آخرین فرصت دانشگاه ها برای ارسال اسامی جذب شده ها به وزارت علوم

دبیر هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرصت دانشگاه ها برای ارسال اسامی فراخوان جذب آبان ۱۴۰۰ به مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم برای تایید نهایی رو به اتمام است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمدعلی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فراخوان جذب هیأت علمی آبان ۱۴۰۰ گفت: در حال حاضر فراخوان جذب هیأت علمی اعلام شده و دانشگاه‌ها بر مبنای آن و هماهنگ با آمایش آموزش عالی کارهای خود را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه‌ها باید اسامی متقاضیان جذب هیأت اجرایی جذب دانشگاه را برای تأیید نهایی در سامانه به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب وزارت علوم ارسال کنند.

رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: فرصت دانشگاه‌ها برای ارسال اسامی فراخوان ۱۴۰۰ رو به اتمام است و باید اسامی جذب شده‌ها را برای تأیید نهایی به وزارت علوم ارسال کنند.

وی ادامه داد: اینکه اعلام کنیم این آمایش دقیقاً منطبق با آمایش آموزش عالی است، نمی‌توانیم بگوییم چون در آمایش عوامل مختلفی همچون نیاز کشور، نیاز بازار، کاهش دانشجو و عوامل دیگری دخیل هستند.

کی نژاد افزود: در حال حاضر دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی بر اساس آمایش اعلام نیاز کرده‌اند و سهمیه‌ای که به صورت متوسط در سال ارائه می‌شود ۹۵۰ الی یک هزار نفر است و با توجه به این موضوع، سهمیه جذب دانشگاه‌ها نیز بر اساس آمایش آموزش عالی به دانشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود، گاهی دانشگاهی ۲۰ سهمیه تقاضا می‌کند ولی ۶ سهمیه بر اساس آمایش به دانشگاه مذکور اختصاص داده می‌شود.

وی ادامه داد: هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز کاملاً موافق است که فراخوان جذب اعضای هیأت علمی با آمایش پیش رود.

بر اساس این گزارش، محمد خلج امیر حسینی رئیس مرکز جذب وزارت علوم در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی خواستار ارسال نتایج نهایی انتخاب‌شوندگان فراخوان جذب آبان ۱۴۰۰ حداکثر تا ۱۵ اسفند به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب شد.

وی عنوان کرد: تأخیر در این امر باعث حذف یا نقصان در فرآیند جذب آن دانشگاه در فراخوان بعدی خواهد شد.
 
مصوبه ساماندهی انتقال دانشجویان پزشکی ایرانی به داخل ابلاغ شد
توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره نحوه برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش