راهنمای اخذ پذیرش از دانشگاه استنفورد: بورسیه های استنفورد برای دانشجویان بین المللی

استنفورد - با نام رسمی دانشگاه Leland Stanford Junior - یک موسسه خصوصی با پردیس مرکزی مستقر در استانفورد، کالیفرنیا است. این مجموعه در سال 1885 توسط لیلند استنفورد و همسرش جین تأسیس شد و به نام پسر مرحوم آنها که سال قبل به تب تیفوئید تسلیم شد، نامگذاری شد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

استنفورد از دانشگاه کرنل الگوبرداری شده است - بنابراین لقب قبلی خود را "Cornell of the West" به خود اختصاص داده است. استنفورد، مانند الهام‌بخش آن، یکی از اولین مؤسسات غیر فرقه‌ای است که آموزش را برای هر دو جنس در دسترس قرار داد.

استانفورد در حال حاضر به 7 دانشکده سازماندهی شده است. اینها شامل دانشکده های زمین، انرژی، و علوم محیطی، مهندسی، علوم انسانی و علوم، حقوق و پزشکی است. این دانشگاه همچنین میزبان 2 دانشکده تحصیلات تکمیلی – بازرگانی و آموزش است. در این مقاله به بررسی بورسیه های تحصیلی دانشگاه استنفورد برای دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت.

دانشجویان بین المللی در استنفورد
استنفورد محل تحصیل 16223 دانشجو است که 23 درصد آنها به عنوان دانشجویان بین المللی طبقه بندی می شوند. مرکز بین المللی Bechtel که تحت نظارت بخش امور دانشجویان است، به این جامعه کمک می کند.

این مرکز به دانشجویان بین المللی که نیاز به کسب (و حفظ) وضعیت قانونی در ایالات متحده دارند، اطلاعات و کمک می کند.

جدای از آن، هدف آن ایجاد محیطی دلپذیر و حمایتی برای دانشجویان خارجی خود است. به این ترتیب، آنها می توانند از اقامت خود در استنفورد - و ایالات متحده نهایت استفاده را ببرند.

هزینه تحصیل در استنفورد برای دانشجویان بین المللی
دانشجویان بین المللی که مایل به گذراندن مدرک لیسانس خود در استانفورد هستند باید سالانه 55473 دلار شهریه بپردازند. این خارج از هزینه های دیگر است که عبارتند از:

سایر هزینه های دانشجویی - 2010 دلار
اتاق و غذا – 17860 دلار
کتاب و لوازم - 1305 دلار
هزینه های شخصی - 2250 دلار

شهریه فارغ التحصیلان تقریباً در همین حد است و دانشجویان عادی سالانه 54,315 دلار می پردازند. از سوی دیگر، دانشجویان دانشکده مهندسی باید شهریه گران تری به مبلغ 57861 دلار بپردازند.
 
جدول زمانی تحصیل در آمریکا
نحوه ایجاد یک درخواست موفق برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

راهنمای-اخذ-پذیرش-از-دانشگاه-استنفورد-بورسیه-های-استنفورد-برای-دانشجویان-بین-المللی
راهنمای پذیرش بین المللی دانشگاه استنفورد
راهنمای جامع پذیرش برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در این لینک موجود است. برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، لطفاً به این صفحه مراجعه کنید.

هزینه درخواست در دانشگاه استنفورد
دانشجویان مقطع کارشناسی باید هزینه درخواست غیرقابل استرداد 90 دلار را بپردازند، اما ممکن است با توجه به وضعیت مالی از این هزینه صرفنظر شود. متقاضیان می توانند با پر کردن فرم انجمن ملی مشاوره پذیرش کالج (NACAC): فرم چشم پوشی از هزینه درخواست خود را ارسال کنند. این باید به یک مسئول دانشکده یا مشاور دانشکده راهنمایی ارسال شود که باید صحت درخواست را تأیید کند.

در مورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، استنفورد هزینه درخواست بالاتری معادل 125 دلار دریافت می کند. این نیز غیرقابل استرداد است و واجد شرایط معافیت از هزینه است.

هزینه های درخواست ممکن است از طریق کارت اعتباری (ویزا یا مسترکارت) پرداخت شود.

شرایط پذیرش در دانشگاه استنفورد برای دانشجویان بین المللی
شرایط پذیرش برای دانشجویان بین المللی مانند دانشجویان داخلی است. آنها عبارتند از:
فرم درخواست مشترک یا ائتلاف تکمیل شده
نمرات ACT یا SAT
کارنامه رسمی/نتایج تحصیلی
رونوشت نیمه سال
گزارش دانشکده
توصیه نامه (1 از مشاور و 2 از اساتید)

شرایط اضافی ممکن است برای متقاضیان برنامه های خاص مورد نیاز باشد. برای مثال، دانشجویان هنر باید یک نمونه کار هنری ارسال کنند.

در مورد متقاضیان فارغ التحصیل، شرایط استنفورد به شرح زیر است:
مدرک لیسانس یا معادل آن
رونوشت های رسمی نهایی
نمرات آزمون (GMAT یا GRE)
نتایج آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

رتبه بندی دانشگاه استنفورد
بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی و نظرسنجی دانشگاه های برتر، استنفورد در حال حاضر دومین دانشکده برتر جهان است. در همین حال، اولی آن را در رتبه بندی جهانی شهرت سوم و در رتبه بندی کالج های ایالات متحده در رتبه چهارم قرار می دهد.

از نظر نظم و انضباط، برنامه های استنفورد توسط اولی به عنوان بهترین در جهان رتبه بندی می شوند. همه آنها با برنامه های هنر و علوم انسانی، روانشناسی، حقوق، آموزش، و تجارت و اقتصاد در رتبه اول در سراسر جهان قرار دارند.

علوم کامپیوتر استنفورد در رتبه دوم جهانی قرار دارد در حالی که برنامه های علوم اجتماعی، مهندسی و علوم فیزیکی آن در رتبه سوم قرار دارند.

درجات علوم زیستی و علوم بالینی و بهداشت استانفورد در رتبه پنجم جهان قرار دارند.

از سوی دیگر، US News Report، استنفورد را در رتبه پایین‌تر در رتبه 6 قرار می‌دهد.

نرخ پذیرش دانشگاه استنفورد
استنفورد یکی از برگزیده‌ترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان است. طبق این وب سایت، نرخ پذیرش اخیر آن 4.8٪ است - با تنها 2114 دانشجو از 43997 متقاضی پذیرش. فقط 1750 نفر تصمیم گرفتند در استنفورد ثبت نام کنند.

75 درصد از دانشجویان پذیرفته شده دارای معدل 4.0 و بالاتر هستند - در حالی که 95 درصد در 10 درصد برتر دبیرستان های مربوطه خود قرار دارند. از سوی دیگر، 90 درصد از متقاضیان موفق، کامپوزیت های ACT خود را در محدوده بالای 30-36 دارند.
 
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش
راهنمای-اخذ-پذیرش-از-دانشگاه-استنفورد-بورسیه-های-استنفورد-برای-دانشجویان-بین-المللی-.jpg
بورسیه های تحصیلی دانشگاه استنفورد برای دانشجویان بین المللی

بورسیه های کارشناسی

1. Financial Aid

مبلغ بورسیه: تا شهریه کامل، اتاق و هیئت مدیره با توجه به شرایط خانوادگی
اگرچه برخی از بورسیه های دانشگاه استنفورد برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، استنفورد به متقاضیانی که نیاز به کمک مالی دارند کمک مالی ارائه می دهد. این باید به طور کامل در طول پذیرش نشان داده شود، زیرا پس از ثبت نام دانشجو، دیگر درخواست ارسال نمی شود.

برای واجد شرایط بودن برای کمک مالی، دانشجویان مقطع کارشناسی باید شماره تامین اجتماعی یا شماره شناسایی مالیات دهندگان فردی را ارسال کنند.

جایزه مالی زمانی اعطا می شود که دانشجو به صورت تمام وقت در دانشگاه ثبت نام کند.
 

2. Outside Awards

مبلغ بورسیه: متفاوت است
از آنجایی که استانفورد فقط مقدار محدودی بورسیه بین المللی را ارائه می دهد، به خارجی ها توصیه می شود برای جوایز خارجی درخواست دهند. این به کاهش هزینه های مسئولیت دانشجو کمک می کند، اما ممکن است برای پرداخت کمک های والدین استفاده نشود.

همه دانشجویانی که جایزه خارجی دریافت می کنند باید این موضوع را به پورتال دانشجویی Axess دانشگاه گزارش دهند.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی

1. Knight-Hennessy Scholarship

مبلغ بورسیه: شهریه کامل و کمک هزینه زندگی
برنامه بورسیه نایت-هنسی جایزه ای است که به دنبال بهترین دانشجویان جهان است. به این ترتیب، برای همه متقاضیان - بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت و ملیت آزاد است. با این حال، تعیین کننده اصلی، زمان اتمام دوره کارشناسی است. برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید آن را پس از ژانویه 2015 به دست آورده باشد.

بورسیه تحصیلی نایت-هنسی برای همه دانشجویان تمام وقت که مایل به شرکت در هر یک از برنامه های تحصیلات تکمیلی استنفورد هستند (گزینه مدرک تک یا دوتایی) باز است. اما اولویت با متقاضیانی است که حداقل 2 سال را در استنفورد سپری کنند.

به غیر از بودجه شهریه، این بورسیه تحصیلی دانشگاه استنفورد همچنین با کمک هزینه های زندگی/آکادمیک و کمک هزینه سفر برای 1 سفر سالانه همراه است.
 

2. Tuition Fellowship

مبلغ بورسیه: متفاوت است
دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللی ارائه می دهد که یکی از آنها کمک هزینه تحصیلی است. این بورسیه تحصیلی دانشگاه استنفورد مبتنی بر شایستگی نیازی به درخواست جداگانه ندارد زیرا در کنار پذیرش برای پذیرش ارائه می شود. به این ترتیب، دانشجویی که نامه پذیرش بدون جزئیات کمک هزینه تحصیلی دریافت می کند به این معنی است که وی واجد شرایط دریافت جایزه مذکور نیست.

دریافت کنندگان توسط روسای و مدیران برنامه که پرونده های متقاضیان را بررسی می کنند، ارزیابی می شوند.

استنفورد همچنین بورسیه های رقابتی ملی را ارائه می دهد که توسط دفتر کمک های مالی پراکنده می شود. مبالغ با توجه به سازمان اهدا کننده متفاوت است.

برای مثال، کمک هزینه تحصیلی فورد، 2000 دلار به دانشجویان واجد شرایط مهندسی اعطا می کند. از سوی دیگر جوایز هرتز در مجموع 12000 دلار هر سال اعطا می کند. شهریه Gilliam که برای دانشجویان پزشکی در دسترس است، با بودجه 10000 دلار در سال ارائه می شود.

یکی از بالاترین بورسیه ها، کمک هزینه تحصیلی ناسا است که مبلغ شهریه 20500 دلار در سال را پوشش می دهد. همچنین شامل کمک هزینه 35000 دلاری در سال می شود.

امیدوارم این مقاله در مورد بورسیه های تحصیلی دانشگاه استنفورد برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورسیه های ویکی گرام دیدن کنید.
 
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش