آمادگی آموزش حضوری دانشجویان بعد از تعطیلات نوروز

معاون آموزشی دانشگاه تهران از آمادگی آموزش حضوری دانشجویان از بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمود کمره‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازگشایی دانشگاه تهران بعد از تعطیلات نوروز توضیح داد و گفت: با توجه به مجوز وزارت علوم مبنی بر اینکه دانشگاه‌ها مختار هستند که چگونه درباره بازگشایی دانشگاه‌ها عمل کنند، دانشگاه تهران بسیار مصر است که هرچه زودتر آموزش را به صورت ۱۰۰ درصدی بازگشایی کند.

وی افزود: در صورتی که در روزهای باقی مانده سال آمار مبتلایان کرونا کاهش یابد و ستاد کرونا مجوز دهد، آمادگی داریم که آموزش را به صورت حضوری آغاز کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: ما براساس بخشنامه وزارت علوم عمل می‌کنیم و بر همین اساس اولویت اصلی آموزش حضوری است و دروس عملی باید به صورت حضوری برگزار شود. همچنین براساس تاکید وزارت علوم امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۱۴۰۰_۱۴۰۱ باید به صورت حضوری برگزار شود و برنامه ریزی دانشگاه بر همین اساس است.

کمره‌ای با تاکید بر اینکه ما مجری سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، سیاست‌های ابلاغی وزارت علوم و دانشگاه معین استان تهران در خصوص آموزش حضوری هستیم، خاطرنشان کرد: همه شرایط را آماده کردیم که آموزش حضوری را بعد از تعطیلات نوروز آغاز کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: در صودت آموزش ۱۰۰ درصدی، ظرفیت خوابگاه‌ها نمی‌تواند به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی مورد استفاده قرار گیرد و ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند؛ یعنی در یک اتاق ۴ نفره، ۲ نفر حضور پیدا خواهند کرد؛ بنابرین باید برنامه ریزی برای این تعداد دانشجویانی که ظرفیت اسکان آنها را نداریم، داشته باشیم.
 
۲۵ درصد دانشجویان در رشته‌های مهندسی تحصیل می‌کنند
آموزش دانشجویان دکتری و ارشد از ۲۰ فروردین حضوری می شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش