کار در اسپانیا: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

شیوه زندگی مدیترانه ای برای کسانی که به دنبال کار در خارج از کشور هستند جذابیت زیادی دارد و هیچ مکانی بهتر از اسپانیا برای تجربه آن وجود ندارد. اگرچه رقابت برای مشاغل شدید است، اما شما از حمایت یک جامعه بزرگ بهره مند خواهید شد

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است، به این معنی که در اوقات فراغت خود می توانید از تمام فرهنگ هایی که اسپانیا ارائه می دهد لذت ببرید.

با زندگی و کار در این کشور، این فرصت را خواهید داشت که دومین زبان رایج در جهان را بیاموزید، که بدون شک در آینده در هر کجا که کار کنید، کارفرمایان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در حالی که کار کردن در اسپانیا نکات مثبت زیادی دارد، باید بدانید که این کشور از بحران اقتصادی به شدت آسیب دیده است. در حالی که در حال بهبود است، نرخ بیکاری اسپانیا هنوز یکی از بالاترین نرخ ها در اروپا با 14.4 درصد است. بیکاری جوانان نیز نسبتاً بالا و 30.6 درصد است.

رقابت برای مشاغل شدید است و اکثر کارگران بین‌المللی تمایل دارند به سمت شهرهای بزرگ‌تر حرکت کنند، جایی که مشاغل راحت‌تر در دسترس هستند. مقاصد محبوب برای مهاجران عبارتند از مادرید و بارسلون، دو شهر بزرگ کشور، و والنسیا و سویا.

مشاغل در اسپانیا
ایمن کردن کار در این کشور می تواند چالش برانگیز باشد زیرا شما در رقابت با فارغ التحصیلان اسپانیایی برای شغل خواهید بود. با این حال، تعدادی کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

اولین مورد، همانطور که قبلا ذکر شد، جستجوی کار در شهرهای بزرگ است، جایی که مشاغل خالی به طور منظم تری رخ می دهد. داشتن درک کامل از زبان اسپانیایی نیز فوق العاده مفید خواهد بود. برای افزایش بیشتر شانس خود برای یافتن کار، جستجوی خود را روی بخش های شغلی اسپانیا که عملکرد خوبی دارند متمرکز کنید. اینها شامل مشاوره، آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی و بخش خدمات و گردشگری است.

مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️خودرو
◾️بانکداری
◾️برق
◾️داروسازی
◾️مخابرات

بخش خدمات بر بازار کار اسپانیا تسلط دارد و صنایع عمده در این کشور عبارتند از:
◾️اتومبیل ها
◾️مواد شیمیایی
◾️غذا و نوشیدنی
◾️تجهیزات پزشکی
◾️تولید فلزات و فلزات
◾️داروسازی
◾️ساخت کشتی
◾️منسوجات و پوشاک
◾️گردشگری

اسپانیا همچنین خانه تعدادی از شرکت های بزرگ بین المللی است. این شامل:
◾️آبنگوآ (ارتباطات از راه دور)
◾️آبرتیس (زیرساخت)
◾️گروه ACS (مهندسی عمران)
◾️آلمیرال (داروسازی)
◾️Banco Santander (بانکداری)
◾️Ebro Foods (فرآوری مواد غذایی)
◾️فیکوسا (تولید خودرو)
◾️Iberdrola (آب و برق)
◾️ایندیتکس (پوشاک)
◾️لجیستا (تدارکات)
◾️Telefónica (ارتباطات راه دور).

برای اطلاع از آخرین مشاغل در اسپانیا، به آدرس زیر مراجعه کنید:  
مهاجرت به اسپانیا
تسهیل اعطای اقامت به مهاجران زیر هجده سال بدون همراه در اسپانیا
کار-در-اسپانیا-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار
کمبود مهارت ها
برخی از بخش‌های اقتصاد اسپانیا در حال حاضر با کمبود مهارت مواجه هستند و این کمبودها می‌تواند به فرصت‌های شغلی برای کارگران بین‌المللی منجر شود.

مشاغل کمبود عموماً در مشاغل بسیار ماهر مانند فناوری اطلاعات، مهندسی، فروش، پزشکی، حمل و نقل و تدریس رخ می دهد.

بخش های بانکی، انرژی و گردشگری نیز به فارغ التحصیلان ماهر نیاز دارند.

چگونه در اسپانیا کار پیدا کنیم
روند استاندارد درخواست مشابه با اکثر کشورها است. نامزدهای احتمالی با ارسال رزومه و نامه پوششی یا با تکمیل فرم درخواست برای مشاغل درخواست می دهند. فرمت این اسناد درخواستی مشابه آنچه در بریتانیا به آن عادت کرده اید است. اکثر کارگران برای کار از کشور خود - معمولاً از طریق پورتال مشاغل - درخواست می کنند یا قبل از اینکه به دنبال چیزی دائمی بگردند، کار موقت پیدا می کنند.

گاهی اوقات زبانی که باید درخواست خود را به آن ارسال کنید در آگهی شغلی ذکر می شود، بنابراین حتما قبل از درخواست آن را به دقت بخوانید. با این حال، به عنوان یک قاعده، مگر اینکه برای کار در یک دفتر انگلیسی زبان درخواست دهید، همه درخواست ها باید به زبان اسپانیایی باشد.

راه‌های غیررسمی تأمین امنیت کار نیز در میان جویندگان کار در اسپانیا رایج است - برای مثال، از طریق تبلیغات شفاهی، شبکه‌سازی.

مشاغل تابستانی
اسپانیا دارای صنعت گردشگری قوی است و تقریباً 84 میلیون بازدید کننده در سال دارد. مقاصد گردشگری محبوب عبارتند از جزایر قناری، جزایر بالئاریک، کاتالونیا و اندلس. با چنین درصد بالایی از گردشگران که از اسپانیا بازدید می کنند، همیشه به کارگران با مهارت انگلیسی زبان در صنعت گردشگری و مهمان داری آن نیاز است.

موقعیت های موقت راحت ترین راه برای ایمن شدن هستند. می‌توانید در بارها، رستوران‌ها و هتل‌ها، به عنوان مربی ورزش‌های آبی یا در جاذبه‌های گردشگری مانند پارک‌های موضوعی کار پیدا کنید. 

علاوه بر سایت‌های شغلی ذکر شده در بالا، ممکن است بتوانید مشاغل تابستانی، کار فصلی و فرصت‌های سال فاصله را در:
کار داوطلبانه برای فارغ التحصیلانی که به دنبال تجربه کاری هستند به یک گزینه محبوب تبدیل شده است. نه تنها مهارت های زبانی شما را مورد آزمایش قرار می دهد و به شما در درک فرهنگ اسپانیایی کمک می کند، بلکه به شما فرصتی می دهد تا تماس های مهمی برقرار کنید و CV خود را ارتقا دهید.

مشاغل آموزشی
آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TEFL) یک منبع شغلی محبوب برای کارگران بین المللی است. برای اطمینان از موفقیت، به مدرک TEFL نیاز دارید. شما می توانید یک دوره را در کشور خود یا پس از ورود به اسپانیا بگذرانید.

برای اطلاعات بیشتر و دیدن فرصت‌هایی که در حال حاضر در دسترس هستند، نگاهی بیندازید:
دوره های کارآموزی
در اسپانیا، تجربه کاری بسیار مورد توجه قرار می گیرد. دانشجویانی که دو تا سه سال سابقه کار را قبل از درخواست برای نقش های فارغ التحصیل تکمیل کرده اند دارای مزیت قابل توجهی هستند.

دوره های کارآموزی در کشور معمولا بین دو تا سه ماه به طول می انجامد، اما مدت زمان کار به کارفرما و نیازهای کسب و کار آنها بستگی دارد. با توجه به فناوری رو به رشد اسپانیا و بخش های گردشگری و مهمان داری پر رونق، این نوع کارآموزی به راحتی یافت می شود.
 
میزان حقوق در اروپا در مقابل ایالات متحده: راهنمای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کاری
کار-در-اسپانیا-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار.jpg
ویزای اسپانیا
اتباع اتحادیه اروپا، شهروندان منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و افراد اهل سوئیس می توانند بدون نیاز به مجوز کار در اسپانیا کار کنند. اگر قصد دارید بیش از سه ماه در کشور بمانید، باید در یک ایستگاه پلیس یا اداره ملی خارجی محلی ثبت نام کنید. این یک گواهی ثبت نام و یک شماره شناسایی غیر اتباع (NIE) در اختیار شما قرار می دهد.

اتباع خارج از اتحادیه اروپا نیاز به ویزا دارند. برای دریافت این ویزا، قبل از هر چیزی باید دعوتنامه کار داشته باشید. پیدا کردن کارفرمایی که بدون مصاحبه حضوری، حاضر باشد برای شما دعوتنامه صادر کند چندان آسان نیست.

کل پروسه دریافت ویزای کار در اسپانیا معمولاً بین 5 الی 15 ماه طول می‌کشد.

◾️مدارک لازم دریافت برای ویزای کار اسپانیا:
◾️اصل و کپی پاسپورت
◾️گواهی عدم سوء پیشینه
◾️گواهی پزشکی رسمی
◾️سه قطعه عکس پاسپورتی مربوط به شش ماه اخیر
◾️شماره ثبت مالی (NIE یا CIF) و شماره ثبت تأمین اجتماعی از کارفرما
◾️فرم پیشنهاد کار که در آن شرایط کار و شرایط فرد متقاضی کار ذکر شده باشد
◾️توضیح کامل فعالیت شرکت
◾️مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد متقاضی

الزامات زبان
اگر درک قوی از زبان اسپانیایی ندارید، پیدا کردن شغل دشوار است - مگر اینکه به دنبال شغلی در یک شرکت چند ملیتی باشید یا در جامعه مهاجران یا مناطق توریستی کار کنید.

دوره‌های آموزشی اسپانیایی زبان زیادی در ایران وجود دارد و وب‌سایت‌های خوب زیادی برای کمک به یادگیری زبان یا بهبود مهارت‌هایتان وجود دارد. همچنین فرصت هایی برای شرکت در کلاس های اسپانیایی پس از ورود به اسپانیا وجود دارد.

چگونه صلاحیت های خود را برای کارفرمایان توضیح دهید
با وجود این، کارگرانی که در حرفه های تحت نظارت درگیر هستند - به عنوان مثال، وکلا و پزشکان - قبل از شروع کار نیاز به صلاحیت های حرفه ای خود دارند که در اسپانیا به رسمیت شناخته شود. برخی مقامات مسئول به رسمیت شناختن صلاحیت های حرفه ای هستند. برای اطلاعات بیشتر، به پایگاه داده حرفه های تحت نظارت  EC regulated professions database مراجعه کنید.

برای دریافت مدرک از خارج از اتحادیه اروپا که در اسپانیا به رسمیت شناخته شده است، باید با Subdirección General de Titulos y Reconocimiento de Cualificaciones، وزارت آموزش، فرهنگ و ورزش تماس بگیرید و فرم مورد نیاز را پر کنید.

کار در اسپانیا چگونه است
میانگین کار در هفته برای کارمندان تمام وقت کمی بیش از 40 ساعت است، در حالی که به طور سنتی استراحت های طولانی ناهار در بعد از ظهر هنوز توسط برخی مشاغل مشاهده می شود. به همین دلیل، کارگران گاهی اوقات می توانند تا ساعت 8 شب در دفتر بمانند.

حداقل دستمزد ماهانه کارگران در سال 2020 1108 یورو (995 پوند) است.

 اسپانیا نه تعطیلات رسمی را در سال با تاریخ های اضافی در هر منطقه جشن می گیرد. تعطیلات رسمی ملی عبارتند از:
◾️روز سال نو
◾️جمعه خوب
◾️یکشنبه عید پاک
◾️روز کارگر
◾️فرض مریم
◾️روز ملی اسپانیا
◾️روز همه مقدسین
◾️روز قانون اساسی
◾️روز کریسمس.
 
راهنمای کار در اروپا کشور به کشور: مشاغل مورد نیاز
راهنمای کار در خارج:  بیشترین فرصت های شغلی در کدام کشورها هستند؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش