علت تاثیر نداشتن قطعی معدل در کنکور دو مرحله‌ای

به گزارش ویکی گرام، عضو کمیسیون آموزش دیده بان شفافیت و عدالت گفت: زیرساخت‌های لازم برای تاثیر قطعی معدل در پذیرش داوطلبان کنکور دو مرحله‌ای فراهم نشده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

باشگاه خبرنگاران جوان- ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش گفت: اگر دانش آموزی در یکی از دروس تخصصی یا عمومی به عنوان سابقه تحصیلی، نمره پایینی کسب کند؛ می‌تواند مجددا در آزمون آن درس شرکت کند و نمره جدید دانش آموز در صورتی که بالاتر از نمره قبلی او باشد، برای سازمان سنجش ارسال می شود و نمره جدید مبنا قرار می‌گیرد.

از اهداف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور، توجه بیشتر به ساحت‌های شش‌گانه تربیت از جمله افزایش نقش تربیتی مربیان، یادگیری مستمر و پیوسته و عمیق شدن یادگیری در سوالات تشریحی است که به زعم اکثر صاحب‌نظران حوزه سنجش بیشتر از سوالات چهارگزینه‌ای باعث افزایش توانایی استدلال و تحلیل دانش آموزان می‌شود.

او گفت: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهند که نزدیک به ۷۰ درصد دانش آموزان معدل بالای سال جاری همان دانش آموزان رتبه‌های ۳ هزار هستند و ۳۰ درصد آن برای سال‌های گذشته است که به پشت کنکوری تبدیل می‌شوند.

موسوی، مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: با حذف دروس عمومی از کنکور، خرید کتاب‌های مختص دروس عمومی و هزینه‌هایی که برای آزمون‌های آزمایشی صرف می شد، کاسته می‌شود.

حدود ۷۹ درصد دانشجویان دانشگاه شریف با رتبه زیر ۳ هزار، فقط از سه دهک بالای جامعه هستند.

او گفت: اگر در سال ۱۴۰۱ سوالات مبتنی بر استانداردها، استاندارد نشوند و امنیت آزمون افزایش پیدا نکند؛ نباید در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود و در صورت اجرا عملا خانواده اعتماد نخواهد کرد.

امرایی درباره هم ترازی در سطح سوالات بین سال‌های مختلف و زمان پذیرش توسط سازمان سنجش گفت: بر اساس آمار در سال ۹۸، تعداد داوطلبان رشته تجربی که نمره بین ۱۹ تا ۲۰ کسب کرده اند، ۴۹ هزار ۷۳ نفر بوده و در سال ۹۹، ۷۳ هزار و ۹۴۷ نفر هستند. بنابراین می‌توان گفت که امتحانات نهایی در سال ۹۸ از سال ۹۹ دشوارتر بوده و همترازی دقیقی صورت نگرفته است.

امرایی گفت: ۱۱ ایراد اساسی از سوی دیده بان شفافیت از مصوبه دو مرحله‌ای شدن کنکور گرفته و برای رئیس جمهور ارسال شد. رئیس جمهور ۴۸ ساعت بعد در بیست و نهم مهر امسال دستور لغو یا اصلاح این مصوبه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی داد که در حال حاضر منتظر بررسی شورا هستیم تا این مصوبه به صورت موقت تا ایجاد زیرساخت‌های لازم متوقف شود.
 
خرید سرباری مشمولان خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو!
آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش