برخی از رؤسای دانشگاه منتظر بازگشت به شرایط سنتی هستند/ دیگر به دانشگاه قبل کرونا باز نمی گردیم

به گزارش ویکی گرام، معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: برخی از رؤسای دانشگاه‌ها همچنان منتظر بازگشت به شرایط سنتی هستند در حالی که بازنگری در خصوص شرایط آموزشی، فرهنگی، اجتماعی دانشگاه ها ضروری است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عبدالحسین کلانتری در بازدید از مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت هفته پژوهش، طی سخنانی در نشست حضوری و مجازی اعضای هیأت علمی و کارکنان مؤسسه اظهار داشت: باید بپذیریم که دیگر به دانشگاه ماقبل کرونا باز نخواهیم گشت و با شرایط فرهنگی، اجتماعی ای کاملاً جدید، دانشجویان و فضایی کاملاً متفاوت از لحاظ مناسبات استاد و دانشجو و … مواجه خواهیم بود که لازم است تمهیداتی متناسب با این فضای جدید را مهیا کنیم.

وی گفت: در بازدیدی که از برخی دانشگاه‌ها داشتم رؤسای دانشگاه‌هایی بودند که همچنان منتظر بازگشت به شرایط سنتی هستند در حالی که بازنگری در تمام برنامه‌ریزی‌ها و ایده پردازی‌ها در خصوص شرایط آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و … دانشگاه‌ها کاملاً ضروری است.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اذعان به اینکه در شرایط پیش از کرونا نیز در حوزه مدیریت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاه‌ها خصوصاً در بدنه کارشناسی درک کافی از تحولات پیچیده و تأثیرات عمیق فضای دیجیتال بر حوزه فرهنگ و دگرگونی حکمرانی این حوزه وجود نداشته است، اظهار داشت: در این راستا از مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی انتظار می‌رود ارائه گزارش‌های مدیریتی به رؤسای کل دانشگاه‌ها و تبدیل یافته‌های تحقیقات به بسته‌های سیاستی قابل ابلاغ را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.
 
۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند
جزئیات پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش