ارائه تسهیلات ویژه در زمینه جذب و شهریه دانشجویان افغان

به گزارش ویکی گرام، رییس پردیس البرز دانشگاه تهران از کاهش حدود نیمی از شهریه دانشجویان افغان و افزایش ظرفیت جذب این دانشجویان در این پردیس خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دکتر یونس نوربخش در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه پردیس البرز دانشگاه علوم پزشکی تهران خودگردان است و دانشجویان این پردیس خودشان هزینه تحصیل را پرداخت می کنند، ما در تصمیم گیری شهریه های دانشجویان مجبور هستیم در عین حال که هزینه های خود را محاسبه می‌کنیم، به فکر شرایط اقتصادی دانشجویان در وضعیت فعلی نیز باشیم.زیرا نمی توانیم به دانشجویان نگاه صرفا اقتصادی داشته باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در پردیس البرز دانشگاه تهران طی چند ترم تحصیلی گذشته علی رقم افزایش هزینه ها، شهریه دانشجویان را افزایش نداشتیم، تصریح کرد: اگر چه عدم افزایش شهریه دانشجویان شامل همه پردیس های دانشگاه تهران بود. اما در ترم جاری تحصیلی میزان شهریه دانشجویان حدود ۱۵ درصد افزایش یافت.

رییس پردیس البرز دانشگاه تهران همچنین خاطر نشان کرد: با افزایش بی سابقه هزینه ها،نمی‌توانستیم هزینه‌های حق التدریسی ها و غیره در پردیس برای ترم جاری را افزایش ندهیم به همین جهت مجبور به افزایش ناچیز شهریه دانشجویان شدیم.

نوربخش همچنین تاکید کرد: متاسفانه تعدادی از دانشجویان در شرایط جدید دچار مشکلات اقتصادی شده و شغل خود را از دست داده اند در نتیجه پرداخت شهریه آنها با مشکل مواجه شده است .لذا سعی کردیم با ارائه تسهیلاتی نظیر وام این مشکل دانشجویان را برطرف کنیم.

وی افزود: ظرفیت پذیرش در پردیس ها از سوی وزارت علوم و به صورت محدود تعیین می‌شود. این گونه نیست که هر اندازه دانشجو بخواهیم اجازه جذب داشته باشیم. اما به دلیل اینکه ما نمی خواهیم ظرفیت روزانه‌ها از طریق پردیس ها تکمیل شود، به همین جهت ظرفیت پذیرش در این پردیس ها محدود است.

رییس پردیس البرز دانشگاه تهران با بیان اینکه برنامه ما این است به صورت تدریجی به سمت آموزش های حضوری حرکت کنیم،‌گفت: موضع ما در این زمینه تابع تصمیم دانشگاه است و در این راستا برنامه حضوری خود را به صورت آرام آرام از دانشجویان دوره دکتری آغاز کردیم.

دکتر نوربخش با تاکید بر اینکه نیمی از شهریه دانشجویان افغان در پردیس البرز دانشگاه تهران را کاهش دادیم،‌ گفت: شهریه این دانشجویان تقریبا به یک سوم یا نیمی از شهریه کاهش یافته، تا آنها در پرداخت شهریه مشکلی نداشته باشند. همچنین ظرفیت پذیرش دانشجویان افغان را افزایش دادیم تا میزبان تعداد بیشتری از این دانشجویان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰ دانشجوی خارجی در پردیس البرز دانشگاه تهران جذب کردیم که اغلب آنها از کشور های همسایه هستند و امسال هم تقاضای بیشتری برای پذیرش در این پردیس ارسال شده است.
 
۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند
جزئیات پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش