چرا باید در آمریکا تحصیل کنیم؟/ آمار ثبت نام دانشجویان ایرانی

ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است. هر ساله بیش از 900000 دانشجو به دلیل عواملی مانند کیفیت آموزش و ساختار آکادمیک منحصر به فرد خود را در دانشگاه های ایالات متحده ثبت نام می کنند. هدف این کشور ارائه آموزش به روشی نوآورانه از طریق 4000 دوره منحصر به فرد و بیش از 4000 دانشگاه است. جدای از این، ایالات متحده میزبان دانشگاه های برتر مانند هاروارد، استنفورد و پرینستون است و طبق گزارش ها، از هر 10 دانشگاه در دانشگاه های برتر، 7 دانشگاه در ایالات متحده آمریکا واقع شده اند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

هدف این کشور ارائه طیف گسترده‌ای از دوره‌ها است و فارغ از دوره‌های محبوب STEM، دانشجویان می‌توانند به طور فعال در دوره‌های مدیریت، هنرهای زیبا و زبان انگلیسی نیز شرکت کنند. پیگیری یک دوره STEM در ایالات متحده، 24 ماه فرصت کار برای ویزای F-1 ارائه می دهد در حالی که دوره های دیگر واجد شرایط بودن 12 ماه است. بنابراین، هنگامی که یک دانشجو مدرک خود را از دانشگاه ایالات متحده دریافت می کند، قدم گذاشتن در بازار کار با MNC های برتر مانند آمازون، والمارت و اپل دیگر یک رویا نیست.

حقایق جالب درباره ایالات متحده
آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان را دارد.
کانتری خانه تعدادی از بهترین هنرمندان موسیقی تمام دوران است.
لاس وگاس پایتخت قمار جهان است.

خانه بیش از 50 دانشگاه برتر جهان
ایالات متحده آمریکا خانه برخی از دانشگاه های برتر مانند هاروارد، استنفورد، MIT، ییل، پرینستون است. و طبق گزارش رتبه بندی دانشگاه های برتر QS در سال 2022، 55 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر از ایالات متحده آمریکا هستند. علاوه بر این، گزارش دیگری از آموزش عالی تایمز نشان می دهد که از 10 دانشگاه برتر، 7 دانشگاه آمریکایی هستند. کسب مدرک از دانشگاه های ایالات متحده تضمینی برای اشتغال دانشجویان در سراسر جهان است. بنابراین، دانشگاه های آمریکا به داشتن بهترین زیرساخت، فناوری و ارائه برنامه درسی عالی شناخته می شوند.

برخی از دانشگاه های برتر بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر QS در سال 2022 در جدول زیر آمده است:
 
QS Ranking 2022 University Name
1 Massachusetts Institute of Technology
3 Stanford University
5 Harvard University
6 California Institute of Technology
10 University of Chicago
13 University of Pennsylvania
14 Yale University
19 Columbia University
20 Princeton University
21 Cornell University

جدای از این، برخی از دانشگاه های ایالات متحده نیز به بهترین صنعت و نوآوری مجهز هستند. طبق رتبه بندی Impact 2019 توسط SDG، بهترین دانشگاه های ایالات متحده برای صنعت، نوآوری و زیرساخت در جدول زیر آمده است.

THE Rank Name Industry, Innovation and Infrastructure Overall
7 University of North Carolina at Chapel Hill 92.2 90.6
15 University of South Florida (Tampa) 84.7 78.9
17 Emory University 81.8 NA
33 University of Georgia 75.1 77.1
40 Ohio State University 71.8 78.9
46 Universityof Massachusetts 65.2 64.6–75.6
55 Stony Brook University 62.1 78.1

تحصیل در ایالات متحده آمریکا: برنامه درسی گسترده دوره ها
دانشجویانی که مایل به تحصیل در ایالات متحده هستند این فرصت را دارند که نه تنها برنامه، بلکه ساختار برنامه را نیز انتخاب کنند. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند به روش ضربه‌ای و آزمایشی علاقه خود را پیدا کنند و پس از سال دوم در رشته موضوعی شرکت کنند. به طور مشابه، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند دروس انتخابی را با مدرک ترکیب کنند تا مدرک خود را سفارشی کنند.

جدای از این، یکی دیگر از ویژگی هایی که ایالات متحده را به مقصد تحصیلی ترجیحی در خارج از کشور تبدیل می کند، پذیرش انتقال است. دانشجویان به راحتی می توانند واحدهای خود را از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر منتقل کنند. پردازنده ها در دانشگاه رابطه سالمی با دانشجویان دارند و به همین دلیل دانشجویان هندی بیشتر و بیشتر ایالات متحده را ترجیح می دهند.
 
نحوه دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در آمریکا
شهرها و دانشگاههای برتر دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

چرا-باید-در-آمریکا-تحصیل-کنیم-آمار-ثبت-نام-دانشجویان-ایرانی-2021
دوره های STEM
طبق گزارش های Open Doors 2020-2021، 21٪ از دانشجویان بین المللی دوره های مهندسی را دنبال می کردند و پس از آن 20٪ از دانشجویانی که ریاضیات و علوم کامپیوتر را دنبال می کردند. داده ها همچنین نشان می دهد که دانشجویان بین المللی بیشتری در حال انتخاب دوره های STEM در ایالات متحده هستند. بنابراین، دانشجویان هندی راه بازگشتی ندارند زیرا 68٪ از دانشجویان هندی در هر یک از دو رشته ثبت نام کرده اند.

MBA در آمریکا
ادامه تحصیل در رشته MBA در ایالات متحده آمریکا، یک برنامه 2 ساله است که حدود 170000 تا 220000 دلار هزینه دارد. MBA یکی از برنامه های محبوب است و دانشجویان بین المللی به طور فعال خود را در این برنامه مشارکت می دهند. MNC های برتر مانند Amazon، Apple، Bain & Company، BCG، Deloitte، Goldman Sachs، JP Morgan، McKinsey پس از اتمام مدرک MBA خود در ایالات متحده، دانشجویان را جذب می کنند.

تحصیل در ایالات متحده آمریکا: تنوع فرهنگی
ایالات متحده آمریکا کشوری متنوع است و فرهنگ های مختلف از کشورهای مختلف فرهنگ کلی دانشگاه را تقویت می کند. دانشگاه های آمریکا از کشورهای مختلف درخواست می دهند و فرهنگ و سنت آنها را از صمیم قلب می پذیرند. از این رو، تحصیل در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک دانشجوی بین المللی فرصت های رشد کلی و شخصی مختلفی را باز می کند. کارفرمایان در ایالات متحده دانشجویان با استعدادهای چندفرهنگی را ترجیح می دهند تا تجارت در سراسر مرزها به راحتی انجام شود.

تعداد کل ثبت نام برای سال های 2020-2021 در دانشگاه های ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی بیش از 900000 نفر است. بنابراین، از میان همه، چین و هند به ترتیب با 317299 و 167582 مشارکت‌کنندگان برتر هستند. برخی از کشورهای بین المللی برتر با ثبت نام دانشجو در ایالات متحده آمریکا برای سال 2020-2021 در زیر ذکر شده است.
 
Country % of Student Enrollment
China 317,299
India 167,582
South Korea 39,491
Canada 25,143
Saudi Arabia 21,933
Vietnam 21,631
Taiwan 19,673
Brazil 14,000
Mexico 12,986
Nigeria 12,860
Japan 11,785
Nepal 11,172
Iran 9,614

تحصیل در ایالات متحده آمریکا: برنامه آموزشی و کار-مطالعه
اولویت زیادی در ایالات متحده به برنامه های آموزشی و تحصیلی کار داده می شود. در طول دوره تصدی این برنامه، دانش آموزان مجاز به کار پاره وقت و ثبت نام در دوره آموزشی برای کسب تجربه عملی هستند. آموزش عملی اختیاری و آموزش عملی درسی دو نوع ماژول آموزشی هستند که تحت آنها دانش آموزان تجربه کاری کسب می کنند.

OPT به دانشجویان ویزای F-1 اجازه می دهد تا 12 ماه در طول یا بعد از تحصیل در ایالات متحده کار کنند. با این حال، دانش‌آموزانی که در دوره‌های STEM ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند 12 ساعت دیگر کار کنند که باعث می‌شود 24 ساعت باشد. CPT کاملاً شبیه OPT است، تنها تفاوت بین این دو این است که CPT باید قبل از فارغ التحصیلی تکمیل شود. از این رو، هر دوی این برنامه ها به دانش آموزان اجازه می دهد تا در صنعت کار کنند و تجربه حرفه ای کلی کسب کنند.

فرصت های پرسود پس از تحصیل
یکی از دلایل مهمی که دانشجویان بین المللی دوست دارند مدرک خود را در ایالات متحده دنبال کنند، بازار کار است. ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور فرصت‌های شغلی مختلفی را باز می‌کند و دانشجویان می‌توانند از طریق سایت‌های آنلاین و فرصت‌های قرارگیری در دانشگاه از آنها استفاده کنند. بر اساس گزارش ها، بازار کار در ایالات متحده آمریکا از سپتامبر 2020 تا سپتامبر 2021 از 6.61 میلیون دلار به 10.41 میلیون دلار افزایش یافته است.

آمازون، والمارت، جی‌پی مورگان و چیس و اپل برخی از برترین شرکت‌های چندملیتی در ایالات متحده هستند که میانگین حقوق 94700 دلار در سال را ارائه می‌کنند. با این حال، بالاترین حقوق ارائه شده پس از تحصیل در ایالات متحده آمریکا 423000 دلار است. برخی از عناوین شغلی برتر ارائه شده با میانگین حقوق در جدول زیر آمده است.
 
Job Type Average Salary (USD)
Aerospace Engineer 128,000
Architect 120,000
Bank Branch Manager 166,000
Engineer 91,700
Chief Executive Officer 218,000

جدای از این، ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور از نظر جغرافیایی بسیار بزرگ است و هر شهر میانگین جایگاه خود را دارد. 

پس از تکمیل مدرک از ایالات متحده، دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که از MNC های برتر پیشنهادهای شغلی دریافت کنند و تا حدودی حدود 94000 دلار درآمد کسب کنند. علاوه بر بازار کار عالی، ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور در برنامه درسی دانشگاهی، فرهنگ، تنوع و زندگی دانشگاهی نیز عالی است.
 
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی
راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش