ظرفیت خوابگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان غیر بومی تعدیل می‌شود

معاون سازمان امور دانشجویان از بررسی پروتکل‌های بهداشتی متناسب با شرایط آموزش حضوری خبر داد و گفت: قرار است تعدیلی در ظرفیت خوابگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان غیر بومی ایجاد شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

اردوان ارژنگ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و اینکه آیا خوابگاه‌های دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان آماده شده است، گفت: دانشگاه‌ها با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری، خوابگاه‌های خود را برای پذیرش دانشجویان آماده کرده‌اند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر مقرر شده است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، متناسب با شرایط، در پروتکل‌های بهداشتی تعدیل ایجاد کند تا وضعیت تا اندازه‌ای مطلوب‌تر شود.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: به عنوان مثال شاید مقرر شود، در هر اتاق خوابگاهی ۴ نفر مستقر شوند، ممکن است این اتاق خود ۴ نفره باشد و یا اینکه ۶ نفره باشد ولی باید ۴ نفر از آن استفاده کنند. به هر ترتیب، مقداری ظرفیت‌ها کم می‌شود.

ارژنگ یادآور شد: قبلاً اعلام شده بود که فقط در ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها دانشجویان غیربومی پذیرش شوند یعنی در اتاق‌های ۶ نفره ۳ نفر و در اتاق‌های ۴ نفره ۲ نفر پذیرش شوند، بنابراین قرار است تعدیلی در ظرفیت خوابگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان خوابگاهی ایجاد شود.

وی ادامه داد: به لحاظ تغذیه هم دانشگاه‌ها با اختصاص بودجه در اواسط فروردین ماه سال آینده، برنامه‌های خود را با بودجه جاری تنظیم می‌کنند و برنامه‌های خود را پیش می‌برند و ما امیدواریم مشکلی به وجود نیاید.
 
۲۵ درصد دانشجویان در رشته‌های مهندسی تحصیل می‌کنند
آموزش دانشجویان دکتری و ارشد از ۲۰ فروردین حضوری می شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش