اعلام جزئیات راه اندازی ۴ رشته بین‌رشته‌ای در دانشگاه تهران

به گزارش ویکی گرام، معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از اتمام طراحی چهار رشته بین‌رشته‌ای جدید در این دانشکده خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، دکتر سیدرضا حجازی با اعلام این خبر گفت: دانشکده کارآفرینی چندین رشته جدید را در دست طراحی و تصویب دارد که رشته طراحی کسب‌وکار در مرحله تصویب در شورای تحول علوم انسانی قرار دارد.

وی افزود: راه‌اندازی رشته "سیاست‌گذاری کارآفرینی" نیز در حال تصویب و مراحل نهایی قرار دارد اما رشته "کارآفرینی در مالکیت فکری" مراحل ابتدایی تصویب را می‌گذراند. همچنین مراحل تصویب رشته "کارآفرینی فناورانه" که بر رشته‌های فنی‌ومهندسی متمرکز است نیز در دست اقدام است.

دکتر حجازی، از برنامه‌ریزی برای ایجاد رشته‌های "کارآفرینی در بایوفناوری"، "کارآفرینی در نانوفناوری" و "نوآوری تکنولوژیک در سازمان‌ها" به عنوان طرح‌های آینده دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران نام برد و گفت: برخی از این رشته‌ها، مباحث و رشته‌هایی است که در سایر دانشگاه‌های جهان وجود دارد و برخی نیز مانند "کارآفرینی در حوزه انرژی" کاملاً یک رشته بر اساس نیازهای بومی و داخلی است.

معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه این رشته‌های بین‌رشته‌ای بیشتر با همکاری کدام دانشکده‌ها طراحی می‌شود، اظهار کرد: در تصویب این بین‌رشته‌ای‌ها به طور مشخص چند حوزه هدف داریم که دانشکدگان فنی و دانشکدگان علوم در حوزه بایو فناوری مدنظر هستند، البته با سایر دانشکدگان نیز همکاری‌هایی داریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی تصویب رشته‌های بین‌رشته‌ای را ناظر به حل مسائل کشور دانست و گفت: یکی از ویژگی‌های تصویب بین‌رشته‌ای‌ها همان اثربخشی در جامعه است و این در تصویب رشته‌های جدید و بین‌رشته‌ای‌ها تحت عنوان کارآمدسازی بیان می‌شود که قطعاً باید منطبق بر نتایج علمی جدید هم باشد. به عنوان مثال در رشته کارآفرینی فناورانه، کاربردهای نانو و بایو و روش تجاری‌سازی نانو و بایو را پیگیری می‌کنیم.
 
مهلت ثبت نام جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها تمدید شد
جدیدترین خبرها از آموزش حضوری در دانشگاه های بزرگ کشور

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش