امتحانات پایان ترم مقطع دکتری حضوری برگزار می شود

به گزارش ویکی گرام، معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه امتحانات نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از ۱۸ دی‌ماه آغاز خواهد شد، گفت: امتحانات کارشناسی و ارشد غیرحضوری و امتحانات مقطع دکتری به‌صورت حضوری است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، علی اکبر افضلیان ضمن بیان این مطلب در خصوص نحـوه برگزاری کلاس های در نیمسال آینده گفت: براساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، کلاس‌های دروس نظری در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد از ابتدای نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰، به‌صورت غیرحضوری و کلاس‌های دوره دکتری حضوری برگزار شد. امکان حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه برای انجام پایان‌نامه و رساله و کار در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی فراهم است.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه امتحانات نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از ۱۸ دی‌ماه آغاز خواهد شد، گفت: امتحانات کارشناسی و ارشد غیرحضوری و امتحانات مقطع دکتری به‌صورت حضوری است.

وی تصریح کرد: در چهار نیم سال گذشته، تجارب خوبی از بکارگیری روش‌های یادگیری الکترونیکی در آموزش دانشگاه کسب شد که لازم است در دوران پساکرونا مورد بهره‌برداری دانشجویان و اساتید قرار گیرد. متناسب با ایجاد شرایط لازم برای حضور دانشجویان در دانشگاه، کلاس‌های درس در نیمسال دوم تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ به صورت حضوری و یا ترکیبی اجرا خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: حفظ سلامت دانشجویان اولویت اصلی مسئولان دانشگاه است؛ پس از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹، با وقفه کمتر از یک هفته، آموزش دانشگاه شهید بهشتی به صورت غیرحضوری تداوم پیدا کرد. ولی زمینه حضور مجدد دانشجویان در دانشگاه را نمی‌توان دفعتاً ایجاد کرد. برنامه حضور تدریجی دانشجویان در دانشگاه تهیه شده است و با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی و متناسب با شرایط و وضعیت همه‌گیری و نیز هماهنگ با سایر دانشگاه‌های استان تهران اجرا خواهد شد.

افضلیان از پیش بینی روش‌هـای مختلف ارائه دروس خبـر داد و گفـت: تجارب کسب شده در این چهار ترم نشان داد که دانشجویان به‌ خوبی می‌توانند برخی دروس را از طریق روش‌های یادگیری الکترونیکی فراگیرند. به علاوه، ترکیب روش‌های ارائه (حضوری-غیرحضوری)، کمک شایانی به فرایند یادگیری درس دارد. بر اساس آیین‌نامه ارسال شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شیوه‌نامه آموزش ترکیبی دانشگاه شهید بهشتی برای دوران پس از کرونا در دست تهیه است. در این شیوه‌نامه، روش‌های مختلف و احیاناً ترکیبی برای ارائه دروس عمومی، پایه، اصلی و تخصصی پیش‌بینی شده است.

معـاون آموزشـی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به آمار دانشجویان ورودی جدید گفت: دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی جاری ۵۲۰۰ نفر دانشجو پذیرفته است که از این تعداد ۴۰۰ نفر در مقطع دکتری، ۳۰۰۰ نفر در دوره کارشناسی ارشد و ۱۸۰۰ نفر در مقطع کارشناسی پذیرش شده‌اند. همچنین دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی جاری ۳۰۰ نفر را از طریق آیین‌نامه استعداد درخشان پذیرفته است.

وی افـزود: در نیمسال اول سال تحصیلی جاری برای ۱۹۰۰۰ دانشجوی دانشگاه، ۴۵۰۰ کلاس از طریق سامانه‌های یادگیری الکترونیکی در دانشگاه اجرا می‌شود. البته از اواسط نیم سال جاری با بهبود شرایط، کلاس‌های دانشجویان دکتری حضوری برگزار شد. در نیمسال جاری بالغ بر ۱۴۰۰ نفر از دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد و دکتری که در مرحله انجام پایان‌نامه یا رساله هستند و یا به‌دلیل دروس کارگاهی، آزمایشگاهی و عملی نیاز بوده در دانشگاه حضور داشته باشند در خوابگاه اسکان دارند.

افضلیان با اشـاره به تجـربه برگـزاری کلاس‌های درس در دوران کرونا خاطـرنشان کرد: اسفند ۱۳۹۸ با شیوع ویروس کرونا در جهان، با تصمیمات مقام‌های مسئول و برای کنترل شرایط، فعالیت‌های دانشگاه‌ها متوقف شد اما دانشگاه شهید بهشتی به دلیل وجود زیرساختهای خوب آموزش الکترونیکی، در کمتر از یک هفته آموزش را به صورت مجازی از سر گرفت و دانشجویان به فرایند آموزش بازگشتند.

وی تغییر نگرش در اساتید و دانشجویان نسبت به روش یادگیری از روش‌های آموزش کلاسیک به روش‌های یادگیری الکترونیکی و ترکیبی، اهتمام اساتید به تهیه محتوای درسی قابل ارائه به صورت الکترونیکی و استقبال اساتید از یادگیری الکترونیکی و توسعه زیرساخت‌های لازم را از مهم ترین فرصت‌های ایجاد شده در حوزه آموزش پس از شیوع ویروس کرونا دانست.
 
تقویم جدید آموزشی دانشگاه تربیت مدرس
آموزش دانشجویان علوم پزشکی در تمام مقاطع حضوری شود

تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه تهران و دانشگاه توربن ایتالیا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش