبح تا 1 بعد از ظهر کار می کنید، یک استراحت دو ساعته برای ناهار خواهید داشت و سپس از ساعت 3 بعد از ظهر تا 6/7 بعد از ظهر کار می کنید.

همه کارکنان حداقل چهار هفته مرخصی سالانه با حقوق و همچنین 12 روز تعطیل رسمی دارند.

پنج باند مالیات بر درآمد وجود دارد که از 23 درصد بر درآمد تا 15000 یورو تا 43 درصد برای درآمد بیش از 75001 یورو متغیر است.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
این روستاهای زیبا در ایتالیا برای مهاجرت به شما 33000 دلار پرداخت می کنند
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش