حذف ۲هزار رشته محل دانشگاه پیام نور طی ۴ سال گذشته

به گزارش ویکی گرام، رئیس سابق دانشگاه پیام نور از حذف ۲هزار رشته محل که طی سه سال متقاضی نداشتند خبر داد و گفت: این رشته محل ها طی چهار سال گذشته حذف شده اند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا زمانی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور که با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: طی این چهار سال گذشته خیلی تلاش شد تیم مدیریتی دانشگاه پیام نور هیچ اقدامی را بدون کار کارشناسی انجام ندهد و هیچ تصمیم شخصی در این مدت چهار سال گرفته نشد.

رئیس سابق دانشگاه پیام نور با اشاره به برنامه هایی که طی این مدت انجام شده است، گفت: برنامه راهبردی ۲۰ ساله دانشگاه پیام نور برای اولین بار تدوین و تصویب شد در حال حاضر دانشگاه می داند در چه مسیری حرکت کند.

وی ادامه داد: همچنین نظم و انضباط مالی در این دوران ایجاد شد، زمانی که من مسئولیت دانشگاه را تحویل گرفتم ۱۶۰ میلیارد بدهی خارج از دانشگاه داشتیم اکنون که این مسئولیت را واگذار کرده ام هیچ بدهی خارج از دانشگاه نداریم.

زمانی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد معوقات افزایش حقوق کارمندان و همسان سازی است که ما برای این موضوع نیز مبلغ خوبی در بودجه پیش بینی کرده بودیم و هماهنگی های لازم انجام شده بود و اگر تصویب می شد دانشگاه از نظر معوقات مشکلی نداشت.

رئیس سابق دانشگاه پیام نور تصریح کرد: از سال ۸۴ تا ۹۲ تعداد ۹۰۰ عضو هیات علمی جذب شده بودند که بلاتکلیف بودند که همه آنها تعیین تکلیف شدند. همچنین آموزش های الکترونیکی با همه گیری کرونا به صددرصد رسید.

زمانی ادامه داد: در این مدت دو هزار رشته محل که طی سه سال متقاضی نداشت همه حذف شد و ۴۰۰ رشته پرمتقاضی به دفترچه دانشگاه پیام نور اضافه شد.

وی افزود: همچنین ۱۵۰ مرکز این دانشگاه که شاخص های آموزش عالی را نداشتند با یکدیگر ادغام شدند.
 
۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند
جزئیات پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش