بهترین بورسیه های تحصیلی در لهستان برای دانشجویان بین المللی

آیا علاقه مند به ادامه تحصیل به اروپا هستید؟ لهستان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی اروپا برای دانشجویان بین المللی است. بهترین چیز در مورد تحصیل در این کشور این واقعیت است که اکثر مدارس از هر دو زبان لهستانی و انگلیسی به عنوان زبان های آموزشی اصلی خود استفاده می کنند. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی غیر محلی در یک سرزمین خارجی احساس تنهایی نخواهید کرد. علاوه بر این، شما می توانید بدون در نظر گرفتن مسیر شغلی خود، از طیف گسترده ای از دوره ها انتخاب کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

به غیر از دانشگاه های لهستانی با رتبه بالا، شما همچنین می توانید فرهنگ های مختلف را یاد بگیرید و از آنها لذت ببرید. این کشور همچنان به جذب دانشجویان بین المللی بیشتری ادامه می دهد زیرا در همه شهرهای آن چیزی برای همه وجود دارد.

نکته دیگری که شایان ذکر است این است که هزینه های زندگی و شهریه در لهستان به طور کلی برای هر دانشجویی با بودجه محدود مطلوب است. برای کاهش بیشتر مشکلات مالی، برنامه های بورسیه تحصیلی مختلفی برای تقریباً هر دانشجوی بین المللی طراحی شده است. در این مقاله به بررسی بهترین بورسیه های تحصیلی در لهستان برای دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت.

1. بورس تحصیلی Visegrad مبلغ بورسیه: 4750 دلار آمریکا در هر ترم
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
بورسیه تحصیلی Visegrad حمایت مالی است که به دانشجویان کشورهای ویزگراد از جمله مجارستان، چک، لهستان و اسلواکی ارائه می شود. این برنامه که توسط صندوق بین‌المللی ویسگراد اجرا می‌شود، برای هر دانشجویی از این کشورها که به دنبال گذراندن دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا هستند، در دسترس است. 


2. POLONISTA Scholarship and Fellowship Program

مبلغ بورسیه: تا 580 دلار آمریکا ماهانه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد و دکتری.
آیا شما علاقه مند به یادگیری زبان لهستانی هستید؟ بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی POLONISTA برنامه کمک مالی ایده آل شما برای چنین مطالعاتی است. این طرح بورسیه تحصیلی لهستان به طور خاص برای همه خارجی هایی که به زبان و فرهنگ لهستانی علاقه مند هستند طراحی شده است.

آیا شما واجد شرایط هستید؟ اول، این برنامه برای همه دانشجویان بین المللی بدون در نظر گرفتن کشورهای مبدأ آنها باز است. در سال های گذشته، دانشجویان همیشه این فرصت را داشته اند که فقط برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست دهند، اما ممکن است به زودی تغییر کند. 

فرآیند درخواست ساده است. مدارک خود را از طریق سامانه NAWA ICT ارسال کرده و منتظر پاسخ مراجع مربوطه باشید. مطمئن نیستید که چگونه در مورد آن اقدام کنید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر حتما از پورتال درخواست بورسیه با دنبال کردن لینک بالا دیدن کنید.
 
نحوه درخواست برای یک دانشگاه بین المللی در لهستان در سال 2022
تحصیل در لهستان
3. برنامه بورسیه تحصیلی Stefan Banach مبلغ بورسیه: شهریه و حداکثر 400 دلار آمریکا در ماه
مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد و دکتری
این ادغام دو برنامه بورسیه - Lukasiewicz و Banach - است که معمولاً با هدف حمایت و پرورش ذهن های جوان انجام می شود. برنامه بورسیه تحصیلی Stephan Banach اساساً یک ابتکار مشترک وزارت امور خارجه و کمک های توسعه لهستان است.

هدف اصلی این بورسیه تحصیلی لهستان برای دانشجویان بین المللی، ارتقای پیشرفت اقتصادی-اجتماعی مناطق در حال توسعه از طریق بالا بردن سطح دانش و آموزش است. به این ترتیب، دانشجویان کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان را هدف قرار می دهد. برای مشاهده لیست کامل کشورهای واجد شرایط به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

آیا شما شهروند این کشورها هستید؟ برای واجد شرایط بودن، باید حداقل شرایط تحصیلی تعیین شده توسط حامیان مالی را نیز رعایت کنید. می توانید برای یک دوره در رشته های مهندسی، علوم کشاورزی، علوم زیستی و علوم دقیق اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که این برنامه ها به دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شوند.

به عنوان یک ذینفع، برای هر برنامه تحصیلی که انتخاب کنید، معافیت شهریه دریافت می کنید. علاوه بر این، تا 400 دلار آمریکا به صورت کمک هزینه ماهانه به شما تعلق می گیرد.

4. برنامه بورسیه تحصیلی Ignacy Lukasiewicz مبلغ بورسیه: معافیت از هزینه تحصیل و 356 دلار آمریکا در ماه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد و دکتری
برنامه بورسیه تحصیلی Ignancy Lukasiewicz ابتکار مشترک آژانس ملی تبادل علمی لهستان و وزارت امور خارجه است. این نام از حامی آن گرفته شده است که همچنین پیشگام صنعت نفت و یک داروساز برجسته است. این برنامه با هدف حمایت از رشد اجتماعی-اقتصادی کشورهای در حال توسعه، بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این کار را با امکان دادن به داوطلبان واجد شرایط برای تکمیل تحصیلات دوره دوم تمام وقت در لهستان انجام می دهد.

شرکت در این بورسیه تحصیلی در لهستان برای دانشجویان بین المللی یک مسیر عالی برای دانشجویانی است که می خواهند شایستگی بین فرهنگی خود را در حین رشد شغلی خود تقویت کنند. به ذینفعان این برنامه تحصیلات دوره دوم بدون شهریه در هر یک از دانشگاه های دولتی لهستان تعلق می گیرد. همچنین یک دوره مقدماتی دانشجویی ارائه می دهد که بر آموزش زبان لهستانی و فرهنگ لهستانی تمرکز دارد.

آیا به این بورسیه علاقه مند هستید؟ می توانید از طریق سامانه NAWA ICT برای این برنامه اقدام کنید. مهم است که تمام الزامات و مراحل درخواست این برنامه را طی کنید تا از هرگونه سردرگمی در آینده جلوگیری کنید.

5. بورسیه اجتماعی دانشگاه ورشو مبلغ بورسیه: معافیت از شهریه
مدرک تحصیلی واجد شرایط: لیسانس
دانشگاه ورشو بورسیه های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان داخلی و غیر محلی ارائه می دهد. به عنوان یک کاندیدای بین المللی، در صورت داشتن آستانه مورد نیاز، ممکن است واجد شرایط درخواست بورسیه اجتماعی باشید. با این حال، شما باید یک اجازه اقامت دائم یا وضعیت پناهندگی داشته باشید تا در نظر گرفته شوید.

همانطور که از نام آن پیداست، این بورسیه تحصیلی لهستان اساسا برای کسانی طراحی شده است که ممکن است به دلیل مسائل اجتماعی و سایر مسائل مرتبط نتوانند به تحصیلات با کیفیت در کشورهای بومی خود دسترسی داشته باشند. برای درخواست این کمک مالی، باید دانشجوی فعلی یا مبتدی دانشگاه ورشو باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به وب سایت رسمی مراجعه کنید.


امیدوارم این مقاله در مورد بهترین بورسیه تحصیلی در لهستان برای دانشجویان بین المللی مفید بوده باشد. اگر علاقه مند هستید، از صفحه بورس های تحصیلی ویکی گرام دیدن کنید!
 
هزینه تحصیل و زندگی در لهستان
نحوه تحصیل رایگان در لهستان (8 مرحله)
چگونه در لهستان تحصیل کنیم و ویزای دانشجویی بگیریم؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش