سلف‌ها در دانشگاه‌ها فعال هستند/ نرخ غذای دانشجویی در ترم بهمن تغییر نمی‌کند

به گزارش ویکی گرام، رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: وام حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد دانشجویان پرداخت نشده است، به محض تخصیص باقی بودجه توسط این سازمان، صندوق رفاه نسبت به واریز وام‌های دانشجویان اقدام می‌کند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره احتمال افزایش قیمت غذای دانشجویی در نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اظهار کرد: نرخ غذای دانشجویی نیمسال اول و دوم تحصیلی یکسان است، به همین دلیل هزینه غذای دانشجویی برای ترم بهمن افزایش پیدا نمی‌کند.

وی درباره وضعیت بازگشایی سلف‌های دانشگاه‌ها در ترم آینده بیان کرد: سلف‌ سرویس‌ در دانشگاه‌هایی که بازگشایی شده، فعال است اما غذا به‌ صورت بیرون بر به دانشجویان عرضه می‌شود. از طرفی برخی از دانشگاه‌ها برای تامین غذای دانشجویان با رستوران‌ها قراردادی منعقد کرده‌اند تا به دانشجویانی که در دانشگاه حضور دارند، خدمات عرضه کنند. در حال حاضر سلف دانشگاه‌هایی که تعداد دانشجویان بیشتری در آن حضور دارند نیز بازگشایی شده است. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اعتراض برخی از دانشجویان مبنی بر پرداخت نشدن وام ضروری خاطرنشان کرد: هر دانشجو در طول دوران تحصیل خود مجاز است تنها یک بار نسبت به دریافت وام ضروری اقدام کند. در نیمسال اول تحصیلی معولا تقاضای دانشجویان برای دریافت این وام بیشتر است. از طرفی سازمان برنامه بودجه حدود ۵۹.۵ درصد بودجه را به صندوق رفاه دانشجویان تخصیص داده است، این درحالی است که باید ۸۳.۵ درصد( ۱۰ دوازدهم) به صندوق تخصیص می‌یافت.

گنجی تصریح کرد: به‌طور کلی سازمان برنامه و بودجه ۲۳ درصد کمتر بودجه به صندوق رفاه دانشجویان تخصیص داده است. وام‌های دانشجویان به محض تخصیص بودجه توسط این سازمان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: ساز و کار پرادخت وام برای تمامی دانشگاه‌ها یکسان است. هر دانشجویی که سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کند و همچنین دانشگاه اطلاعات این فرد را سریع‌تر تایید کند، می‌تواند وام‌های دانشجویی را زودتر دریافت کند. ممکن است ۵۰ درصد وام‌های یک دانشگاه پرداخت شده باشد و ۵۰ درصد باقی مانده موفق به دریافت وام نشده باشند. همچنین این امکان وجود دارد وام تحصیلی برای ۱۰۰ درصد دانشجویان یک دانشگاه واریز شده باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: پرداخت وام بر اساس زمان ثبت‌نام دانشجویان و تایید دانشگاه‌ باشد. صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در این زمینه به سازمان برنامه و بودجه نامه نوشته و پیگیری‌های لازم در زمینه تخصیص بودجه را انجام داده است. به محض تخصیص باقی بودجه توسط این سازمان، صندوق رفاه نسبت به واریز وام‌های دانشجویان اقدام می‌کند.

 به گفته وی، پرداخت نشدن وام به برخی از دانشجویان تنها شامل وام ضروری نبوده و باقی وام‌ها را نیز شامل می‌شود.

گنجی در پایان خاطرنشان کرد: وام حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد دانشجویان پرداخت نشده و این موضوع صحت دارد. در حال حاضر لیست‌ وام‌ها از سوی صندوق رفاه دانشجویان به بانک‌ها ارسال شده است و به محض ابلاغ صندوق، بانک‌ها با فاصله یک تا ۲ روز مبالغ وام را به حساب دانشجویان واریز می‌کنند.
 
خرید سرباری مشمولان خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو!
آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش