کار در قبرس: مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار

شما برای مشاغل محلی با رقابت سختی روبرو خواهید بود، اما این کشور مدیترانه ای دارای هزینه کم زندگی و آفتاب و فرهنگ فراوان است - پس چرا به کار در قبرس فکر نکنید؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

قبرس به جمعیت یونانی در جنوب و جمعیت ترک در شمال تقسیم می شود. این کشور در نقطه تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و به همین دلیل ترکیبی عالی از این سه فرهنگ است.

کسانی که موفق به دریافت کار می شوند، با نور خورشید در تمام طول سال، سواحل زیبا، زندگی شبانه پر جنب و جوش و مکان های باستانی یونان، بیزانس، صلیبیون و تاریخ اسلام پاداش لذت می برند.

مشاغل در قبرس
از 1,218,285 جمعیت آن، بیش از 600,000 نفر بخشی از نیروی کار در قبرس هستند. صنعت گردشگری بیشترین بخش از تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص می دهد و کارگران بین المللی معمولاً می توانند فرصت هایی را در این بخش بیابند. سایر صنایع عمده عبارتند از:
◾️فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
◾️مشاور املاک
◾️بخش خدمات
◾️حمل دریایی
◾️منسوجات

پیش‌بینی می‌شود که بهره‌برداری این کشور از منابع گاز طبیعی، به علاوه علاقه آن به انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری سبز، منجر به سرمایه‌گذاری عمده خارجی شود.

پیدا کردن کار می تواند برای خارجی ها دشوار باشد زیرا برای شغل با افراد محلی رقابت خواهید کرد. با این حال، راه‌های زیادی برای افزایش شانس شغلی وجود دارد.

به عنوان مثال، در حالی که زبان اصلی تجارت انگلیسی است، اکثر کارفرمایان خواهان دانش یونانی هستند. کسانی که دارای مدرک مهندسی برق، مالی، فناوری اطلاعات و مخابرات هستند نیز تقاضای بالایی دارند.

شما می توانید در قبرس شغل پیدا کنید:  
تحصیل در قبرس: هزینه ها - محبوب ترین دوره های آموزشی
کار-در-قبرس-مشاغل-مورد-نیاز-کاریابی-ویزای-کار-
مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان
◾️حسابداران
◾️دندانپزشکان
◾️مهندسان
◾️پرستاران و ماماها
◾️توسعه دهندگان نرم افزار

چگونه در قبرس کار پیدا کنیم
شما می توانید قبل از ورود برای کار درخواست دهید، اما شبکه سازی اغلب یکی از بهترین راه ها برای گرفتن نقش است. استفاده از تماس های شخصی و کشف موقعیت های خالی از طریق دهان به دهان ساده ترین راه برای خارجی ها برای یافتن کار است.

اگر هنگام ورود مخاطبین زیادی ندارید، اولین محل تماس شما باید اداره استخدام دولتی باشد که در همه شهرها و شهرهای بزرگ واقع شده است.

برخی از شرکت‌های قبرسی رزومه‌های کاری را در تمام طول سال می‌پذیرند تا بتوانند هر زمان و هر زمانی استخدام کنند، به این معنی که برنامه‌های سوداگرانه نیز به خوبی کار می‌کنند.

روش‌های درخواست مشابه روش‌هایی است که در بریتانیا وجود دارد و سازمان‌هایی معمولاً رزومه و نامه پوششی یا فرم درخواست تکمیل‌شده را درخواست می‌کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن، به مرحله مصاحبه منتهی می شود. برای اکثر مشاغل می توان به صورت آنلاین درخواست داد.

مشاغل تابستانی
با توجه به بخش بزرگ گردشگری این کشور، مشاغل فصلی و معمولی نسبتاً آسان است. کسانی که به دنبال کار تابستانی هستند می توانند فرصت هایی را در هتل ها، بارها، کافه ها و رستوران ها پیدا کنند.

زندگی شبانه معروف آیاناپا هر ساله هزاران کارگر بین المللی را به خود جذب می کند، به این معنی که بسیاری از مشاغل بار، کلوپ و روابط عمومی در طول تابستان در دسترس هستند. شما می توانید انتظار داشته باشید که در طول فصل کم، چهار تا پنج روز در هفته کار کنید، اما در فصل پرحجم، شش تا هفت روز کار کنید.

فرصت های معمولی نیز شامل چیدن میوه است.

فرصت های داوطلبانه در تمام طول سال در سراسر قبرس وجود دارد، اما به ویژه در پافوس، لارناکا، لیماسول، فاماگوستا و نیکوزیا. اردوهای کاری و برنامه های تبادل جوانان اغلب شامل کار داوطلبانه است.

بسیاری از افتتاحیه ها محیطی یا حفاظتی هستند و پناهگاه های حیوانات و پروژه های دریایی محبوبیت خود را نشان می دهند.

تدریس در قبرس
امکان آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی در قبرس وجود دارد، اگرچه رقابت برای پست ها شدید و تعداد مشاغل محدود است.

مشاغل در مدارس بین المللی خصوصی برای افرادی که حداقل دو سال سابقه تدریس دارند باز است. شما معمولاً به مدرک لیسانس، به علاوه مدرک آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) نیاز دارید.

بیشتر موقعیت ها ها در پافوس، لارناکا، لیماسول، فاماگوستا و نیکوزیا یافت می شوند. ساعات کاری معمولاً 20 تا 30 ساعت در هفته است که حقوق و مزایا بستگی به صلاحیت شما دارد.

شما می توانید فرصت های تدریس در قبرس را در آدرس زیر جستجو کنید:
دوره های کارآموزی
هیچ قانون ملی در مورد استخدام دانشجویان وجود ندارد. در عوض، کارآموزی و تجربه کاری توسط دانشگاه ها، نهادهای حرفه ای و سایر ذینفعان سازماندهی می شود. گزینه ها عبارتند از:

Work and Travel Cyprus  - این برای شهروندان جوان اتحادیه اروپا که به دنبال تجربه کار بین المللی هستند طراحی شده است. حداقل سه ماه در هتل ها و رستوران های ساحلی قرار می گیرد. بیشتر موقعیت ها شامل اسکان و غذا می باشد.

برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) در قبرس  United Nations Development Programme (UNDP) in Cyprus - دانشجویان از طریق برنامه های اقدام سازمان ملل متحد برای همکاری و اعتماد (UNDP-ACT) و مشارکت برای آینده (UNDP-PFF) درکی از سیاست ها و اولویت های برنامه توسعه ملل متحد کسب می کنند. هدف آن دانشجویان در موارد زیر است: حل تعارض. اقتصاد؛ روابط بین المللی؛ جامعه شناسی; مدیریت دولتی یا تجاری؛ و مطالعات محیطی.

سازمان هایی مانند Deloitte، EY، KPMG و PwC نیز برنامه های کارآموزی تابستانی را در قبرس اجرا می کنند.
 
کار در خارج از کشور: 5 وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور
کار در قبرس- مشاغل مورد نیاز- کاریابی - ویزای کار
ویزای قبرس
متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در قبرس به ویزا نیاز دارند. ویزای طولانی مدت یک ساله معمولاً برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به دنبال کار هستند مناسب است. آنها باید با نامه هایی از طرف کارفرمای شما - یا از یک حسابدار یا وکیل، در صورتی که خوداشتغال هستید، پشتیبانی شوند.

شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود یا کار در قبرس نیازی به ویزا ندارند، اما افرادی که بیش از سه ماه اقامت دارند باید برای گواهی ثبت نام اقدام کنند.

برای دریافت گواهی، باید ثابت کنید که شغل خود را تضمین کرده اید و توانایی مالی برای حمایت از خود را دارید. همچنین باید برای کارت ثبت نام بیگانگان (ARC) و شماره تامین اجتماعی درخواست دهید. بلافاصله پس از ورود برای این موارد درخواست دهید.

الزامات زبان
زبان انگلیسی به طور گسترده در سراسر قبرس صحبت می شود، اما بسیاری از مشاغل نیاز به صحبت یونانی دارند.

زمانی که در کشور خود هستید می توانید دوره ای را به زبان یونانی بگذرانید یا برای یک بار در قبرس آماده باشید. دروس توسط وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ، دانشگاه ها و آموزشگاه های زبان خصوصی ارائه می شود.

کار در قبرس چگونه است
متوسط ​​دستمزدها در کشور بسیار پایین است، اما هزینه زندگی نیز همینطور است. حداقل دستمزد کشوری وجود ندارد.

هفته کاری از دوشنبه تا جمعه ادامه دارد و ساعات کاری معمولاً 40 ساعت در هفته است.

بسته به محل کار و مدت خدمتتان، شما حق استفاده از 20 تا 24 روز مرخصی تعطیلات با حقوق را در سال دارید. این کشور دارای تعدادی تعطیلات عمومی از جمله روز استقلال یونان (25 مارس)، روز کارگر (1 می) و روز استقلال قبرس (1 اکتبر) است.
 
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
چشم انداز شغلی کانادا برای 5 سال آینده / مشاغل مورد نیاز
چشم انداز شغلی در امارات متحده عربی برای سال 2021-2022/ مشاغل مورد نیاز
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش