تحصیل رایگان در سوئیس (3 نکته عالی)

دلایل بسیار خوبی برای زندگی در سوئیس با تکمیل مدارک دانشگاهی وجود دارد، مانند غذا و نزدیکی آن به سایر کشورهای اروپایی که می خواهید از آن دیدن کنید. شما شانس بیشتری برای ایجاد شغل خود، راه اندازی یک تجارت یا گرفتن شهروندی سوئیس در آنجا دارید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

با این حال، از آنجایی که این کشور به هزینه های بالای زندگی معروف است، دوری از خانه و سازگاری با کشور مقصد می تواند بسیار سخت باشد. فراتر از تحصیل، بیشتر باید در مورد مسائل مالی به خودتان تکیه کنید. خوشبختانه در سوئیس دانشگاه هایی وجود دارند که به دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی و زندگی رایگان ارائه می دهند تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در سوئیس تحصیل کنند.

1. یک برنامه عالی را کنار هم قرار دهید
به محض اینکه تصمیم گرفتید تحصیلات عالی خود را در سوئیس ادامه دهید، بهتر است شانس خود را برای تحصیل رایگان در سوئیس نیز تضمین کنید. اولین چیزی که در پانل های درخواست شما را بررسی می کنند، برتری علمی شما و پتانسیل شما برای کمک به استانداردهای بالای دانشگاه مورد نظر شما است. برای این موضوع، باید در دانشگاه فعلی خود عالی عمل کنید. سخت مطالعه می تواند به شما کمک کند نمرات عالی خود را حفظ کنید و رابطه خوب خود را با افراد دانشگاه حفظ کنید. شما همچنین باید در باشگاه های دانشگاه شرکت کنید و به خوبی با معلمان و مربیان خود ارتباط برقرار کنید تا یک توصیه عالی را به دست آورید.

اگر قصد ارسال درخواست به چندین دانشگاه را دارید، از پیگیری برنامه‌های درخواست اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب، می توانید درخواست خود را مطابق با آن آماده کنید و در اولین زمان آن را ارسال کنید. آماده سازی درخواست شما معمولاً ظرف چند ساعت در همان روز انجام نمی شود، زیرا به فرم ها و مدارک نیاز دارید که ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا انجام شود.

از ابزارهایی مانند مایکروسافت آفیس یا ابزارهای بهره وری گوگل برای پیگیری برنامه برنامه و اسناد ضروری برای ارسال استفاده کنید. سازماندهی همه چیز می تواند به شما کمک کند پیشرفت خود را پیگیری کنید و مهمتر از آن، درخواست خود را زودتر ارسال کنید. ارسال‌های دیرهنگام قطعاً رد است، و مهم نیست که درخواست شما چقدر عالی باشد، ممکن است شانس ورود به دانشگاه رویایی‌تان را از دست بدهید.

2. برای بورسیه تحصیلی در سوئیس اقدام کنید
همانطور که قبلا ذکر شد، سوئیس به دلیل هزینه های بالای زندگی ممکن است مکانی چالش برانگیز برای اقامت باشد. در این صورت بورسیه ها و یارانه ها می توانند کمک به شما باشند. با کمی مهارت تحقیق در اینترنت، می‌توانید فهرستی از بخش‌های دولتی و خصوصی را بیابید که بورسیه تحصیلی جزئی و کامل را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. گذشته از این موارد، برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی ارائه می کنند.

همچنین توصیه می شود تا جایی که می توانید برای بورسیه های تحصیلی درخواست دهید تا بتوانید به صورت رایگان در سوئیس تحصیل کنید. درخواست خود را فقط در یک مکان قرار ندهید و امیدوار باشید که پذیرفته شوید. تصور کنید که در حال رقابت با هزاران دانشجو از کشورهای مختلف هستید که اکثر آنها ممتاز هستند. به همین دلیل است که برای شما منطقی است که برای چندین ارائه دهنده بورس تحصیلی درخواست دهید.

3. برای دانشگاه های مقرون به صرفه در سوئیس اقدام کنید
سوئیس همچنین به دلیل آموزش در سطح جهانی خود شناخته شده است، بنابراین مقصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی است. خوبی در مورد این است که سوئیس همچنین دارای مدارس و دانشگاه های مقرون به صرفه ای است که همان آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهند. شما همچنین می توانید دانشگاه های دولتی را در نظر بگیرید، زیرا اکثر این دانشگاه ها هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه تری دارند زیرا دولت بودجه این موسسات را تامین می کند. دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 400 تا 3700 یورو در سال شهریه دارند، در حالی که دکترا. هزینه برنامه ها ارزان تر است و 100 تا 900 یورو در سال است.

به همین ترتیب، با کمک هزینه تحصیلی، مطمئن شوید که دانشگاه های مقرون به صرفه در کشور مقصد خود را بررسی کنید و در صورت امکان چندین درخواست ارسال کنید. ممکن است شانس بیشتری برای ورود به حداقل یک دانشگاه داشته باشید که شما را به هدف تحصیلی خود نزدیکتر می کند.
 
7 دانشگاه ارزان در سوئیس برای دانشجویان بین المللی
تحصیل-رایگان-در-سوئیس-3-نکته-عالی
تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در سوئیس
دانشگاه گالن از طریق بورسیه تحصیلی تعالی دانشگاه سنت گالن به دانشجویان در برنامه های لیسانس بورسیه می دهد. این بورسیه هزینه های شهریه کامل دریافت کنندگان خود را پوشش می دهد و به ویژه دانشجویان بین المللی در دانشگاه را پوشش می دهد تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در سوئیس تحصیل کنند. از آنجایی که این بورسیه تحصیلی عالی است، متقاضیان بر اساس نمرات آزمون پذیرش دانشگاه در نظر گرفته می شوند. پس از ارزیابی، از دریافت کنندگان احتمالی خواسته می شود تا قبل از پایان مهلت درخواست، الزامات اضافی و مدرک موفقیت تحصیلی خود را ارسال کنند.

پس از پذیرش، متقاضیان باید دوره کارشناسی خود را بدون هیچ تاخیری تکمیل کنند. آنها همچنین تحت یک بررسی سالانه قرار می گیرند تا در صورت داشتن شرط معدل مشخص، شرکت در برنامه بورس تحصیلی خود را تأیید کنند. با عملکرد عالی تحصیلی مداوم، دریافت کنندگان این بورس تحصیلی سالانه معادل 6258 CHF دریافت می کنند. بورسیه تحصیلی دانشگاه سنت گالن و سایر ارائه دهندگان شایان ذکر مانند بورسیه های تحصیلی عالی دولت سوئیس و جوایز تمایز بین المللی بورسیه تحصیلی پورتال می تواند به شما کمک کند تا در مقطع کارشناسی به صورت رایگان در سوئیس تحصیل کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس به صورت رایگان
گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در سوئیس گام عالی دیگری برای ارتقاء سطح شایستگی علمی و حرفه ای شماست. البته، تکمیل یک برنامه کامل کارشناسی ارشد به صورت رایگان، گزینه بهتری برای شما در کشور است. اگرچه برخی بورسیه های تحصیلی جزئی ارائه می دهند، بورس تحصیلی  ETH نه یک، بلکه دو بورسیه را به دانشجویان بین المللی در برنامه کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

برنامه بورسیه تحصیلی و فرصت عالی، شهریه و هزینه های زندگی کامل را در حالی که دریافت کننده مدرک خود را در سوئیس به پایان می رساند، پوشش می دهد. گذشته از این، بورس تحصیلی ETH-D کمک هزینه و هر گونه کمک هزینه تحصیلی و کمک اضافی را ارائه می دهد. متقاضیان باید در طول تحصیل در مقطع کارشناسی جزء 10 درصد برتر باشند و نباید قبلاً در هیچ یک از برنامه های کارشناسی ارشد ETH زوریخ ثبت نام کرده باشند تا در برنامه های بورس تحصیلی واجد شرایط باشند.

دانشگاه دیگری به دانشجویان در برنامه های کارشناسی ارشد خود بورسیه می دهد. دریافت کنندگان بورسیه کارشناسی ارشد تعالی دانشگاه ژنو سالانه حدود 10000 تا 15000 CHF دریافت می کنند و نیازی به ارائه ساعات تدریس ندارند. با این حال، یک روند بررسی سالانه، ادامه مشارکت آنها را در برنامه بورسیه تعیین می کند.

در همین حال، آکادمی ژنو یک بورس تحصیلی جزئی را ارائه می دهد که هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و یک بورس تحصیلی کامل که هزینه های شهریه و هزینه های زندگی دریافت کنندگان آنها را پوشش می دهد. با استفاده از این برنامه های بورس تحصیلی، دانشجویان مشتاق فارغ التحصیل شانس بیشتری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود به صورت رایگان در سوئیس دارند.

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس به صورت رایگان
دانشجویان مشتاق دکترا می توانند در سوئیس به صورت رایگان در حالی که برای تحقیقات خود کمک هزینه دریافت می کنند تحصیل کنند. دانشگاه زوریخ این کار را از طریق فرصت شغلی فراهم می کند که در آن دانشجویان می توانند به عنوان دستیار آموزشی یا پژوهشی در دانشگاه درخواست دهند. پس از پذیرش، دانش آموزان می توانند تحصیلات خود را به صورت رایگان ادامه دهند، در حالی که دانشگاه برای کار آنها غرامت می دهد و آنها را به بودجه اضافی برای مطالعات تحقیقاتی خود ارجاع می دهد.

دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری همچنین می توانند از طریق موسسه فارغ التحصیل ژنو بودجه دریافت کنند. به طور مشابه، برای دانشگاه زوریخ، دانشجویان می توانند برای مشاغل آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه درخواست دهند. با این حال، مؤسسه فارغ التحصیل ژنو سالانه 20000 CHF بورسیه تحصیلی ارائه می کند که بیش از هزینه تحصیل سالانه CHF8000 برای Ph.D است.
 
هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی
شرایط دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در مقطع دکترا

شانس گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس چقدر است؟ /دلایل رد ویزا و نحوه درخواست مجدد

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش