آموزش دانشجویان دکتری و ارشد از ۲۰ فروردین حضوری می شود

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: از ۲۰ فروردین رسما دانشجویان دکتری به صورت ۱۰۰ درصدی مثل گذشته و دانشجویان ارشد به غیر از ورودی های ۱۴۰۰ در دانشگاه حضور خواهند داشت. 

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، سعدالله نصیری قیداری در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره وضعیت آموزش حضوری بعد از تعطیلات نوروز گفت: از ۲۰ فروردین رسما دانشجویان دکتری به صورت ۱۰۰ درصدی مثل گذشته در دانشگاه حضور خواهند داشت. همچنین آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد غیر از ورودی های ۱۴۰۰ حضوری خواهد بود. به این معنا که برای این دسته از دانشجویان از لحاظ خوابگاه و تغذیه مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: همچنین دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۸ به قبل و همچنین آن دسته از دانشجویان که کارگاه و آزمایشگاه دارند، در دانشگاه حضور خواهند یافت.

نصیری ادامه داد: البته اگر روزی ستاد کرونا اعلام کند که هیچ محدودیت وجود ندارد، ۱۰۰ درصد دانشجویان می توانند در دانشگاه حضور داشته باشند.

وی با ابراز نگرانی از حذف ترم دانشجویان در یکی دو ترم گذشته گفت: یک ترم دانشگاه به دانشجویان این مجوز را داد که حذف ترم بدون احتساب در سنوات را داشته باشند و حدود ۲ هزار دانشجو که غالبا دانشجویان ارشد بودند، حذف ترم کردند که باعث نگرانی ما است.

نصیری خاطرنشان کرد: ما تا آنجایی که مقدور باشد تسهیل گری می کنیم اما نباید به این معنا باشد که با دیر فارغ التحصیل شده عده ای، سایر دانشجویان را نادیده بگیریم. اگر دانشجویان بیش از حد حذف ترم کنند و به موقع فارغ التحصیل نشوند، در ارائه خوابگاه و تغذیه دانشجویان دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود: ما از دانشجویان خواهش می کنیم تلاش کنند که به موقع فارغ التحصیل شوند و جا را برای دانشجویان جدید باز کنند. ما یک ترم را به دلیل مجوز وزارت علوم و فشار دانشجویان مجوز حذف اضطراری دادیم اما برای ترم بعد دانشجویان فشار آوردند که باز هم حذف اضطراری داشته‌ باشند و ما با دانشجویان به توافق رسیدیم که فقط به دلایل خاص حذف اضطراری داشته باشند اما دانشگاه تهران به دانشجویان خود اجازه حذف ترم داد و ‌باعث شد دانشجویان ما فشار آورند و ما این درخواست را منطقی دیدیم که وقتی دانشگاهی در این شهر مجوز را بدهد چرا ما این‌اجازه را ندهیم و ۵۰۰ نفر در بازه دوم حذف ترم کردند.

وی درباره نحوه برگزاری امتحانات در ترم جدید تحصیلی گفت: در نیمسال گذشته امتحانات به صورت ترکیبی برگزار شد و الزامی برای برگزاری حضوری نداشتیم. برای نیمسال بعد تاکید ما بر برگزاری حضوری امتحانات است.


دانشجویان دکتری دانشگاه تربیت مدرس وام بیمه تکمیلی می‌گیرند
تخصیص اعتبار وام دانشجویی تحصیلی و شهریه دانشگاه فنی و حرفه ای


 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش