بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان: کانادا یا آلمان

آلمان و کانادا هر دو شهرت کشور مهاجران را دارند. در واقع، آلمان در رتبه بندی US News and World Report به عنوان پنجمین کشور برتر جهان برای مهاجران معرفی شد. در این میان، کانادا در این رتبه بندی پیشتاز است. با این حال، هر دو کشور بسته به دیدگاه شما، جوانب مثبت و منفی دارند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

انتخاب کشوری برای مهاجرت بین کانادا و آلمان به اولویت و ترجیحات شما به عنوان متقاضی مهاجرت به خارج از کشور بستگی دارد. آلمان و کانادا هر دو کشور های پیشرفته ای با اقتصاد پایدار، استانداردهای بالای زندگی و امکانات زیربنایی عالی هستند.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

با این حال، هنوز جنبه های مختلفی از هر دو ملت وجود دارد که آنها را از یکدیگر جدا می کند. بیایید نگاهی به هر دو کشور به عنوان مقصد مهاجرت بیندازیم.

چرا آلمان و کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هستند؟
تصمیم گیری بین کشورهای بسیار مشابه اما در عین حال کاملاً متفاوت می تواند یک انتخاب دشوار باشد. هر دو مزایا و معایبی دارند.

امیدوارم این مقاله به شما درک بیشتری از مزایای زندگی و کار/تحصیل در آلمان نسبت به کانادا بدهد و کانادا چه چیزی دارد، اما آلمان اینطور نیست.

هر دو کشور این موارد را ارائه می دهند:
◾️استاندارد بالای زندگی
◾️فرصت های رشد برای کسانی که مایل به کار برای آن هستند
◾️تعادل زندگی کاری
◾️ایمنی
◾️امنیت اجتماعی
◾️خدمات درمانی رایگان با کیفیت و امکانات عالی
◾️حقوق بالا و مالیات بالا
◾️قانون مهاجرت پذیرای خارجی ها
◾️اجازه اقامت پس از تحصیل
◾️محیط بین المللی
◾️یک نظام سیاسی باثبات و دموکراتیک

به غیر از موقعیت مکانی که بسیار متفاوت است، همراه با آب و هوا، حیات وحش و طبیعت، تفاوت هایدیگری بین کانادا و آلمان چیست؟

ما باید به چیزهایی نگاه کنیم که مخصوصاً برای کسی که از دور برای کار یا تحصیل در این کشور آمده است مرتبط است. کدام جنبه ها به نفع اوست که باعث ضرر می شود؟

مهاجرت به آلمان
بزرگترین تفاوت آلمان و کانادا البته زبان است! زندگی در آلمان بدون دانش زبان محلی دشوار است. با یافتن شغل، معاشرت شروع می شود و با وظایف ساده روزانه خاتمه می یابد. این زبان در هنگام مهاجرت به آلمان یک چالش بزرگ است.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید بدون صحبت به آلمانی به آلمان مهاجرت کنید، هنوز افراد زیادی هستند که این کار را انجام می دهند. آلمان یکی از بهترین مکان ها برای کار در STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) برای غیر آلمانی زبانان است.

این کشور بسیار خوب سازماندهی شده است، آلمانی ها احتمالاً در سازماندهی کارها بهترین هستند. آلمان همچنین بدون تعداد زیادی از افراد بی خانمان در خیابان ها تمیز است، دولت از آنها مراقبت می کند.

در اینجا چند دلیل برای مهاجرت به آلمان به جای کانادا آورده شده است:
◾️چهارمین اقتصاد بزرگ جهان
◾️هزینه کمتر زندگی
◾️حمل و نقل عمومی ارزان و توسعه یافته
◾️مردان خوش تیپ
◾️فرهنگ قوی
◾️تکنولوژی پیشرفته
◾️موقعیت مرکزی
◾️تعادل زندگی کاری
◾️قانون استخدام به کارمندان حقوق بیشتری می دهد
◾️نزدیکی به تمام کشورهای بزرگ اروپایی
◾️افراد بسیار اصیل، مفید و قابل اعتماد
 
کمبود نیرو در آلمان: مشاغل در آلمان برای خارجی ها در سال 2021-2022
کدام-کشورهای-اروپا-برای-زندگی-صمیمانهترین-و-با-کیفیتترین-هستند
خرج زندگی
بیایید با هزینه‌ها شروع کنیم، زیرا ممکن است برای بسیاری از افراد مهم‌ترین عامل باشد – آیا می‌توانم از پس آن برآییم؟ هزینه زندگی در آلمان کمتر از کانادا با قدرت خرید بیشتر است.

هزینه های متوسط برای یک خانواده با یک فرزند حدود 2300 یورو تا 3000 یورو است که بستگی به منطقه ای که زندگی می کنید و البته سبک زندگی شما دارد. یک خانواده چهار نفره به طور متوسط به 3800 یورو در ماه برای داشتن یک زندگی راحت نیاز دارد.

به طور کلی، به لطف استانداردهای سختگیرانه آلمان، هزینه زندگی در آلمان ارزان تر است، اجاره بها مقرون به صرفه تر است، غذا نیز ارزان تر است و به طور متوسط کیفیت بهتری دارد.

کیفیت زندگی در آلمان بسیار بالاتر است و زندگی بسیار ارزان تر است.

لیست گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی:
◾️مونیخ
◾️هامبورگ
◾️فرانکفورت
◾️دوسلدورف
◾️برلین
◾️اشتوتگارت
◾️هایدلبرگ
◾️مالیات

مالیات بر درآمد در آلمان تصاعدی است. در زیر می توانید براکت های مالیات بر درآمد آلمان را مشاهده کنید:
 
Bracket Taxable income The marginal rate
1 up to EUR 9,408 0%
2 EUR 9,408 – EUR 57,051 14% rising progressively to 42,00%
3 EUR 57,051 – EUR 270,500 42%
4 from EUR 270,500 45%
 

با متوسط ​​درآمد سالانه 40000 یورو، 35.58٪ (14235 EUR) مالیات پرداخت می کنید، این مبلغ 2147 یورو در ماه برای شما باقی می ماند.

با این حال، تفاوت زیادی بین مالیات در کانادا و آلمان وجود دارد. در آلمان، کمک های اجتماعی و بیمه همراه با مالیات بر درآمد کسر می شود، بنابراین پس از دریافت حقوق نیازی به پرداخت هیچ چیز دیگری ندارید.

به عنوان مثال، بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه مراقبت طولانی مدت به طور خودکار پرداخت می شود. در کانادا این کار باید جداگانه انجام شود.

علاوه بر مالیات بر درآمد، مالیات همبستگی و مالیات کلیسا (فقط برای مسیحیان) وجود دارد.

همه در آلمان به بیمه درمانی نیاز دارند. یکی از بیمه های رتبه بندی شده آلمانی برای کارگران بین المللی، مهاجران، مشاغل آزاد و صاحبان مشاغل، Ottonova است. پیشنهاد آنها را اینجا بررسی کنید.
 
کار در آلمان: مشاغل پر تقاضا در سال 2021-2022

موقعیت مکانی
آلمان فرصت های سفر باورنکردنی را ارائه می دهد. اگر تا به حال آرزو داشتید از هر کشوری در اروپا دیدن کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده است!

با مجوز/ویزای اقامت آلمان، می‌توانید به راحتی با قطار، اتوبوس یا یک پرواز کوتاه، به هر کشوری در اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید. طولانی ترین زمان پروازی که می توانید داشته باشید شاید 2.5 ساعت به مقصد پرتغال یا یونان باشد.

علاوه بر این، حمل و نقل عمومی در سطح جهانی به شما امکان دسترسی آسان به تمام شهرهای آلمان را می دهد، بنابراین می توانید در داخل کشور نیز سفر کنید! معمولاً هنگام زندگی در آلمان به ماشین نیاز ندارید، مگر اینکه در روستایی وسط ناکجاآباد زندگی کنید.

تحصیلات

آلمان سومین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در جهان و محبوب ترین مقصد در اروپا است.

بیش از 12 درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان از خارج از کشور می آیند. آلمان مکانی جذاب برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان بسیار مورد احترام کارفرمایان در سراسر جهان است.

علاوه بر آموزش با کیفیت بالا کاملا رایگان است! مدارس، دانشگاه ها برای همه ملیت ها رایگان هستند. این به ما می گوید که واقعاً یک اقتصاد قوی چقدر است، بنابراین دولت می تواند بیش از 380 دانشگاه و 32 هزار مدرسه را تامین مالی کند.

برخی از افرادی که تجربه تحصیل در هر دو کشور را دارند می گویند که کیفیت آموزش عالی در آلمان به طور قابل توجهی بالاتر از کانادا است.

هم تئوری و هم عمل در آلمان مهم هستند. دانشگاه‌های آلمان برنامه‌های آکادمیک برجسته‌ای را با تمرکز زیادی بر روی تحقیق ارائه می‌کنند، در حالی که دانشگاه‌های علوم کاربردی طیفی از مدارک جذاب و کاربردی را ارائه می‌دهند.

بسیاری از برنامه های تحصیلی تئوری و عمل را ترکیب می کنند. در واقع، دانشگاه های علمی کاربردی همیشه با مشاغل محلی ارتباط دارند تا فارغ التحصیلان آنها در مراحل اولیه کارفرمایان آینده را بشناسند.

دوره های کارآموزی و ترم در خارج از کشور اغلب بخشی از برنامه مدرک است. همه اینها شروع کار شما را بسیار تسهیل می کند.

در آلمان می توانید از خودتان نهایت استفاده را ببرید. در اینجا می توانید توانایی های فکری و مهارت های شخصی خود را آزادانه توسعه دهید و به پتانسیل کامل خود برسید. اگر می‌خواهید به چیزهای بزرگ برسید، عزم، انگیزه و تعهد برای باز کردن درهای زیادی پیدا خواهید کرد - هم در طول تحصیل و هم بعد از تحصیل.

هزینه زندگی برای یک دانشجو در آلمان حدود 10000 یورو در سال است.

همچنین تفاوت بین دانشگاه ها و دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان را بخوانید.

کار کنید
 دولت در کنار کارمند است، شما در حین پیگیری حرفه خود از مزایای بسیار خوبی برخوردار خواهید شد، مانند مزایای اجتماعی، 5 هفته تعطیلات، بدون اضافه کاری و چیزهای دیگر.

مزایای اجتماعی عبارتند از: بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه مراقبت طولانی که نصف آن توسط کارفرما و نیمی توسط کارمند پرداخت می شود.

نرخ بیکاری در آلمان (3.1٪) کمتر از کانادا (5.7٪) است.

آلمان به تعداد زیادی کارگر خارجی از مهاجران مجرب و با شرایط بالا تا کارگران عادی نیاز دارد. بزرگترین فرصت ها با بالاترین حقوق را می توان در انواع مهندسی، تحقیقات و فناوری اطلاعات یافت.

کارفرمایان نیمی از هزینه های بیمه درمانی، اغلب کارت ماهانه حمل و نقل عمومی، سالن بدنسازی و حتی سرویس غذا در محل کار را پرداخت می کنند.

کار در آلمان با کارت آبی اتحادیه اروپا درها را برای ادامه کار در هر کشور اروپایی باز می کند.

در آلمان با آلمانی شانس بیشتری دارید. بسیاری از مشاغل در واقع مستلزم اثبات مهارت پایه زبان خود هستند. خوشبختانه، فناوری اطلاعات و برخی مشاغل دیگر این روزها نیازی به چنین کاری ندارند.

در مورد مشاغل پرتقاضا در آلمان در سال 2021 بخوانید تا مطمئناً شغلی پیدا کنید.
 
بهترین برنامه های آوسبیلدونگ Ausbildung برای ایرانی ها در آلمان
صفر تا صد نحوه درخواست آوسبیلدونگ Ausbildung در آلمان در سال 2021-2022

کدام-کشورهای-اروپا-برای-زندگی-صمیمانهترین-و-با-کیفیتترین-هستند-.jpg
ویزا، اقامت و اجازه کار
اگر تصمیم به تحصیل در آلمان دارید، پس از اتمام می توانید برای مجوز کار پس از تحصیل که 18 ماه اعتبار دارد، درخواست دهید. در این زمان، پس از واجد شرایط بودن برای اجازه اقامت کاری، باید شغلی مطابق با مدارک خود پیدا کنید.

فارغ التحصیلان STEM بهترین شانس برای کار و اقامت در آلمان را دارند. حتی اگر در کشور دیگری فارغ التحصیل شده اید، می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان برای آمدن به آلمان و یافتن کار درخواست دهید.

کارت آبی اتحادیه اروپا گزینه دیگری برای متخصصان بسیار ماهر برای مهاجرت به آلمان است. با این حال، شما باید تجربه کاری قابل توجهی داشته باشید و حداقل حقوق 53600 یورو در سال یا 41808 یورو شغل شما در یک منطقه STEM است. کارت آبی اتحادیه اروپا به مدت 4 سال با امکان تمدید / درخواست مجدد اعطا می شود.

اگر به مدت 5 سال در آلمان با اجازه اقامت کاری یا موارد دیگر زندگی می کنید، می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. این به شما امکان می دهد مدت زمان نامحدودی در آلمان بمانید و آنچه را که می خواهید انجام دهید.

پس از 8 سال زندگی در آنجا، واجد شرایط درخواست شهروندی آلمان خواهید بود.

مهاجرت به کانادا
کانادا در بخش دیگری از جهان است، قطعاً تضادهای قابل توجهی با آلمان وجود دارد.

در اینجا چند دلیل برای مهاجرت به کانادا از طریق آلمان آورده شده است:
◾️خدمات درمانی رایگان (با پرداخت مالیات).
◾️مردم دوستانه و خوش برخورد هستند
◾️بدون نژادپرستی
◾️کانادا جامعه ای بسیار بردبارتر نسبت به فرهنگ های دیگر است
◾️تحصیلات خوب
◾️نرخ های مالیاتی پایین تر
◾️زبان انگلیسی و فرانسوی
◾️مشاغل وابسته به زبان نیستند
◾️نزدیکی به ایالات متحده آمریکا
◾️ماهی های باکیفیت و ارزان مانند سالمون و تن
◾️دارایی مقرون به صرفه تر

قبل از اینکه در مورد میانگین هزینه ماهانه زندگی در کانادا صحبت کنیم، کمی در مورد این کشور بدانید. این کشور به دلیل ویژگی های زیبای جغرافیایی و پذیرش تنوع شناخته شده است. این ملت همچنین یکی از چند فرهنگی ترین کشورهای جهان است.

این چشم انداز از نظر طبیعت با دریاچه ها و رودخانه های زیبا و آرام، کوه های باشکوه، دره های پوشیده از جنگل ها و تپه ها و دشت ها متنوع است.

این در واقع یک مقصد عالی برای هر کسی است که می خواهد در کشوری با دسترسی به طبیعت دست نخورده زندگی کند.

علاوه بر این، این ملت به دلیل دولت خود که از نظر اجتماعی مترقی است، برنامه های مراقبت های بهداشتی همگانی، کیفیت بالای زندگی، و مردم مهربان و دوست خود به خوبی شناخته شده است.

خرج زندگی
اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که هزینه مهاجرت به آن مکان و هزینه زندگی در کانادا چقدر است. ممکن است به عنوان دانشجو یا کارمند به کانادا مهاجرت کنید.

برآورد میانگین هزینه های یک خانواده در کانادا دشوار است. اعداد بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید، می توانند به طور قابل توجهی نوسان داشته باشند.

میانگین هزینه‌های خانوار حدود 7400 دلار کانادا در ماه است که تقریباً 1600 دلار کانادا برای مسکن، 1300 دلار کانادا برای مالیات، 1030 دلار کانادا برای حمل و نقل (خصوصی)، 730 دلار کانادا برای غذا و 188 دلار کانادا برای تحصیل، سرگرمی و اوقات فراغت شامل نمی‌شود. . یک خانواده چهار نفره حداقل به 7000 دلار کانادا (4500 یورو) در ماه نیاز دارد.

نمونه ای از هزینه های ماهانه در تورنتو:
تلفن و اینترنت: 127.50 دلار کانادا
حمل و نقل عمومی: 176.25 دلار کانادا
مواد غذایی: 383.60 دلار کانادا
بیمه: 52 دلار کانادا

لیست گران ترین شهرهای کانادا برای زندگی:
◾️تورنتو در انتاریو
◾️ونکوور در بریتیش کلمبیا
◾️ویکتوریا در بریتیش کلمبیا
◾️همیلتون-برلینگتون در انتاریو
◾️کلگری در آلبرتا

به عنوان مثال، در ونکوور، شما بیش از همه جا برای اجاره یک آپارتمان 2 خوابه - 3200 دلار کانادا در ماه پرداخت خواهید کرد. غذا و مواد غذایی در تورنتو هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت - 400-520 دلار کانادا در هر ماه.

هزینه های مراقبت های بهداشتی بین 60 تا 120 دلار کانادا در همه شهرهای اصلی متغیر است. حمل و نقل عمومی گران ترین در تورنتو است - 145 دلار کانادا در ماه. سرگرمی حداقل به 500 دلار کانادا در ماه می رسد.

ملک در کانادا ارزان تر است، شما به طور متوسط ​​حدود 2719 یورو به ازای هر متر مربع پرداخت خواهید کرد در حالی که در آلمان 3572 یورو در هر متر مربع است.

کانادا همچنین دارای سیستم مراقبت های بهداشتی همگانی رایگان (بیمه باید پرداخت شود) مانند آلمان است.

هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره از طبقه متوسط ​​بالاتر از آلمان و همچنین اجاره بها است. بیمه خودرو و بیمه خانه مقدار قابل توجهی از درآمد شما را کم می کند. مالیات بر املاک و وام مسکن سالانه در کانادا افزایش می یابد.
 
5 شهر کانادایی که برای زندگی ارزان هستند و کیفیت زندگی بالایی دارند
هترین-کشور-برای-مهاجرت-کانادا-یا-آلمان
مالیات
نرخ های مالیات فدرال 15% از 45916 دلار اول درآمد مشمول مالیات، +

20.5% در 45915 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در قسمت درآمد مشمول مالیات بیش از 45916 دلار تا 91831 دلار)، +

26٪ در 50,522 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 91,831 دلار تا 142,353 دلار)، +

29٪ در 60,447 دلار درآمد مشمول مالیات بعدی (در بخش درآمد مشمول مالیات بیش از 142,353 دلار تا 202,800 دلار)، +

33 درصد از درآمد مشمول مالیات بیش از 202800 دلار.

علاوه بر این، کارمندان بسته به محل کار خود باید مالیات استانی بپردازند.

با درآمد متوسط ​​سالانه 52600 دلار کانادا، 21.46٪ (11288 دلار) مالیات پرداخت می کنید، این به شما 3442 دلار کانادا (2221 یورو) در ماه می دهد.

در مورد سایر هزینه ها مانند بیمه درمانی نیز در نظر داشته باشید که قبلاً توسط کارفرما در آلمان پرداخت شده است.

خارجی‌ها در کانادا متوجه شدند که پس‌انداز کردن در یک شغل معمولی تقریبا غیرممکن است، فقط پرسنل با حقوق بالا می‌توانند این کار را انجام دهند.

تحصیلات
ابتدا فاکتور هزینه – برای دوره کارشناسی در کانادا بین 6000 تا 35000 دلار کانادا برای شما هزینه در بر خواهد داشت. همانطور که به یاد دارید تحصیل در آلمان رایگان است.

هزینه زندگی برای دانشجویان: بین 10000 تا 12000 دلار کانادایی در سال.

کانادا همچنین یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. دانشجویان به دلایل مختلفی مانند کیفیت، زندگی در دانشگاه، کیفیت بالای زندگی، فرصت های تحقیقاتی آن را ترجیح می دهند.

دانشگاه های کانادا در رتبه 18 قرار می گیرند که اولین دانشگاه آلمانی به عنوان 98 در فهرست جهانی ظاهر شود. در مجموع 26 دانشگاه در کانادا وجود دارد که چهار دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دو دانشگاه بالاترین رتبه عبارتند از: دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی و غیره.

هزاران دانشجو هر ساله از خارج به کانادا می آیند، در سال گذشته 642480 دانشجوی بین المللی بود. آلمان از سوی دیگر پذیرای حدود 350000 نفر در سال است. با افزایش زمان دانشجویان خارجی در کانادا، در سال 2000 این تعداد فقط 100000 نفر بود.

مدرکی که در یکی از دانشگاه‌های کانادا به دست می‌آید ارزش بالایی دارد و می‌تواند با مدرکی که از دانشگاهی در ایالات متحده آمریکا، استرالیا یا یک کشور اروپایی دریافت می‌شود، رقابت کند.

دولت و دانشگاه ها به طور مستمر در تلاش هستند تا به دانشجویان کمک کنند تا بتوانند تحصیلات خود را به طور مؤثر دنبال کنند. در مقایسه با سایر کشورها، هزینه ها برای دانشجویان بین المللی بسیار پایین است. چند فرصت بورسیه وجود دارد که بار هزینه ها را کاهش می دهد.

متأسفانه، آلمان برای دانشجویان دانشگاه را تمرین نمی کند. اغلب دانشگاه ها و خوابگاه ها در نقاط مختلف شهر هستند.

در کانادا بسیاری از رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه اتفاق می افتد. احزابی وجود دارد که دانشجویان و افراد چندفرهنگی را در دانشگاه درگیر می کند. برای تحصیل در کانادا سبک زندگی و سرگرمی خاصی وجود دارد.

پژوهش
آلمان به شدت بر روی عمل تمرکز دارد، کانادا بر تحقیقات. دانشگاه ها از دانشجویانی که بهترین ایده های تحقیقاتی را دارند حمایت زیادی می کنند و بورسیه هایی را به آنها اعطا می کنند.

دانشجویان می توانند در هر زمینه ای تحقیق کنند و توسط اساتید و اساتید دانشگاه حمایت می شوند. وقتی ایده خوب باشد، صنایع و همچنین دولت هزینه تحقیق را بر عهده می گیرند. تحصیلات عالی در کانادا به بسیاری از محققان کمک می کند تا از دانش خود در رشته های مختلف استفاده کنند.

دانشگاه های خوب زیادی در کانادا وجود دارد. محبوب ترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که در بین آنها بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا قرار دارند.

کار کنید
در کانادا، کارمندان تنها از 2 هفته تعطیلات با حقوق و تقریباً به همان اندازه در آلمان از مزایای اجتماعی برخوردار می شوند.

به ویژه در کانادا، کارمندان بیمه کار، مزایای خانواده، بیمه بازنشستگی، مزایای تحصیل و آموزش، مزایای مسکن و همچنین مرخصی زایمان و پدری دریافت می کنند.

به عنوان مثال، آلمان به کارکنان خود مزایای مسکن ارائه نمی دهد.

به طور کلی، اگر شما یک کارگر بسیار ماهر باشید، خواهید دید که فرصت های شغلی زیادی برای شما در کانادا وجود دارد. با بیش از 41500 شرکت فناوری، بهترین شانس استخدام متخصصان فناوری اطلاعات است.

به غیر از فناوری اطلاعات، صنایع تولیدی، خدماتی، املاک و ارتباطات، همه بخش‌های مهمی در کانادا هستند و در طول سال‌ها به طور مداوم در حال رشد بوده‌اند. از این رو، رشد مستلزم کارکنان بیشتری بود.

برای دو سال آینده، کانادا آماده پذیرش مهاجران بیشتری در این کشور است. به ویژه افرادی که می توانند خلاءهای موجود در صنایع IT، پزشکی، مهندسی، نفت و گاز را پر کنند، استقبال می شود.

بریتیش کلمبیا و انتاریو حتی Tech Specific Draws (قانون مهاجرت) را معرفی کردند که بر دعوت از متخصصان فنی خارجی بسیار ماهر و با تجربه برای زندگی و کار در کانادا تمرکز دارد.

به خاطر داشته باشید که کانادا دارای دو زبان اصلی انگلیسی و فرانسوی است. زبان فرانسه بیشتر برای زندگی و کار در استان کبک مورد نیاز است و اگر قصد اقامت در آن استان را دارید، مقامات استانی واقعاً آن را درخواست می کنند.

شما می توانید به عنوان یک توریست با دانستن زبان انگلیسی کنار بیایید، اما برای هر چیز مهم دیگری، باید فرانسوی بدانید. بنابراین برای زندگی در یک منطقه خاص از کانادا باید زبان انگلیسی و فرانسه را بدانید.
 
مهمترین تفاوت کشورهای اروپایی با کانادا
آیا واقعا کشور کانادا برای زندگی ایرانیان مناسب است؟

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-کانادا-یا-آلمان
ویزا، اقامت و اجازه کار
کانادا همانطور که آلمان قوانین و الزامات مهاجرتی خود را برای اجازه دادن به مهاجران بیشتر در سال های گذشته کاهش داده است، بقیه کشورهای پیشرفته دقیقا برعکس عمل می کنند. کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا قوانین و الزامات مهاجرتی خود را در چند سال اخیر سخت‌گیرانه کرده‌اند.

کانادا از سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز پیروی می‌کند، بنابراین همه شانس‌های یکسانی فقط بسته به دستاوردهایشان دارند.

مجوز کار پس از تحصیل به مدت 3 سال در کانادا معتبر است که بیشتر از آلمان است.

در طول این مدت فارغ التحصیلان می توانند برای اقامت دائم مطابق با کلاس تجربه کانادا (CEC) درخواست دهند. از آنجایی که کشور کم جمعیت است، شکافی از کارگران بسیار ماهر وجود دارد. دریافت PR (اقامت دائم) در کانادا در مقایسه با سایر کشورها بسیار رایج است.

در مقایسه با آلمان، برای آمدن به کانادا لزوماً نیازی به داشتن شغل ندارید. شما می توانید برای اجازه اقامت از طریق اکسپرس اینتری کانادا بدون پیشنهاد مشخص درخواست دهید، اما داشتن آن شانس شما را افزایش می دهد.

سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا مبتنی بر امتیاز است، هر چه امتیاز بیشتر باشد شانس بیشتری دارد. شما امتیازاتی را برای سن، تحصیلات، تجربه کاری و دانش انگلیسی یا فرانسوی و موارد دیگر دریافت می کنید.

57 درصد از همه مهاجران کانادایی تحت این سیستم امتیاز به عنوان کارگران ماهر یا مهاجران کلاس تجاری وارد می شوند. اکثریت قریب به اتفاق مهاجران باقیمانده به عنوان پناهنده وارد کانادا می شوند یا به خانواده هایی می پیوندند که قبلاً در کانادا زندگی می کنند.

در مجموع کانادا بیشتر از هر کشور توسعه یافته دیگری از سرانه مهاجران (همبسته با استرالیا) استقبال می کند که در مجموع حدود 300000 نفر در سال است.

برای کارگران معمولی بدون مدرک مهاجرت به آلمان آسان تر خواهد بود.

اکسپرس اینتری برنامه مهاجرتی کانادا برای کارگران ماهر است. هدف این برنامه پردازش مهاجران جدید در 6 ماه یا کمتر است.

قبل از پر کردن نمایه اکسپرس اینتری، مشخص کنید که آیا تحت یکی از برنامه های فدرال برای کارگران ماهر واجد شرایط هستید یا خیر.

به خاطر داشته باشید که برای تکمیل اکسپرس اینتری، باید برای شرکت در آزمون زبان نیز آماده باشید و مدارک تحصیلی و تجربه خود را ارزیابی کنید.

سایر کشورهای برتر برای مهاجران
پنج کشور برتر برای مهاجران
◾️ایالات متحده آمریکا
◾️سوئد
◾️سوئیس
◾️استرالیا
◾️آلمان
 
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش