موضوع کاهش تعهدات سهمیه مناطق محروم علوم پزشکی برعهده مجلس است

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره موضوع کاهش تعهدات استفاده کنندگان از سهمیه مناطق محروم علوم پزشکی گفت: این موضوع به دلیل اینکه قانون مجلس است، باید از سوی مجلس تغییر کند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دکتر ابوالفضل باقری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص موضوع کاهش تعهدات افرادی که با استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی مناطق محروم که به صورت بومی در رشته‌های علوم پزشکی پذیرفته شده‌اند، گفت: این موضوع مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بر اساس این ظرفیت در مناطق محروم پذیرفته شده‌اند تعهد داده‌اند که این افراد سه برابر مدت تحصیل در منطقه محروم باید بمانند. اما واقعیت این است که یک دانشجوی پزشکی ۷ سال تحصیل می‌کند و ۲۱ سال در منطقه محروم بماند، عملاً این فرد فرسوده می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این مسئله باعث شده است کسانی که اکنون قبول شده‌اند هم به هر دلیل به این تعهد تمکین نمی‌کنند. در یک بخش قانون آمده است که پس از گذراندن نیمی از تعهدات می‌توان برای تخصص اقدام کرد. بنابراین این میزان تعهد هم موجب عدم ارتقاء افراد می‌شود و هم اینکه زمان تعهد طولانی است.

وی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه در تلاش هستند که بتوانند زمان تعهدات را تقلیل دهند و یکسری تسهیلاتی بدهند. اگر این قانون همچنان ادامه داشته باشد در آینده نزدیک کسی این سهمیه را انتخاب نمی‌کند.

باقری فرد اضافه کرد: موضوع چند جانبه است و باید همه جوانب آن را در نظر گرفت، بخصوص که ممکن است تا اندازه‌ای از عدالت آموزشی دور باشد ولی باید تمهیدات و تسهیلاتی دیده شود که هم افرادی که سهمیه منطقه محروم را انتخاب می‌کنند کمتر با مشکل مواجه شوند و هم از عدالت آموزشی دور نباشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: با توجه به اینکه موضوع سهمیه مناطق محروم قانون مجلس است، باید از سوی مجلس تغییر کند.
 
آمادگی آموزش حضوری دانشجویان بعد از تعطیلات نوروز
ظرفیت خوابگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان غیر بومی تعدیل می‌شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش