کجا بهتر است به عنوان پرستار کار کنید؟ بریتانیا یا آلمان؟

بریتانیا و آلمان دو کشور برتر برای کار پرستاران خارجی هستند. هر دوی آنها دارای پیشروترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان هستند که در آن مراقبت های پزشکی رایگان برای همه قابل دسترسی است. اما کجا بهتر است به عنوان پرستار کار کنید؟ این کشورها چه مزایایی برای پرستاران خارجی دارند؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

تفاوت های اصلی در کار پرستاری در انگلستان در مقابل آلمان
بیایید با تعریف تفاوت‌ها و شباهت‌ها بین مشاغل پرستاری و مزایای کارکنان، یک مرور کلی را شروع کنیم. رنگ سبز مشخص می کند که کدام کشور از این نظر بهتر و بدترین و برابر است.

حقوق
بریتانیا: 22128 پوند تا 28746 پوند (25373 یورو – 32961 یورو)
آلمان: 27600 یورو

پرستاران در بریتانیا به طور متوسط ​​حقوق بیشتری نسبت به آلمان دریافت می کنند. میانگین از 22128 پوند تا 28746 پوند (25373 یورو - 32961 یورو) و 35000 پوند تا 45000 پوند برای پرستاران ارشد متغیر است، در حالی که حقوق سالانه بسیار متداول برای پرستاران آلمانی 27600 یورو با افزایش به 000 یورو برای پرستاران ارشد است.

الزامات زبان
انگلستان: سطح 7 آیلتس؛ OET - B
آلمان: Goethe-Zertifikat سطح B2; TestDaF – TDN 2; تلفن - B2

پرستاران برای کار در بریتانیا ملزم به یادگیری زبان جدید نیستند. اما اگر زبان مادری نباشند، باید امتحانات خاصی را بگذرانند.

آلمانی زبان رسمی در آلمان است. همه کسانی که مایل به کار به عنوان پرستار در این کشور هستند باید یک زبان جدید بیاموزند و گواهی نامه برای درخواست کار و انجام کار داشته باشند.

اضافه هزینه آخر هفته و شب کار
بریتانیا: یکشنبه ها/تعطیلات – 60% کرایه ساعتی معمولی. شب ها و شنبه ها - 30٪
آلمان: یکشنبه ها - 50٪، تعطیلات - 150٪، شب ها - 25-30٪

اگر پرستاران در تعطیلات بانکی و یکشنبه ها کار کنند، 60 درصد بیشتر دستمزد دریافت می کنند، در حالی که به کسانی که شب ها و شنبه ها را انتخاب می کنند، 30 درصد حقوق بیشتری دریافت می کنند.

در همین حال، در آلمان هزینه اضافی شب بین 25٪ تا 30٪ کرایه ساعت معمولی است، 25٪ بدون مالیات است. همانطور که می بینید، پرستارانی که ترجیح می دهند در شب کار کنند، به طور متوسط ​​بسیار بیشتر از افرادی که ساعات معمولی کار می کنند، درآمد دارند.

در واقع، یکشنبه‌ها 50 درصد (بدون مالیات) بیشتر از کرایه معمولی پرداخت می‌شوند و کار در روزهای تعطیل 150 درصد بیشتر از میانگین روز برای شما به ارمغان می‌آورد، به‌علاوه 40 درصد کرایه شب (بدون مالیات) در صورت کار در ساعات شب اعمال می‌شود. .

تعطیلات
انگلستان: حداقل 27 روز کاری به اضافه 8 روز بانکی = 35 در سال
آلمان: حداقل 24 روز کاری رایگان در سال

پرستاران در بریتانیا حداقل 27 روز کاری در سال و علاوه بر آن 8 روز بانکی دارند که به 35 روز مرخصی می رسد. علاوه بر این، پس از 5 سال کار، تعطیلات به 29 روز افزایش می یابد. و پس از 10 سال خدمت، 27 روز اصلی به 33 روز افزایش می یابد.

پرستاران آلمانی از حداقل 24 روز کار رایگان در سال برخوردار هستند، اما اغلب، بین 25 تا 30 روز در سال است زیرا هر کارفرما می تواند این موضوع را به طور مستقل تنظیم کند. متأسفانه، کارکنان بهداشتی مانند سایر مشاغل از تعطیلات عمومی لذت نمی برند.
 
چگونه به عنوان یک پرستار ایرانی در آلمان کار کنیم؟
کجا-بهتر-است-به-عنوان-پرستار-کار-کنید-بریتانیا-یا-آلمان
ساعات کاری
بریتانیا: 37.5 ساعت در هفته، رایج ترین طرح شیفت های دوازده ساعته است.
آلمان: 40 ساعت در هفته، 3 شیفت هر 8 ساعت

پرستاران در بریتانیا به طور متوسط ​​37.5 ساعت با شیفت های برنامه ریزی شده کار می کنند. آنها ممکن است هشت، دوازده یا حتی شانزده ساعت طول بکشند و ممکن است از الگوی سنتی شیفت های روز، عصر و شب پیروی نکنند.

اگرچه رایج ترین طرح شیفت های دوازده ساعته است، معمولاً از ساعت 7 بعد از ظهر شروع می شود. و در ساعت 7 صبح به پایان می رسد، برخی در ساعت 3 بامداد شروع می شوند و در ساعت 15 به پایان می رسند.

در حالی که در آلمان پرستاران ترجیح می دهند در 3 شیفت هر 8 ساعت کار کنند، در مجموع هفته کاری به 40 ساعت در هفته می رسد. هر کارفرما می تواند برنامه ای برای شیفت ها تنظیم کند، اما اغلب می توانید این طرح را ببینید:

شیفت صبح: 6 صبح الی 14:30
شیفت عصر / اواخر: 13:30 تا 10:00 شب
شیفت شب: 8:30 شب تا 6:00 صبح

بازپرداخت برای دوره های زبان
بریتانیا: پرستاران خارجی هزینه های آیلتس را بازپرداخت می کنند - 170 پوند و OET 349 پوند
آلمان: بدون بازپرداخت، پرستاران برای Goethe-Zertifikat 210 یورو و برای TestDaF 195 یورو می پردازند.

در بریتانیا و آلمان، پرستاران آینده باید امتحانات و آزمون های زبان را برای ادامه شغل پشت سر بگذارند. با این حال، در مقایسه با آلمان، سیستم بهداشت بریتانیا هزینه های امتحانات آنها مانند آیلتس و OET را که همراه با حقوق ماه اول پرستار پرداخت می شود، بازپرداخت می کند.

متأسفانه، آلمان هزینه های امتحانات زبان را به پرستاران آینده بازپرداخت نمی کند، به عنوان مثال، هزینه امتحان برای Goethe-Zertifikat B2 210 یورو است و محبوب ترین آزمون، TestDaF، 195 یورو هزینه دارد.

آموزش پرستاری
انگلستان: مدرک دانشگاهی مورد نیاز است.
آلمان: هنوز به مدرک دانشگاهی نیازی به آموزش حرفه ای نیست.

در اکثر کشورهای جهان، و انگلستان برای پرستار شدن مستثنی نیست، شما به مدرک دانشگاهی نیاز دارید. با این حال، آلمان در زمینه کارآموزی یا به اصطلاح آموزش حرفه ای بسیار پیشرفته است.

رایج ترین راه برای گرفتن مدرک پرستاری در آلمان تکمیل یک دوره کارآموزی 3 ساله پرستاری است که حقوق ماهیانه 1000 یورو را در طول هر 3 سال ارائه می دهد.

مالیات بر درآمد
بریتانیا: مالیات بر درآمد 20٪ به اضافه هزینه خارجی 460 یورو در سال. 2099 یورو ماهانه پس از مالیات
آلمان: بین 30 تا 42 درصد متغیر است. 1610 ماهانه پس از کسر مالیات

به طور متوسط ​​پرستار بریتانیایی 2250 پوند (2587 یورو) ماهیانه ناخالص و 1825 پوند (2099 یورو) پس از کسر مالیات درآمد دارد. همانطور که می بینید، مالیات بر درآمد بریتانیا فقط حدود 20٪ برای حقوق بین 12501 پوند تا 50000 پوند است که معمولاً برای پرستاران صادق است.

علاوه بر مالیات بر درآمد، کارگران مهاجر (شامل پرستاران) که از خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) به بریتانیا می آیند و بستگان آنها باید سالانه 200 پوند (230 یورو) هزینه پرداخت کنند.

و خبر بد این است که در اواخر امسال، هزینه سالانه از 200 پوند به 400 پوند (460 یورو) دو برابر خواهد شد، و نرخ تخفیف برای دانشجویان از 150 پوند به 300 پوند افزایش خواهد یافت.

ظاهراً این بار مالی و روانی سنگینی برای خارجی هایی است که مسئولیت هایی نیز در قبال خانواده های خود دارند. آنها می توانند سالانه 1380 یورو و 115 یورو ماهانه برای یک فرزند و همسرشان بپردازند.

در آلمان، پرستاران خارجی نیازی به پرداخت هزینه یا مالیات اضافی به این معنا ندارند. پرستاران در آلمان بین 30 تا 42 درصد از حقوق ناخالص ماهانه خود را مالیات می پردازند.

بنابراین با متوسط ​​حقوق 2300 یورو، مالیات بر درآمد حدود 690 یورو خواهد بود. از این رو یک پرستار 1610 یورو در دست دریافت می کند.

علاوه بر این، همه کارمندان در آلمان باید اضافه‌هزینه همبستگی بپردازند که 5.5 درصد از حقوق ناخالص است. خودشه. کارمندان هنوز هم می توانند با بقیه پول و پاداش های مختلف زندگی راحتی داشته باشند.

مزایای کارکنان
بریتانیا و آلمان دارای سیستم های اجتماعی متفاوتی هستند و بنابراین مزایایی برای کارکنان دارند.

حفاظت از درآمد چیزی است که آلمان ندارد. این یک بیمه نامه است که توسط یک کارفرما خریداری می شود و در صورتی که یک بیماری یا آسیب مانع از کار کردن کارکنان شود، از امور مالی آنها محافظت می کند.

اگر پرستاری با مشکل سلامتی تشخیص داده شود و برای بهبودی نیاز به مرخصی از کار داشته باشد، یک سیاست حمایت از درآمد، مزایای ماهانه - 65٪ از درآمد قبل از مالیات - را به آنها پرداخت می کند.

بسته به گزینه های سیاستی که انتخاب می کنند، پرستاران می توانند این مزایا را تا 2 سال یا تا زمانی که به سن بازنشستگی برسند در صورتی که شرایط آنها به اندازه کافی جدی باشد که از بازگشت مداوم آنها به کار جلوگیری کند، مطالبه کنند.

بیمه عمر بیمه دیگری است که آلمان ندارد. این یک طرح بیمه گروهی سازماندهی شده توسط شرکت است که قول می دهد از خانواده یک کارمند در صورت فوت یا ابتلا به بیماری لاعلاج در حین استخدام در شرکت حمایت کند.

این پشتیبانی معمولاً در یک زمان انجام می شود و شامل 2 تا 4 برابر حقوق سالانه کارمند است، اما این به هر شرکتی بستگی دارد که تصمیم بگیرد ترجیح می دهد چقدر بپردازد. این پرداخت می‌تواند برای پوشش مراسم تشییع جنازه، پرداخت وام‌ها یا کمک به خانواده در تأمین هزینه‌های روزمره خود در حین تنظیم استفاده شود.

 
افزایش شدید تقاضای مهاجرت پرستاران ایرانی
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها

کجا-بهتر-است-به-عنوان-پرستار-کار-کنید-بریتانیا-یا-آلمان.jpg
شباهت های کار پرستاری در انگلستان در مقابل آلمان
با وجود تمام تفاوت ها، شباهت های زیادی نیز بین آلمان و بریتانیا و مسیر حرفه ای پرستاران خارجی وجود دارد.

خانواده
انگلستان: پرستاران می توانند پس از تایید شغل و ویزا، همسر خود را با خود ببرند
آلمان: پرستاران خارجی نیز می توانند پس از دریافت مجوز اقامت آلمان، خانواده خود را دعوت کنند

آموزش مداوم
انگلستان: پرستاران می توانند در 4 زمینه آموزش مستمر انجام دهند: سلامت روان، بزرگسال، کودک و ناتوانی یادگیری
آلمان: دارای طیف بی پایانی از مدارک تحصیلی و آموزش مداوم برای پرستاران شاغل است

مانند آلمان، پرستاران در بریتانیا تحت آموزش مداوم قرار می گیرند. بنابراین آنها فرصت های زیادی برای پیشرفت شغلی دارند.

اگرچه پرستاران بریتانیا می توانند در یکی از 4 زمینه مراقبت تخصص داشته باشند: سلامت روان، بزرگسالان، کودکان و ناتوانی های یادگیری، اما با آموزش های بیشتر، می توانند ماما، مدیر پرستاری یا پرستار پژوهشگر شوند.

در آلمان، پرستاران می توانند تخصص، فرصت های شغلی و حقوق خود را با تخصص در یکی از زمینه های متعدد گسترش دهند:

◾️بیهوشی و مراقبت های ویژه
◾️خدمات جراحی و آندوسکوپی
◾️انکولوژی
◾️سالمندی بالینی
◾️توانبخشی و مراقبت طولانی مدت
◾️تسکینی و مراقبت از آسایشگاه
◾️بهداشت
◾️نفرولوژی
◾️مراقبت های روانی
◾️ارتوپدی
◾️داخلی عمومی
◾️سالمندان
◾️زنان و زایمان (پزشک زنان)
◾️عصب شناسی
◾️اطفال
◾️روانپزشکی
◾️مراقبت از زایمان و نوزاد

غرامت ایام بیماری
بریتانیا: پرستاران می توانند 94.25 پوند در هفته دستمزد قانونی (SSP) برای حداکثر 28 هفته دریافت کنند.
آلمان: 6 هفته اول، پرستاران دستمزد بیماری را دریافت می کنند که برابر با حقوق روزانه معمول است، پس از آن - حمایت مالی تا 78 هفته

هم بریتانیا و هم آلمان به پرستاران شاغل روزهای بیماری پرداخت می کنند. با این حال، در بریتانیا، اکثر کارمندان پس از 4 روز اول مرخصی خود، در هفته 94.25 پوند دریافت می کنند. این پرداخت قانونی نامیده می شود و تا 28 هفته کار نکردن آنها را پوشش می دهد.

یک پرستار همچنین می تواند بیمه پرداخت اضافی برای بیماری داشته باشد، که حمایت مالی کوتاه مدت برای غیبت بیماری را فراهم می کند. می تواند از غیبت یک هفته ای شروع شود و به طور کلی تا یک سال پرداخت می شود.

در آلمان، پرستاران برای 6 هفته اول حق پرداخت دستمزد بیماری برابر با حقوق روزانه معمولی را دارند و در شرایط خاص، کارفرما باید تا 12 هفته به پرداخت ها ادامه دهد.

پس از شش هفته، در صورت نیاز، گزینه ای برای هفته های اضافی وجود دارد - کمک هزینه بیماری، تا 78 هفته (1،6 سال) به شما حمایت مالی می کند. کمک هزینه دقیق متفاوت است، اما مطمئناً بیش از 94.25 پوند در هفته در بریتانیا است که حتی برای پرداخت اجاره شما کافی نیست.

حقوق بازنشستگی
بریتانیا: یک پرستار و کارفرما سهم بازنشستگی را به اشتراک می‌گذارند که بین 8 تا 9.3 درصد حقوق ماهانه است.
آلمان: حق بازنشستگی ثابت 19.6 درصد از حقوق ناخالص، 9.8 درصد توسط کارفرما و 9.8 درصد توسط پرستار پرداخت می شود.

هر دو بریتانیا و آلمان با تفاوت های اندک در طرح های بازنشستگی، حقوق بازنشستگی کامل را برای پرستاران خود تضمین می کنند.

بریتانیا یکی از بهترین برنامه های بازنشستگی در این کشور را برای پرستاران ارائه می دهد. کارمندان جدید به طور خودکار از اولین روز کاری ثبت نام می شوند و سهم بازنشستگی بین 7.1٪ تا 9.3٪ بسته به حقوق اولیه است.

جایی که یک کارمند و کارفرمای آنها هر کدام به طور منظم مقدار مشخصی پول را به حساب بازنشستگی واریز می کنند.

از سوی دیگر، آلمان حق بازنشستگی ثابت برای همه مشاغل دارد که 19.6 درصد از حقوق ناخالص، 9.8 درصد توسط کارفرما و 9.8 درصد توسط کارمندان پرداخت می شود.

شباهت‌های اصلی که ما هنگام مطالعه بسیاری از بررسی‌ها، تجربیات و مقالات متوجه شدیم این است که آلمان و بریتانیا مشکلات یکسانی با کارکنان بهداشت دارند:
پرستاران دستمزد کمتری دریافت می کنند، مورد تقدیر قرار نمی گیرند و نمی توانند مستقل کار کنند. تقریباً برای هر مرحله، آنها نیاز به تأیید پزشک یا پرستار ارشد / مدیر بخش دارند.
 
تسهیل پذیرش پزشکان و پرستاران خارجی در کشور انگلستان
کجا-بهتر-است-به-عنوان-پرستار-کار-کنید-بریتانیا-یا-آلمان
بهترین کشورها برای کار به عنوان پرستار

آلمان و بریتانیا تاکنون دو مکان مورد علاقه برای پرستاران خارجی بوده‌اند، در واقع، آمارها می‌گویند که از هر 1000 پرستار در انگلیس، 869 نفر بریتانیایی، 55 نفر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا، 44 نفر آسیایی، 21 نفر آفریقایی و 11 پرستار هستند. از جای دیگری

هندی ها و فیلیپینی ها بر صنعت پرستاری بریتانیا تسلط دارند. در همین حال، در آلمان، 134000 پرستار از خارج از کشور در بیمارستان های آلمان (2019) مشغول به کار بودند.

آلمان و بریتانیا احتمالاً راحت‌ترین راه برای دریافت کار/ویزا هستند و با خارجی‌ها بسیار دوستانه هستند. با این حال، مکان های بهتری برای پرستاران در این سیاره وجود دارد. لیست 5 کشور برتر برای کار به عنوان پرستار را در زیر بخوانید.

1. ایالات متحده آمریکا
2. کانادا
3. لوکزامبورگ
4. استرالیا
5. ایرلند

ایالات متحده
با متوسط ​​حقوق سالانه تقریباً 67490 دلار برای یک پرستار ثبت نام شده و احترام و مسئولیت، ایالات متحده یکی از بهترین کشورها برای پرستاری است. پس از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، پرستاران می توانند تقریباً در سطح دکتر حقوق بگیرند.

صلاحیت بسیاری از پرستاران خارجی به سختی قابل تشخیص است. بنابراین، آنها باید امتحانات را بگذرانند و گواهینامه ها را دریافت کنند.

پنج ایالت برتر که در حال حاضر بالاترین نرخ اشتغال برای پرستاران را دارند عبارتند از:

کالیفرنیا (274650 دلار)
تگزاس (207810 دلار)
نیویورک (180730 دلار)
فلوریدا (174710 دلار)
پنسیلوانیا (139480 دلار)

کانادا
کانادا دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی همگانی با بودجه مناسب است که در آن پرستاران با مهارت ها و تجربه در چندین تخصص مورد تقاضا هستند. پرستاران تحصیل کرده بین المللی (IEN) که می خواهند در این کشور کار کنند باید مانند پرستاران ثبت شده کانادایی مجوز بگیرند. آنها می توانند انتظار درآمد سالانه بین 48000 تا 55000 دلار داشته باشند.

لوکزامبورگ
لوکزامبورگ مکان خوبی برای پرستارانی است که مایل به دریافت حقوق بالا هستند و در کشوری بسیار باثبات و آرام زندگی می کنند. لوکزامبورگ به طور شگفت انگیزی در صدر لیست در مورد پرداخت های ماهانه برای پرستاران قرار دارد.

این کشور از نظر وسعت و جمعیت کوچک است، حقوق سخاوتمندانه و قوانین بهشت ​​مالیاتی دارد.

حقوق بسیار بالاتر از حد نرمال است. حتی پرستاران جوان از حدود 60000 دلار شروع می کنند، در حالی که میانگین درآمد سالانه پرستاران با تجربه 105749 دلار است. درآمد می تواند تا 125000 دلار در سال افزایش یابد.

اگر هدف شما کسب درآمد و داشتن یک محل کار مطمئن است، لوکزامبورگ یکی از مکان‌های روی کره زمین است.

نکته منفی راه تقریبا غیرممکن برای گرفتن ویزای کار است. گشایش مشاغل پرستاری سال ها طول می کشد تا اتفاق بیفتد.

اما اگر پرستار شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باشد، مشکلی برای استخدام در لوکزامبورگ نخواهد داشت، در این مورد نیازی به ویزا نیست.

استرالیا
میانگین حقوق سالانه یک پرستار ثبت نام شده حدود 46720 دلار است. اما با افزایش تجربه، دستمزد آنها نیز افزایش می یابد. حقوق می تواند به 60000 دلار در سال برسد.

اگر مدرک تحصیلی خارجی در استرالیا به رسمیت شناخته نشود، پرستاران گواهینامه ای از شورای اعتباربخشی پرستاری و مامایی استرالیا (ANMAC) دریافت کرده اند تا بتوانند پرستار گواهی شوند.

ایرلند
مزیت بزرگ ایرلند این است که کشور انگلیسی زبان آن و بخشی از اتحادیه اروپا است. بنابراین اگر می خواهید در اروپا بمانید، به غیر از بریتانیا، انتخاب دیگری دارید.

اشکال این است که شما فقط در صورتی می توانید به عنوان یک پرستار در ایرلند کار و تمرین کنید که در NMBI یا هیئت پرستاری و مامایی ایرلند ثبت نام کرده باشید.

بنابراین اساساً، پرستارانی که فاقد این نوع مدارک هستند، باید روش احراز صلاحیت را در ایرلند تکرار کنند. قبل از درخواست برای موقعیت پرستاری در کشور، ابتدا باید گواهی از هیئت مدیره اخذ شود.

میانگین حقوق (48000 دلار) نیز نسبت به انگلستان بیشتر است و شرایط کاری خوب است. اما این حقوق پرستاران با تجربه دریافت می کند. خواهران کوچکتر از مقدار کمی کمتر لذت خواهند برد.
 
شرایط جدید و آسان مهاجرت از طریق رشته پرستاری و مامائی به کشور استرالیا
شدت گرفتن موج مهاجرت پرستاران ایرانی / پرستاران در کدام کشورها جذب می‌شوند؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش