بهترین بورسیه های تحصیلی در نروژ برای دانشجویان بین المللی

اگر مطمئن نیستید که کدام کشور را برای تحصیل انتخاب کنید، ممکن است تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی دور از ذهن به نظر برسد. در این مورد، نروژ یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی برای آموزش با کیفیت بالا است. و اگر نگران هزینه های نسبتاً بالای زندگی در اینجا هستید، نگران نباشید، می توانید برای بهترین بورسیه تحصیلی در نروژ برای دانشجویان بین المللی درخواست دهید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فکر کردن به نروژ بدون تصور رودها، کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی زیبای آن غیر قابل وصف است. این کشور خیره کننده اسکاندیناوی طبیعت را در بهترین حالت خود به نمایش می گذارد و در عین حال چیزهای زیادی را برای ماجراجویان ارائه می دهد. می توانید از طریق پیاده روی، اسکی و ماهیگیری از فضای باز لذت ببرید. و اگر می خواهید زندگی شهری آن را کشف کنید، می توانید در شهرهای آن قدم بزنید و از موزه ها و ساختمان های فرهنگی دیدن کنید.

در برخی موارد، ترجیح می دهید برای همیشه اینجا بمانید. پس از همه، در زیر مناظر باشکوه این واقعیت وجود دارد که نروژی ها در میان شادترین مردم جهان هستند. در این مقاله در مورد بورسیه های برتر نروژ برای دانشجویان بین المللی صحبت خواهیم کرد:
 
10 دانشگاه کاملا رایگان در نروژ برای دانشجویان بین المللی

1. بورسیه تحصیلی برای آمریکایی ها برای تحصیل در نروژ مبلغ بورسیه: 1100 دلار آمریکا
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد و دکتری.
انجمن نروژ-آمریکا بورسیه هایی را برای آمریکایی ها ارائه می دهد تا تحصیلات تکمیلی خود را در نروژ ادامه دهند. با این همکاری، دو کشور روابط خود را با سرمایه گذاری بر روی دانشجویان و محققان خود تقویت می کنند.

این بورسیه به ده متقاضی موفق اعطا می کند و بسته به شایستگی علمی و نیازهای مالی آنها مبلغی را ارائه می دهد. اگرچه، کمک هزینه تحصیلی بین 1100 تا 4000 دلار آمریکا متغیر است. علاوه بر این، این مبلغ ممکن است به مدت اقامت متقاضی در نروژ و موضوع و هدف تحقیق بستگی داشته باشد. توجه داشته باشید که فقط دو بار و هر بار یک سال می توانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

برای درخواست این بورسیه تحصیلی نروژ، باید شهروند آمریکایی باشید و یا اقامت داشته باشید و  قصد رفتن به نروژ را داشته باشید. همچنین اگر به عنوان یک دانشجوی تمام وقت تحصیلات تکمیلی هستید، واجد شرایط دریافت بورسیه هستید. دانشجویان بورسی نیز می توانند برای بورسیه درخواست دهند. علاوه بر این، حتی اگر از هیچ موسسه نروژی پذیرش نگرفته اید، می توانید برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید. اما، اگر برای بورسیه انتخاب شده اید، باید مدرک پذیرش کالج را ارائه دهید.

2. اراسموس + گرانت مبلغ بورسیه: 230 تا 700 دلار آمریکا
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری.
شما همچنین می توانید از طریق Erasmus + Grant که یکی از برترین بورسیه های نروژ برای دانشجویان بین المللی است، در نروژ تحصیل کنید. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، ابتدا باید برای تحصیلات درجه یا سطح عالی در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کنید. همچنین، موسسه اصلی شما و دانشگاه مورد نظر شما در نروژ باید دارای منشور اراسموس برای آموزش عالی باشند. همچنین ضروری است که تحصیلات شما در نروژ مرتبط یا حداقل بخشی از برنامه تحصیلی شما در موسسه اصلی شما باشد.

از طریق این برنامه می توانید در هر مقطع تحصیلی تا یک سال در نروژ تحصیل کنید. شما می توانید برای Erasmus + Grant در صورت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا اقدام کنید. مطالعات. برای درخواست، از دفتر بین المللی مؤسسه اصلی خود برای کمک سؤال کنید.

این برنامه برای هزینه های سفر و زندگی شما حمایت مالی می کند. با این حال، این مبلغ ممکن است به هزینه های زندگی در کشور شما، فاصله آن با نروژ، تعداد متقاضیان کمک هزینه و سایر کمک هزینه ها بستگی داشته باشد. همچنین نیازی به پرداخت شهریه، ثبت نام، استفاده از آزمایشگاه و کتابخانه و امتحانات ندارید. اما، ممکن است همچنان نیاز به پرداخت هزینه های اتحادیه دانشجویی و بیمه داشته باشید.

3. برنامه های کارشناسی ارشد بدون شهریه در دانشگاه برگن مبلغ بورسیه: هزینه تحصیل کامل
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد
نروژ همچنین به دلیل دانشگاه های دولتی خود که فارغ از کشور مبدأ از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت نمی کنند، شناخته شده است. دانشگاه برگن از جمله این موسسات است و شما می توانید از طریق برنامه های کارشناسی ارشد بدون شهریه در نروژ تحصیل کنید. برای درخواست در دانشگاه، با انتخاب برنامه کارشناسی ارشد خود از کاتالوگ آن شروع کنید. برخی از برنامه های ارائه شده آن عبارتند از: پزشکی، علوم انسانی، زبان شناسی، علوم اجتماعی و هنرهای زیبا.

حتما شرایط پذیرش و مهلت را یادداشت کنید تا بتوانید درخواست خود را به موقع ارسال کنید. اگر چه شما مجبور نیستید برای شهریه دانشگاه برگن بپردازید، اما اگر از کشوری غیر منطقه اقتصادی اروپا هستید، باید مدرکی مبنی بر بودجه کافی ارائه دهید. همچنین، دانشگاه بورسیه های تحصیلی با بودجه شخصی ارائه نمی دهد، بنابراین باید در طول اقامت خود در نروژ، امور مالی خود را برای هزینه های زندگی و سفر مدیریت کنید.

4. کمک هزینه تحصیلی دکتری دانشگاه نورد مبلغ بورسیه: 55600 دلار آمریکا
مدرک تحصیلی واجد شرایط: Ph.D.
اگر به دنبال تامین مالی کامل تحصیلات تکمیلی خود در نروژ هستید، دانشگاه نورد Ph.D. کمک هزینه تحصیلی به نامزدهای واجد شرایط خود دانشگاه شهریه ای دریافت نمی کند، اما به عنوان یک همکار، در ازای انجام وظایف تحقیقاتی، آموزشی یا اداری، مبلغی معادل 56000 دلار آمریکا در سال، درآمد کسب خواهید کرد.

علاوه بر حقوق، همراهان همچنین به اعضای صندوق بازنشستگی دولتی نروژ تبدیل می شوند و مزایای وام، بازنشستگی و بیمه را برای آنها فراهم می کنند. داشتن ساعات کاری منعطف و محیط کاری خلاقانه در مکانی با پیشرفت تدریجی نیز از جمله امتیازات کمک هزینه تحصیلی است.

برای واجد شرایط بودن برای این بورسیه تحصیلی نروژ، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در یک زمینه مرتبط باشند و مدارک تکمیل شده پیش نیازهای تحقیقاتی نظری و عملی را ارائه دهند. آنها همچنین باید مهارت های زبان انگلیسی نوشتاری و شفاهی برجسته ای داشته باشند. تسلط به زبان های دانمارکی، نروژی یا سوئدی مزیت محسوب می شود.

5. برنامه های بدون شهریه در دانشگاه علم و صنعت نروژ مبلغ بورسیه: پوشش کامل شهریه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری.
دانشگاه علم و صنعت نروژ نیز برنامه های بدون شهریه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. با این حال، متقاضیان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهد بودجه کافی به مبلغ حدود 14200 دلار آمریکا برای اقامت خود در نروژ دارند.

پس از دریافت تاییدیه پذیرش، متقاضیان باید این وجوه را به حساب سپرده دانشگاه خود واریز کنند. دانشگاه مبلغ را در ابتدای ترم به متقاضی عودت می دهد.

حتی اگر دانشگاه هیچ بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد، همچنان می توانید با درخواست کمک هزینه از سایر موسسات، تحصیلات خود را در نروژ دنبال کنید. برخی از سازمان‌هایی که مطالعات مالی را انجام می‌دهند، Erasmus Mundus برای اتباع اتحادیه اروپا و انجمن Anglo-Norse برای شهروندان بریتانیایی هستند.

امیدوارم این مقاله در مورد بورسیه های تحصیلی  نروژ برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورسیه های ویکی گرام دیدن کنید.
 
تحصیل رایگان در نروژ بدون آیلتس
نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش