استادی دانشگاه تبدیل به حرفه تخصصی خواهد شد

وزیر علوم گفت: در وزارتخانه برنامه داریم تا شغل استادی دانشگاه و معلمی را به یک حرفه تخصصی تبدیل کنیم.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمدعلی زلفی گل در بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گفت: روابط عمومی مثل انسانی است که وارد منطقه‌ای می‌شود که زبانش با زبان فرد مهمان یا توریست متفاوت اس و ارتباط برقرار کردن کار سختی است. روابط عمومی‌ها نتیجه اقدامات داخل واحد سازمانی خود را به صورت کامل بلد هستند، اما اینکه چگونه با سایر شهروندان در ابعاد ملی و فراملی ارتباط برقرار کنند بسیار مهم است.

زلفی ادامه داد: توجه ویژه به تعامل و گفتگو و ارتباط بسیار مهم است و کار روابط عمومی‌ها سازندگی، باورسازی و هویت سازی است که تنظیم اخبار روابط عمومی حس خودباوری و هویت مداری را در میان مردم تقویت می‌کند.

وزیر علوم گفت: کار روابط عمومی‌ها سازندگی و جریان سازی است و جریان سازی بسیار مهم خواهد بود و بستر سازی را برای کار عاقلانه، فناورانه و نوآورانه مهیا می‌کند و گاهی می‌توانند باعث افزایش انگیزه میان استادان و دانشجویان شوند.

وزیر علوم عنوان کرد که در وزارت علوم یکی از برنامه‌های ما این است، استادی دانشگاه باید همانند پزشکی، مکانیک و ... به یک تخصص تبدیل شود؛ چرا که هر صنفی تخصصی دارد، نخبه‌ای پس از دکتری مستقیم سر کلاس رود و با شیوه و منش و ارزشیابی آموزش و مفاهیم تدریس شده باید آشنایی داشته باشد و اعضای هیئت علمی برای استخدام باید دوره‌های آموزشی ببینند.

وزیر علوم گفت: یکی دیگر از وظایف روابط عمومی‌ها تاریخ نگاری است؛ صیانت از صداقت بسیار مهم است که روابط عمومی‌ها باید آن را جدی بگیرند.

او افزود: بیش از ۴۰۰ انجمن علمی داریم و تقاضا دارم که هفته‌ای یکبار آن‌ها با حضور در صدا و سیما و شبکه آموزش رشته‌های تخصصی خود را آموزش دهند تا عموم مردم آن‌ها را فرا بگیرند و توزیع متوازن استعداد‌ها با این کار صورت بگیرد.
 

پذیرش دانشجو بدون فراهم کردن امکانات رفاهی متوقف شد
توضیح وزیر علوم در خصوص نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش