کار در هلند: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

پیوندهای صادراتی قوی این کشور و سیستم مالیاتی سخاوتمندانه برای کارگران بین المللی، هلند را به مقصدی جذاب برای کسانی که مایل به کار در خارج از کشور هستند تبدیل کرده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بر اساس گزارش جهانی شادی 2020، هلند در رتبه ششم شادترین کشور جهان قرار گرفته است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. این کشور محیطی آرام و لیبرال را برای پیشرفت شغلی شما ارائه می دهد.

هلند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و فرصت های شغلی متنوعی را ارائه می دهد و همچنین استانداردهای بالایی از زندگی را برای کسانی که ترجیح می دهند آن را خانه بنامند، ارائه می دهد.

مشاغل در هلند
هلند فقط به خاطر آسیاب‌های بادی و لاله‌هایش معروف نیست - این کشور در کشاورزی پیشرو در جهان است و از نظر صادرات غذا تنها از ایالات متحده شکست خورده است. کالاهای برتر آن عبارتند از:

◾️مکانیک
◾️تجهیزات الکتریکی
◾️سوخت های معدنی
◾️داروسازی
◾️دستگاه پزشکی

مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️کشاورزی
◾️انرژی
◾️دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
◾️مراقبت های بهداشتی
◾️حمل و نقل و تدارکات

هلند به عنوان قطب حمل و نقل اروپا شناخته می شود، شرکای اصلی تجاری هلند آلمان، بلژیک، فرانسه و بریتانیا هستند، اما ارتباطات صادراتی تا ژاپن، ایالات متحده آمریکا و بخش هایی از آفریقا می رسد.

این کشور خانه برخی از بزرگترین شرکت های چندملیتی جهان مانند یونیلور، فیلیپس، شل و هاینکن است و فرصت های شغلی زیادی در این شرکت ها برای کارگران بین المللی در نقش های مختلف وجود دارد.

شما می توانید برای یافتن شغل در هلند در:  
هزینه‌ تحصیل در هلند چقدر است؟
چگونه در هلند به صورت رایگان تحصیل کنیم؟
کار-در-هلند-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار-.jpg
کمبود مهارت ها
با یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در اروپا که در سال‌های اخیر به کمتر از 4 درصد کاهش یافته است، شنیدن اینکه هلند در تعدادی از زمینه‌ها با کمبود مهارت مواجه است، ممکن است تعجب‌آور باشد.

این کشور در حال حاضر با وجود شهرت به عنوان یک رهبر نوآور در مهندسی و فناوری پیشرفته، دومین تقاضای مهندسان در سطح جهان را دارد. تخصص شما هر چه باشد، پیدا کردن کار به عنوان مهندس نباید خیلی سخت باشد.

سایر مناطقی که با کمبود مواجه هستند عبارتند از:
بخش فناوری اطلاعات با تقاضا برای پیشرفت های سریع در فناوری همگام شود.
تدریس، جایی که سطح فعلی معلمان کارآموز و واجد شرایط به اندازه کافی جایگزین تعداد معلمان نزدیک به سن بازنشستگی نمی شود.
بخش مراقبت های بهداشتی که به دلیل رشد جمعیت و میانگین امید به زندگی طولانی تر تحت فشار است، به این معنی که افراد بیشتری نسبت به قبل نیاز به مراقبت دارند.
اگر بتوانید در هر یک از این زمینه ها مهارت داشته باشید، از سوی کارفرمایان تقاضای زیادی خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر، فارغ التحصیلان هلند - مشاغل مورد تقاضا Holland Alumni - Occupations in Demand را ببینید.

چگونه در هلند کار پیدا کنیم
برای یافتن شغل، به مجوز کلی کار هلندی نیاز دارید، که اگر شهروند اتحادیه اروپا (EU)/منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید، این مجوز را خواهید داشت. از همه کشورهای دیگر، این احتمال وجود دارد که شما فقط در شرایط استثنایی استخدام شوید، مانند اگر هیچ نامزد ملی اتحادیه اروپا/EEA یا هلند برای پر کردن این موقعیت وجود نداشته باشد.

درخواست برای شغل معمولا شامل ارسال رزومه و نامه پوششی شماست. می توانید با استفاده از تابلوهای شغلی، تماس مستقیم با شرکت ها یا برقراری تماس از طریق رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، جستجوی کار خود را از خانه شروع کنید.

اگر هیچ موقعیت آگهی شده ای وجود ندارد که مورد علاقه شما باشد، یک درخواست سوداگرانه را به شرکت هایی که می خواهید در آنها کار کنید ارسال کنید. کارفرمایان هلندی از یک رویکرد فعال قدردانی می کنند.

از طرف دیگر، می‌توانید پس از ورود به هلند، با بررسی فهرست‌های روزنامه‌های محلی و ملی، جستجوی شغل خود را آغاز کنید.

اگر در فهرست نهایی شغلی قرار گرفته اید، ممکن است مجبور شوید در یک سری مصاحبه با افراد مختلف شرکت شرکت کنید. برخی از شرکت ها مصاحبه های ویدئویی را با نامزدهایی که هنوز در کشور خود هستند ارائه می دهند. گاهی اوقات کارفرمایان بزرگتر از آزمون های روانسنجی و مراکز ارزیابی برای فیلتر کردن داوطلبان استفاده می کنند. برای همه نوع ارزیابی، هوشمندانه لباس بپوشید و به موقع برسید - هلندی ها اهمیت زیادی به وقت شناسی می دهند.

مشاغل تابستانی
شغل تابستانی راهی عالی برای کشف یک کشور جدید و تقویت رزومه خود با تجربه بین المللی و در عین حال دستمزد است.

بخش گردشگری و مهمان‌داری همیشه فرصت‌های شغلی معمولی و فصلی دارند، بنابراین برای کار به بارها، کافه‌ها، رستوران‌ها و کمپینگ‌ها نگاه کنید. اگر بین 18 تا 25 سال سن دارید و تجربه مراقبت از کودک را دارید، می توانید تابستان خود را به صورت au pair سپری کنید.

از طرف دیگر، اگر از نظر مالی محدود نیستید، ممکن است علاقه مند به کار داوطلبانه باشید.

مشاغل آموزشی
شغل معلمی ممکن است سخت تر از سایر کشورهای اروپایی باشد. به اتباع هلندی از سنین جوانی در مدارس انگلیسی آموزش داده می شود و شاخص مهارت انگلیسی 2019 نشان داد که هلند کشور انگلیسی زبانان غیر بومی با بالاترین مهارت انگلیسی در اروپا است.

با این حال، فرصت های زیادی وجود دارد. هلند خانه بسیاری از مدارس بین المللی خصوصی، به ویژه در مناطق آمستردام و دن لاهه است. در اینجا، به دانش‌آموزان کمک می‌کنید تا انگلیسی کسب‌وکار خود را تقویت کنند.

در حالی که تقویم دانشگاهی معمولاً از سپتامبر تا جولای باز است، با برخی تغییرات منطقه ای، فرصت ها در تمام طول سال در دسترس هستند.

برای درخواست، معمولاً به مدرک لیسانس یا معادل آن، گواهی TEFL و مدرک مهارت زبان خود در صورت لزوم نیاز دارید. از آنجایی که تدریس یک حرفه تنظیم شده است، باید این مدارک توسط وزارت آموزش، فرهنگ و علوم هلند به رسمیت شناخته شده باشد.
 
مهاجرت به هلند
انواع ویزای کشور هلند
⁣لیست مشاغل مورد نیاز در کشور هلند⁣
کار در هلند-مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار.jpg
دوره های کارآموزی
فرصت های کارآموزی در دسترس است، اما از آنجایی که هیچ الزام قانونی برای کارفرمایان برای پرداخت حقوق کارآموزان وجود ندارد، بنابراین ممکن است در نهایت شما به صورت رایگان کار کنید. دوره های کارآموزی در طیف وسیعی از زمینه ها، از مراقبت های بهداشتی و ساخت و ساز گرفته تا بازاریابی و فناوری اطلاعات، ارائه می شود. مدت زمان کارآموزی توسط کارفرما تعیین می شود.

هدف آنها دانش آموزان است، به عنوان راهی برای به دست آوردن تجربه کاری یا انجام تحقیقات به عنوان بخشی از یک پروژه نهایی. به طور کلی، پس از فارغ التحصیلی نمی توانید دوره کارآموزی را در هلند بگذرانید.

می توانید فرصت های کارآموزی را در آدرس زیر جستجو کنید:
 
AIESEC برنامه استعدادهای درخشان جهانی دوره های کارآموزی فارغ التحصیل 3 تا 12 ماهه در بازاریابی و تجارت را در شهرهای مختلف هلند ارائه می دهد.

ویزای هلند
اگر اهل یک کشور اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، می توانید آزادانه وارد هلند شوید و با همان مجوزهایی که اتباع هلندی دارند کار کنید. اگر قصد دارید بیش از چهار ماه بمانید، باید ظرف پنج روز پس از ورود خود در پایگاه داده سوابق شخصی در منطقه محلی خود ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام، یک شماره خدمات شهروندی (BSN) برای شما صادر می شود، که برای انجام کارهایی مانند افتتاح حساب بانکی هلندی و پرداخت مالیات به آن نیاز دارید.

اگر شما از خارج از منطقه اتحادیه اروپا / EEA هستید، باید مجوز اقامت و کار دریافت کنید. این روش بسته به اینکه شما کارمند، خوداشتغال یا بسیار ماهر هستید متفاوت است. با مراجعه به خدمات مهاجرت و تابعیت Immigration and Naturalisation Service (IND) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای دسترسی به سیستم مراقبت های بهداشتی هلند، باید در چهار ماه اول ورود خود بیمه سلامت بگیرید. همه شرکت های هلندی موظف هستند طبق قانون یک بسته بهداشتی اولیه را به کارکنان خود ارائه دهند. اگر کمتر از 12 ماه در هلند کار می کنید، یک کارت بیمه سلامت اروپایی معتبر (EHIC) کافی است.

الزامات زبان
برای یافتن کار در هلند لزوماً نیازی نیست که یک هلندی مسلط باشید. انگلیسی زبان رسمی تجاری این کشور است و بسیاری از شهرهای هلند، به ویژه اوترخت و روتردام، فرصت های زیادی برای انگلیسی زبانان دارند.

با این حال، با حداقل دانش هلندی، شانس خود را برای استخدام، ارتقاء و ادغام در جامعه افزایش خواهید داد. اگر در بخشی کار می کنید که نیاز به شبکه سازی دارد، مانند بازاریابی، یا همکاری نزدیک با دولت هلند، مهارت در زبان ضروری است.

اداره مالیات محلی شما ممکن است بتواند دوره های زبان هلندی را با نرخ کاهشی به شما ارائه دهد، زیرا تحصیلات مربوط به کار اغلب از مالیات کسر می شود. از طرف دیگر، از Undutchables - Dutch language courses  دوره‌های زبان هلندی در همه سطوح در شهر انتخابی خود بازدید کنید.

کار در هلند چگونه است
کارمندان تمام وقت معمولاً 36 تا 40 ساعت از دوشنبه تا جمعه کار می کنند. برخی چهار روز در هفته کار می کنند و ساعات طولانی تری را نسبت به مدت زمان کوتاه تری انتخاب می کنند، در حالی که بسیاری از آنها کار پاره وقت را انتخاب می کنند. به کارمندان تمام وقت حداقل 20 روز (چهار هفته) مرخصی سالانه تضمین می شود.

حداقل دستمزد فعلی برای کارگران 21 سال و بالاتر که دو بار در سال بررسی می شود، 1653.60 یورو در ماه است. برای کارمندان کمتر از این، این رقم با افزایش سالانه از 496.10 یورو در 15 سالگی به 1322.90 یورو در سن 20 سالگی افزایش می یابد.

اگر در خارج از کشور برای کار در هلند استخدام شده اید، ممکن است حق استفاده از «حکم 30 درصدی» هلندی را داشته باشید که به موجب آن 30 درصد از حقوق خود را که حداکثر به مدت هشت سال به شما پرداخت می شود بدون مالیات دریافت می کنید تا هزینه های نقل مکان را پوشش دهید. (اگرچه برای واجد شرایط بودن نیازی به هزینه های متحمل نخواهید شد).

این امر در مورد کارمندانی اعمال می شود که حداقل 150 کیلومتر از مرز هلند - از جمله تمام نقاط بریتانیا - در مشاغلی با حداقل درآمد مشمول مالیات 37000 یورو قبل از اعمال حکم استخدام شده اند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی اداره مالیات هلند مراجعه کنید.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
این روستاهای زیبا در ایتالیا برای مهاجرت به شما 33000 دلار پرداخت می کنند
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش