راهنمای اخذ پذیرش از دانشگاه تولین آمریکا: بورسیه های تحصیلی تولین برای دانشجویان خارجی

تأسیس دانشگاه تولین در نیواورلئان در سال 1834 بخشی از تلاش دولت برای مهار بیماری های مختلف (مالاریا، آبله و غیره) بود. در آن زمان، این موسسه هنوز کالج پزشکی لوئیزیانا نام داشت تا اینکه در سال 1884، پل تولین، یک تاجر بومی پرینستون، یک میلیون دلار پول و زمین به دانشگاه اهدا کرد که منجر به تغییر نام آن به دانشگاه تولین شد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

جدای از نامش، دانشگاه تولین نیز دستخوش پیشرفت‌های قابل توجهی شده و امکانات جدیدی را در طول زمان به دست آورده است تا دانشگاه معتبری را تشکیل دهد که امروزه به دانشجویان 50 ایالت در ایالات متحده و 58 کشور از سراسر جهان پاسخ می‌دهد. در این مقاله به نحوه اخذ پذیرش و بورسیه های تحصیلی دانشگاه تولین برای دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه تولین
تقریباً 18٪ یا 1282 از دانشجویان دانشگاه تولان دانشجویان خارجی هستند و تقریباً 150 دانشجوی بین المللی هر سال به این جمعیت اضافه می شوند. این دانشگاه دارای یک دفتر مشخص از دانشجویان و دانش پژوهان بین المللی است که وظیفه دارد به متقاضیان و دانشجویان بین المللی کمک کند. شما می توانید اطلاعات مربوط به دفتر و دانشجویان بین المللی را از اینجا دریافت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه تولین برای دانشجویان بین المللی
شهریه برای برنامه های کارشناسی دانشجویان بین المللی و داخلی یکسان است و بسته به مقیم بودن  و اقامت در خارج از محوطه دانشگاه  متفاوت است. برای یک مقیم مقطع کارشناسی، هزینه تحصیل، با احتساب موارد متفرقه، 80200 دلار است، در حالی که هزینه آن برای دیگران 67900 دلار است.

از سوی دیگر، هزینه های تحصیل برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در هر برنامه متفاوت است. به عنوان مثال، مدرک تحصیلی فارغ التحصیل در رشته حقوق دارای شهریه 60700 دلار است و با احتساب هزینه های زندگی و متفرقه می تواند به 84700 دلار برسد. در مقایسه، مدرک تحصیلات تکمیلی در پزشکی می تواند 96400 دلار برای دانشجویان مقیم و 77700 دلار برای دیگران هزینه داشته باشد. بهترین کار این است که برای بررسی هزینه تحصیل برای برنامه ای که شرکت خواهید کرد، وب سایت را بررسی کنید.

راهنمای پذیرش بین المللی در دانشگاه تولین
روند درخواست و پذیرش برای دانشجویان بین المللی تقریباً برای دانشجویان محلی با چند الزام اضافی یکسان است. قبل از درخواست، بررسی چک لیست و شرایط دانشگاه تولین ضروری است. هنگامی که تمام مدارک لازم را جمع آوری کردید، هرچه زودتر ACT یا SAT خود را بگیرید و درخواست دهید، بهتر است. به عنوان مثال، اگر تا اکتبر در ACT یا SAT شرکت کنید و درخواست خود را قبل از 1 نوامبر ارسال کنید، اعلان پذیرش خود را در اوایل 15 دسامبر دریافت خواهید کرد. 

یکی دیگر از تاریخ های درخواستی که به شما امکان می دهد در دانشکده های دیگر ثبت نام کنید این است که مدارک خود را در تاریخ 15 نوامبر یا قبل از آن ارسال کنید. اگر هر دو تاریخ را از دست داده اید، همچنان می توانید طبق تصمیم منظم تا 15 ژانویه درخواست دهید. درخواست برای برنامه ها (پورتال موج سبز) ) و بورسیه (Gibson Online) از طریق پورتال آنلاین آنها می باشد. چک لیست درخواست دانشجوی بین المللی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

هر دانشکده از برنامه های تحصیلات تکمیلی فرآیند درخواست و شرایط لازم برای درخواست و پذیرش را دارد. معمولاً با جستجوی دوره ها در ابزار جستجوی موجود در وب سایت دانشگاه کارشناسی ارشد یا دکتری شروع می شود. سپس تمام الزامات را ترتیب دهید و آن را از طریق پورتال آنلاین ارسال کنید، به جز برنامه های تحصیلات تکمیلی تحت دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی و دانشکده پیشرفت حرفه ای، زیرا آنها نیاز دارند که مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

هزینه درخواست در دانشگاه تولان
هزینه درخواست برای برنامه و نوع مدرک در دانشگاه تولان متفاوت است. برخی ممکن است نیاز به هزینه نداشته باشند. هزینه درخواست از 60 تا 125 دلار متغیر است.

شرایط پذیرش در دانشگاه تولان برای دانشجویان بین المللی
برای شرایط لیسانس، مشاور شما یا هر مقام رسمی در دانشگاه قبلی شما باید کسی باشد که ریز نمرات دبیرستان و توصیه شما را به Naviance یا submit@tulane.edu ارسال می کند. شرایط اضافی برای دانشجویان کشورهای غیرانگلیسی زبان شامل نمره تافل/آیلتس با کد 6832 است. برای دانشجویان داخلی و بین المللی، فرم نمره SAT یا ACT و گواهینامه امور مالی. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند مصاحبه انجام دهند، به‌ویژه آنهایی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان هستند که به‌صورت آنلاین یا حضوری توسط آزمون انگلیسی InitialView، Vatican یا Duolingo انجام می‌شود.

اگرچه الزامات در هر برنامه تحصیلات تکمیلی متفاوت است، الزامات عمومی درخواست به شرح زیر است:

فرم درخواست
هزینه درخواست (در صورت نیاز)
ریز نمرات دانشکده های کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت کردند
آزمون عمومی آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE).
توصیه نامه ها
بیانیه ای از هدف
خلاصه سوابق کاری
نمرات تافل/آیلتس
نمرات آزمون استاندارد
 
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
راحت ترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای کدامند؟ / 100 دانشگاه برتر با بالاترین نرخ پذیرش

رتبه بندی دانشگاه تولین
دانشگاه تولین، واقع در نیواورلئان، توسط فوربس به عنوان نوزدهمین دانشگاه برتر در جنوب ایالات متحده شناخته شده است. این دانشگاه در رتبه‌بندی کالج‌های ایالات متحده رتبه 68 و در US News در سال 2021 در رتبه 41 قرار دارد. دانشگاه تولین همچنین بخشی از رتبه‌بندی برتر 350 دانشگاه جهانی آموزش عالی تایمز برای سال 2021 است. از این رتبه‌بندی‌ها مشخص است که دانشگاه تولین دارای عملکرد برتر است. دانشگاه در آمریکا و جهان.

نرخ پذیرش دانشگاه تولان
به عنوان یک موسسه آموزشی معتبر، دانشگاه تولین تضمین می‌کند که کیفیت دانشجویانی که می‌پذیرند بهترین محصول خواهد بود و به همین دلیل، نرخ پذیرش تخمینی آنها فقط 17٪ است. برای پذیرش، باید نمره SAT یا ACT بالا و پیشینه تحصیلی رضایت بخشی کسب کنید.

بورسیه های دانشگاه تولان برای دانشجویان بین المللی

بورسیه های کارشناسی

1. Dean’s Honor Scholarship

مبلغ بورسیه: شهریه کامل
بورسیه افتخاری Dean's یک بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی در دانشگاه تولین است که به متقاضیان ورودی سال اول بدون توجه به کشور مبدا که بخشی از 5 درصد برتر کلاس آنها است، با افتخارات، فعالیت های درسی رضایت بخش و نمرات بالای آزمون پذیرش اعطا می شود. شما باید همزمان با درخواست پذیرش در دانشگاه تولان برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

دانشجو نباید پس از اعطای بورسیه تحصیلی جز بورسیه های ورزشی جزئی تحت هیچ بورسیه دیگری باشد. به عنوان یک محقق، برای تمدید بورس تحصیلی در سال، باید یک نمره تجمعی 3.00 را حفظ کنید. بورسیه تحصیلی برای مدت چهار تا پنج سال قابل تمدید است.


2. Partial Tuition Merit Scholarships

مبلغ بورسیه: شهریه جزئی
بورسیه های تحصیلی جزئی به هر داوطلب دانشجوی سال اولی که درخواست خود را تا 15 ژانویه ارسال کرده اند، اعطا می شود. دریافت کنندگان کمک هزینه باید نمره تجمعی 2.75 را برای تمدید این بورسیه دانشگاه تولان حفظ کنند. توجه داشته باشید که بورسیه شایستگی شهریه جزئی با بورسیه تحصیلی ورزشی جزئی و جایزه خدمات اجتماعی، بورسیه شایستگی ملی و تاپس قابل ترکیب است. درخواست مانند سایر کمک هزینه های تحصیلی از طریق پورتال گیبسون است.

سایر شایستگی ها و بورسیه های مبتنی بر نیاز برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه تولان وجود دارد. با این حال، بر خلاف بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی، که برای همه دانشجویان با عملکرد آموزشی عالی باز است، فقط تعداد کمی از بورسیه های مبتنی بر نیاز، دانشجویان بین المللی را می پذیرند. سایر بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی را اینجا ببینید.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی

1. Tulane Graduate and Professional School Merit-Based Scholarship

مبلغ بورسیه: متفاوت است
بورسیه های تحصیلات تکمیلی بسیار محدود در دانشگاه تولین وجود دارد. چند بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی موجود در دانشگاه بسته به هر دانشکده متفاوت است، بنابراین بهتر است با دفتر پذیرش مربوطه خود هماهنگ کنید. هر دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن برای هر گونه بورسیه تحصیلی، دانش آموزان را در صورت درخواست مطلع می کند.

به غیر از بورسیه تحصیلی فارغ التحصیل به طور مستقیم از دانشگاه تولین، بورسیه های خارجی دیگری نیز وجود دارد، به ویژه برای دانشجویان دانشکده پزشکی. این دانشگاه همچنین کمک های مالی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهد که می توانید علاوه بر بورس تحصیلی از آنها استفاده کنید، بنابراین بهتر است آنها را بررسی کنید.
 
جدول زمانی تحصیل در آمریکا
بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش