نحوه شکایت متقاضیان جذب هیات علمی از دانشگاه ها اعلام شد

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی روند شکایت متقاضیان جذب هیأت علمی که در دانشگاه‌ها پذیرش نمی‌شوند را تشریح کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمد علی کی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند شکایت متقاضیان جذب هیأت علمی که در دانشگاه‌ها پذیرش نمی‌شوند گفت: هر فرد وقتی در رابطه با جذب و یا تبدیل وضعیت مشکل پیدا می‌کند، می‌تواند از ۳ مسیر ماده ۲۰، ماده ۲۱ و ماده ۱۵ دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات، اقدام کند.

وی ادامه داد: متقاضی در ابتدا می‌تواند بر اساس ماده ۲۰ دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات، به هیأت اجرایی جذب دانشگاه شکایت کند، اگر دانشگاه پس از بررسی، شکایت فرد را پذیرفت، حکم پذیرش صادر می‌شود. در غیر این صورت متقاضی باید از طریق ماده ۲۱ اقدام کند.

رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یعنی متقاضی باید به هیأت مرکزی جذب وزارت علوم شکایت کند، شرط پذیرش ماده ۲۱ نیز این است که شاکی ماده ۲۰ را اول انجام داده باشد یعنی شکایت به دانشگاه را داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر هیأت مرکزی جذب فرد را تأیید کرد، حکم هیأت مذکور را دانشگاه باید بپذیرد و اگر فرد را رد کرد، متقاضی از طریق ماده ۱۵ به هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی شکایت می‌کند، اگر این هیأت حکم هیأت مرکزی جذب را تأیید کرد، بنابراین فرد دیگر نمی‌تواند شکایت کند، اگر آن را رد کرد، حکم هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی باید توسط هیأت مرکزی جذب و دانشگاه مذکور پذیرفته شود.

وی درباره اینکه در چه صورتی دانشگاه می‌تواند عضو هیأت علمی را اخراج کند، افزود: هر عضو هیأت علمی که توسط دانشگاه جذب می‌شود، اول باید در فراخوان جذب هیأت علمی شرکت کند، بعد از شرکت در فراخوان، صلاحیت عمومی و توانایی علمی وی باید توسط هیأت اجرایی جذب تأیید شود، بعد از آن تأیید، به هیأت مرکز جذب برای تأیید نهایی معرفی می‌شود.

کی نژاد افزود: دانشگاه این افراد را تا ۵ سال به صورت پیمانی جذب می‌کند، در دوران پیمانی اگر فرد صلاحیت عمومی و یا توانایی علمی را نداشته باشد هیأت جذب دانشگاه وی را رد می‌کند و دوباره تأیید نهایی مرکزی جذب را می‌گیرد و می‌تواند وی را از سیستم خارج کند.

رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این روند شکایت در رابطه با جذب و تبدیل وضعیت افراد تا مرحله رسمی آزمایشی است در صورتی که فرد رسمی قطعی شود، روند بررسی شکایت وی از هیأت مرکزی و هیأت اجرایی جذب خارج شده و مسیر دیگری را طی می‌کند.
 
پذیرش دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری پردیس بین‌المللی کیش
دستورالعمل آزمون زبان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ابلاغ شد 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش