آیا بدون داشتن مهارت های زبان آلمانی می توانیم در اتریش کار پیدا کنیم؟

اتریش همواره در گزارش جهانی کشورهای شاد در بالای جدول رتبه بندی قرار دارد، جایی که تقریبا 9 میلیون نفر از جمعیت آن به دلیل نرخ پایین بیکاری و اقتصاد پر رونق از استاندارد زندگی بالایی برخوردار هستند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اتریش یک کشور مدرن با شرکت های بین المللی با حضور 1.675 میلیون نفر از کشورهای دیگر است. بدون شک می توانید بدون اینکه آلمانی صحبت کنید شغلی پیدا کنید. اگر قصد دارید در صنایع داروسازی، بانکداری، گردشگری، فناوری اطلاعات کار کنید، فقدان زبان آلمانی در بیشتر موارد مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

آیا می خواهید در اتریش کار پیدا کنید و در عین حال، مهارت های آلمانی شما معادل صفر است یا شاید به اندازه کافی برای یک سطح حرفه ای خوب نیست؟ این مقاله را بخوانید.

کار در اتریش بدون آلمانی
یافتن شغل در اتریش بدون صحبت کردن به زبان آنها امکان پذیر است، زیرا این کشور دارای بازار کار بزرگ، نرخ بیکاری پایین (4.9٪)، ارتباطات بین المللی خوب و شعب در سراسر جهان است.

مشاغل و بخش های معمولی با تقاضا برای کارگران انگلیسی زبان عبارتند از:
◾️مدرس دانشگاه برای رشته های انگلیسی
◾️معلم مدرسه برای رشته های انگلیسی
◾️تدریس خصوصی زبان انگلیسی
◾️استخدام در شرکت های بین المللی که انگلیسی زبان شرکت است
◾️IT، توسعه دهنده نرم افزار
◾️گردشگری
◾️بازاریابی – تجزیه و تحلیل، بازاریابی رسانه های اجتماعی، داده ها، سئو و برنامه های پیشرفته

در واقع اتریش دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. اما باید چند تفاوت ظریف و موانع دیگری را که ممکن است با آن روبرو شوید را در نظر بگیرید.

مشاغل انگلیسی زبان در اتریش بیشتر تخصصی و رقابتی هستند. اگر انگلیسی زبان مادری هستید، شانس بیشتری برای به دست آوردن یک شغل خوب خواهید داشت. برای افراد غیر بومی، جستجوی شغل ممکن است موفقیت آمیزتر و وقت گیرتر باشد.
 
چگونه در اتریش کار پیدا کنیم؟
راهنمای زندگی و کار در اتریش: بهترین و پردرآمدترین مشاغل

چگونه بدون صحبت کردن به آلمانی در اتریش کار پیدا کنیم
کار در اتریش چگونه است؟
اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا، مکانی محبوب برای مهاجران و کارگران خارجی از کشورهای همسایه است.

وین، به ویژه، شهری با ارتباط خوب با سطح متوسط ​​حقوق بالا و فرصت‌های استثنایی برای لذت بردن از فرهنگ، زندگی شبانه و تاریخ است.

بازار کار اتریش به شدت به صنایعی مانند ساختمان و ساخت و ساز، گردشگری، خدمات، تولید وسایل نقلیه موتوری، الکترونیک، غذا و حمل و نقل متکی است.

روزهای کاری در اتریش برای اکثر غربی ها آشناست - مردم تمایل دارند از دوشنبه تا جمعه کار کنند و شنبه ها و یکشنبه ها را برای اوقات فراغت دارند. می توانید انتظار داشته باشید که یک روز هشت ساعته و یک هفته 40 ساعت کار کنید (متداول ترین 38.5 ساعت).

شما مستحق پنج هفته مرخصی سخاوتمندانه در سال خواهید بود که پس از 25 سال خدمت به شش هفته افزایش می یابد. این علاوه بر 13 تعطیلات رسمی سالانه با حقوق در این کشور است. به عنوان پاداش، 14 حقوق سالانه و ماهانه در سال دریافت خواهید کرد.

ویزا و مجوز کار برای اتریش
برای اینکه بتوانید در اتریش کار کنید، بسته به کشور مبدا خود، ممکن است نیاز به درخواست ویزا داشته باشید. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، ورود به اتریش و جستجوی کار نسبتاً ساده است - نیازی به ویزا ندارید.

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستید، برای ورود به اتریش و یافتن شغل به ویزا نیاز دارید. چندین ویزای مختلف برای مقاصد مختلف در دسترس هستند - اینها عبارتند از:

کارت آبی اتحادیه اروپا
شرط اصلی این نوع اقامت داشتن مدرک دانشگاهی با مدت حداقل سه سال می باشد. کارت آبی اتحادیه اروپا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا این حق را می دهد که به مدت دو سال یا کمتر در اتریش زندگی و کار کنند.

برای اینکه بتوانید برای این درخواست کنید، از قبل به یک پیشنهاد شغلی تایید شده نیاز دارید. این کارت تنها در صورتی اعطا می شود که AMS (خدمات بازار کار اتریش) اذعان داشته باشد که هیچ شهروند اتریشی یا اتحادیه اروپا برای انجام کارهای مشخص شده در قرارداد در دسترس نیست.

صلاحیت متقاضیان باید با مشخصات شغلی مطابقت داشته باشد و حقوق مشخص شده در قرارداد کاری باید 1.5 برابر بیشتر از میانگین درآمد سالانه کارکنان تمام وقت در اتریش باشد.

کارت قرمز-سفید-قرمز
شهروندان غیر اتحادیه اروپا که واجد شرایط به عنوان "کارگران کلیدی" هستند می توانند برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهند، که به آنها اجازه می دهد در یک کارفرمای مشخص کار کنند و به مدت دو سال در اتریش زندگی کنند.

به منظور واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر کلیدی، باید دارای صلاحیت فوق العاده بالا، یک کارگر ماهر در یک شغل کم، یک کارگر کلیدی خوداشتغال، یا فارغ التحصیل از یک دانشگاه اتریش باشید.

کارت قرمز-سفید-قرمز یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است. بسته به اینکه به کدام یک از دسته های بالا تعلق دارید، قبل از درخواست باید معیارهای خاصی را رعایت کنید.

در مقایسه با کارت آبی اتحادیه اروپا، مدرک دانشگاهی برای همه گروه ها لازم نیست، بلکه فقط برای "کارگران بسیار واجد شرایط" لازم است.

آنها باید حداقل 4 سال مدرک لیسانس در MINT یا Ph.D داشته باشند.

پس از ده ماه کار و زندگی در اتریش، دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز می توانند برای کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس درخواست دهند که به آنها حق دسترسی رایگان به بازار کار اتریش را می دهد.

اعضای خانواده کارت قرمز-سفید-قرمز یا دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا نیز واجد شرایط درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس هستند.
 
هزینه زندگی و تحصیل در کشور اتریش
چگونه می توان برای ویزای کار اتریش اقدام کرد؟

چگونه-بدون-صحبت-کردن-به-آلمانی-در-اتریش-کار-پیدا-کنیم.jpg
ویزای جستجوی کار
مشابه دو نوع مجوز دیگر، قبل از اینکه بتوانید برای ویزای جستجوی کار اتریش درخواست دهید، باید معیارهای خاصی را رعایت کنید. این ویزا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا برای مدت شش ماه به دنبال کار در اتریش باشند.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای جستجوی کار، باید حداقل 70 امتیاز از حداکثر 100 امتیاز را در سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز کسب کنید.

امتیازها بر اساس سن، مدارک تحصیلی، تجربه کاری مرتبط، سطح زبان انگلیسی و تحصیل در اتریش به شما تعلق می گیرد.

پس از دریافت نامه پیشنهادی از یک کارفرما، می توانید ویزا را به کارت قرمز-سفید-قرمز (RWR) تبدیل کنید که به مدت 2 سال صادر می شود.

پرسش های مرتبط
چه تعداد خارجی در اتریش زندگی می کنند؟
در حال حاضر 1.675 میلیون نفر با تابعیت خارجی در اتریش زندگی می کنند. بسیاری از آمریکایی ها، استرالیایی ها، کانادایی ها و بریتانیایی ها در وین زندگی می کنند. در واقع، یک جامعه کامل از غیر آلمانی زبان ها در وین وجود دارد.

آیا اتریشی ها انگلیسی صحبت می کنند؟
بله، و نه واقعا. یک اتریشی معمولی بسیار مشتاق است که به یک زبان خارجی صحبت کند - چه انگلیسی یا یک زبان دیگر. در شهرهای بزرگ، بسیاری از مردم می توانند انگلیسی را خوب صحبت کنند یا حداقل چند جمله بگویند.

در شهرها و روستاهای کوچکتر این کار نمی تواند آسان باشد، زیرا مردم آنجا پیرتر هستند و بیشتر اوقات بسیار سنتی هستند.

آیا در نهایت باید آلمانی یاد بگیرم؟
آیا می توانید در اتریش زندگی کنید و هرگز آلمانی یاد نگیرید؟ بله، تو میتونی. آیا ناامید کننده خواهد بود؟ بله!!!

زندگی در اتریش بدون یادگیری آلمانی ناخوشایند نیست، اما در مقایسه با آن تجربه محدودی است. معمولاً می توانید به نوعی از پس آن بربیایید، اما باید درک کنید که بخش عظیمی از تجربه را از دست داده اید.

در اتریش شهری، نه فقط وین، در واقع می توانید بدون آلمانی زندگی کنید. اما اگر تصمیم به نقل مکان به اتریش "روستایی" دارید، ممکن است دچار مشکل شوید.

اتریش مانند هلند یا کشورهای اسکاندیناوی نیست که همه پیر و جوان بتوانند انگلیسی خوب صحبت کنند.

اگر فقط انگلیسی صحبت می کنید، خارج از مناطق توریستی همیشه به عنوان نوعی قدرت استعماری در نظر گرفته می شوید که همه را مجبور می کند انگلیسی مدرسه ای را که در مدرسه به خوبی یاد نگرفته اند صحبت کنند و حتی رویدادهای اجتماعی بی اهمیت مانند یک گپ کوتاه در نانوایی را به موقعیتی شرم آور برای همه افراد درگیر تبدیل می کند. .

یادگیری آلمانی برای ارتباطات خود، ناامید نشدن و ناامید نشدن ضروری است. این به شما کمک می کند تا فرهنگ و تاریخ محلی را بهتر درک کنید.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش