شرایط لازم برای تحصیل در ایتالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی

از چند سال گذشته، ایتالیا به طور فزاینده ای در بین دانشجویان بین المللی که برای استفاده از استانداردهای بالای آموزش و چندین گزینه تحصیلی در دسترس به این کشور می روند، محبوب شده است. اگر قصد دارید به کشور زیبای اروپایی بروید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. بنابراین، ما اینجا هستیم تا مثل همیشه شما را راهنمایی کنیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برای دانستن شرایط لازم برای تحصیل در ایتالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی به خواندن ادامه دهید.
 
مدارک مورد نیاز برای فرآیند درخواست پذیرش
اگر می خواهید در هر دانشگاهی در ایتالیا تحصیل کنید، باید شرایط خاصی را داشته باشید. هنگام درخواست باید برخی از مدارک مهم را ارائه دهید. این مدارک به عنوان مدرکی برای اثبات هویت، مهارت ها و ملیت شما عمل می کنند. دانشگاه ها بسته به سطح تحصیلی و دوره تحصیلی شما مدارک می خواهند. با این حال، مدارک زیر برای تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی مورد نیاز است:

فرم درخواست: شما باید فرم درخواست را قبل از پایان مهلت تکمیل و ارسال کنید. برخی از دانشگاه ها برنامه های کاربردی آنلاین ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر به صورت آفلاین.
مدارک تحصیلی: کپی تمام گواهینامه های 10، 12 و مدرک تحصیلات تکمیلی (در صورت وجود)، برگه های علامت گذاری شامل بک لاگ های دانشجو. اگر در حال حاضر در سال آخر کارشناسی خود تحصیل می کنید، برگه نمره سال آخر یا ترم آخر را می توانید بعداً ارسال کنید.
ریز نمرات: ریز نمرات دانشگاه شما ممکن است توسط برخی از دانشگاه ها درخواست شود. رونوشت یک برگ علامت تلفیقی است که از کالج در دسترس است.
نمره آزمون انگلیسی: مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی (در صورت وجود).
GMAT یا GRE: GRE برای تحصیل در ایتالیا الزامی نیست. با این حال، اگر امتیازی داشته باشید، همیشه شانس پذیرش آنها را بهبود می بخشد. ارائه نمره آزمون های استاندارد به عنوان مثال GMAT، GRE (در صورت وجود). فقط برخی از برنامه های MBA ممکن است به GMAT نیاز داشته باشند. این گزارش امتیاز را نیز ارسال کنید.
توصیه نامه (LORs): ممکن است مؤسسه به نامه های مرجع نیاز داشته باشد. اینها می تواند از طرف کارفرما/معلم شما از مدرسه/دانشکده باشد.
عکس: دو قطعه عکس پاسپورتی
بیانیه هدف (SOP): یک SOP مقاله ای است که در آن شما باید علاقه خود را به سفر تحصیلی قبلی خود نشان دهید، چرا یک دانشگاه خاص، چرا در ایتالیا تحصیل کنید، اهداف شغلی شما، چگونه این دوره به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و غیره. .
رزومه: ترجیحاً یک صفحه که تجربه کاری، مدارک تحصیلی، علایق، دوره های اضافی یا فعالیت هایی را که انجام داده اید برجسته کند.
نمونه کارها: نمونه کار طراحی (فقط برای دانشجویان هنر، طراحی و معماری است)
گواهی فعالیت های فوق برنامه (در صورت وجود)
برای پذیرش در دانشگاه ایتالیا، نکاتی که باید رعایت کنید در اینجا آمده است: 10 نکته برای درخواست دانشگاه بین المللی قوی
 
راهنمای تحصیل در ایتالیا به صورت رایگان
برترین برنامه ها برای تحصیل در ایتالیا در سال 2022

بهترین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی
شرایط-لازم-برای-تحصیل-در-ایتالیا-به-عنوان-یک-دانشجوی-بین-المللی
الزامات زبان برای دانشگاه های ایتالیا
الزامات زبان بسته به دانشگاه متفاوت است. شما باید وب سایت رسمی دانشگاه خود را برای پیش نیاز آن در مورد مهارت زبان بررسی کنید. برای دوره های آموزش زبان انگلیسی باید در آزمون های زبان انگلیسی شرکت کنید و برای دوره های آموزشی ایتالیایی باید کارایی خود را در ایتالیا ثابت کنید.

در مورد تسلط به زبان انگلیسی، شما باید حداقل نمرات زیر را داشته باشید:

آیلتس = 5.5 باند
تافل PBT = 507 تا 557
تافل CBT = 180 تا 217
TOEFL IBT = 80 تا 99

دانشجویان بین المللی که می خواهند در برنامه ای به زبان ایتالیایی تحصیل کنند باید مدرک زبان ایتالیایی B2 را نشان دهند. گواهینامه های زبان ایتالیایی مختلفی وجود دارد که توسط دانشگاه ها، موسسات فرهنگی و آموزشگاه های زبان معتبر در ایتالیا و سراسر جهان صادر می شود.

شرایط ویزای دانشجویی ایتالیا
برای مهاجرت به ایتالیا، دانشجویان بین المللی نیاز به اخذ ویزای دانشجویی دارند. برای این کار، باید چند مدرک پشتیبان را همراه با درخواست ارسال کنید. الزامات بسته به ملیت شما و نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت است، اما این چیزی است که شما برای ویزای دانشجویی ایتالیا به آن نیاز دارید:

پاسپورت - این پاسپورت باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل باید 3 ماه پس از اقامت مورد نظر شما اعتبار داشته باشد. همچنین باید حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد.
فرم درخواست ویزا را با 2 امضا پر کنید
2 عکس ارسال می شود.
نامه پوششی - نام شما، هدف ویزای تحصیلی، هزینه ها، تاریخ سفر و مدت اقامت
رسید پرداخت به موقع شهریه دانشگاه ایتالیا
نامه اسکان
اسناد مربوط به اقتصاد شما - اثبات ابزار حمایتی در ایتالیا.
بیمه درمانی خارج از کشور - بیمه درمانی با پوشش 37500 یورو.
گواهی محضری بدون اعتراض توسط والدین (در صورت متقاضی صغیر).
این را نباید از دست بدهید: 8 چیز برای آماده سازی قبل از تحصیل در خارج از کشور در سال 2022

مدارک مورد نیاز مالی برای ویزای دانشجویی ایتالیا
برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشان دهد بودجه کافی برای پوشش هر دو هزینه خود را در طول تحصیل در ایتالیا دارید. اثبات کمک مالی در ایتالیا حداقل 448.07 یورو در ماه برای سال تحصیلی، مجموعاً 5824.91 یورو در سال چند راه وجود دارد که نشان دهد شما بودجه کافی برای تحصیل و زندگی در ایتالیا دارید. مانند:

صورتحساب بانکی 3 ماه گذشته با امضا و مهر بانک. همچنین می تواند به نام یکی از اعضای خانواده باشد.
اگر شخص دیگری از تحصیل شما در ایتالیا حمایت مالی می کند - فردی که به عنوان اسپانسر عمل می کند باید یک تعهد نامه امضا کند و یک کپی از مدرک شناسایی خود را ضمیمه کند.
دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند باید یک کپی از بورس تحصیلی را ارسال کنند.
امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت دانشگاه ایتالیا مراجعه کنید. در آنجا می توانید چک لیست دقیق الزامات دوره انتخابی و لیست مدارک ویزا را پیدا کنید. در صورت هرگونه ابهام می توانید با ما تماس بگیرید.
 
نحوه درخواست و اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا
پس از تحصیل در ایتالیا مجوز کار بگیرید و کار کنید
بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در تمام کشورها

توصیه های کارشناسان پذیرش در دانشگاه های خارجی برای یک اپلای موفق


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش