۱۰ دانشگاه برتر انگلیس (۲۰۱۹)


کشور مهاجر پذیر انگلیس دومین کشور مورد توجه دانشجویان سراسر دنیا به منظور ادامه‌ی تحصیل بعد از ایالات متحده می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین علتهایی که دانشجویان ترجیح می‌دهند تا در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلستان حضور یابند، این است که این دانشگاه‌ها برنامه‌های گسترده و متمرکزی ارایه می‌کنند به طوری که امکان اتمام مقطع کارشناسی ارشد طی یکسال را فراهم می‌نمایند. هر ساله نظامهای رتبه‌بندی دانشگاهی مانند کیواس (QS)، تایمز، شانگهای و سایر موارد لیستی از بهترین دانشگاههای سراسر دنیا را بر اساس عوامل ویژه و مخصوص به خود منتشر می‌نمایند.

در ادامه لیست ۱۰ دانشگاه برتر کشور انگلیس  در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. دانشگاههای قرار گرفته در این لیست بر اساس مقایسه مجموع سه نمره آنها در سه پایگاه کیواس، شانگهای و تایمز رده بندی شده‌اند. نمرات میانگین دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج برابر می‌باشد با این حال به خاطر نمره بالاتر دانشگاه آکسفورد در رتبه بندی کیواس، جایگاه اول به این دانشگاه اختصاص داده شده است.
 
رتبه نام دانشگاه رتبه بندی QS رتبه بندی شانگهای رتبه بندی تایمز
۱ دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) ۴ ۷ ۱
۲ دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) ۷ ۳ ۲
۳ کالج دانشگاهی لندن (University College London) ۸ ۱۷ ۱۴
۴ کالج سلطنتی لندن (Imperial College London) ۹ ۲۴ ۹
۵ دانشگاه ادینبرو (University of Edinburgh) ۲۰ ۳۲ ۲۹
۶ دانشگاه منچستر (University of Manchester) ۲۷ ۳۴ ۵۷
۷ کینگز کالج لندن (King's College London) ۳۳ ۵۶ ۳۸
۸ دانشگاه بریستول (University of Bristol) ۴۹ ۷۴ ۷۸
۹ مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) ۴۴ ۱۵۱-۲۰۰ ۲۶
‍۱۰ دانشگاه وارویک (University of Warwick) ۶۲ ۱۰۱-۱۵۰ ۷۹

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش