راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت هفتم)

◼️ منابع آزمون
از منابع مطالعاتی ضروری برای این امتحان می توان به مجموعه کتاب های Manhattan  اشاره کرد.
برای بخش Quantitative : 
1. Manhattan GMAT Number Properties
2. Manhattan GMAT Fraction Decimals Percents
3. Manhattan GMAT Equation Inequalities VICS
4. Manhattan GMAT Word Translations
5. Manhattan GMAT Geometry

برای بخش Verbal :
1.    Manhattan GMAT Critical Reasoning
2.    Manhattan GMAT Sentence Correcttion
3.    Manhattan GMAT Reading Comprehension

کتاب  Bible Critical Reasoning بعد از خواندن بخش CR از کتاب منهتن، به شدت توصیه می شود. در واقع با مطالعه ی این کتاب نکات مهم برای جواب دادن به انواع سبک های سوالات CR را می آموزید.
بعد از مسلط شدن به مفاهیم اولیه، زدن نمونه تست های امتحانات واقعی که در گذشته برگزار شده اند و توسط GMAT چاپ شده اند وبه Official Guide (OG)  معروف هستند، بهترین راه برای آشنایی با امتحان است.

👇کتاب های لازم عبارتند از:
1.    The Offcial Guide For GMAT Verbal Reviw, 2^ndeditiion
2.    The Offcial Guide For GMAT Quantitative Reviw, 2^ndedition
3.    The Offcial Guide For GMAT Review,〖11〗^thedition
4.    The Offcial Guide For GMAT Review,〖12〗^th edition
5.    The Offcial Guide For GMAT Review,〖13〗^thedition

 
این کتاب ها در اینترنت یافت می شوند.اگر علاقه مند به داشتن هارد کپی منابع فوق هستید، میتوانید کتاب ها را از انتشارات آوند دانش خریداری نمایید.
تمرین و آموزش با استفاده از تسهای فوق الذکر، بدون کار با نرم افزار و آشنایی با محیط آن و عادت کردن شما به امتحان دادن با کامپیوتر،کافی نخواهد بود.GMAC در سایتmba.com (که سایت رسمی GMAT است) نمونه ای از  نرم افزار این امتحان را به نام GMATPrep  به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است که میتوانید آن را از اینجا دریافت نمایید.در این نرم افزار دو نمونه تست قرار دارد.  اگر شما بعد از مطالعه کامل و تسلط کافی بر مطلب، این دو نمونه تست را حل کنید، نمره امتحان اصلی شما به نمره کسب شده بسیار نزدیک خواهد بود.
علاوه بر GMATOrep ، استفاده از CAT های Manhattan  نیز توصیه می شود.قیمت 6 تست آن قبلار 40دلار بود، اما الان با قیمت 75 دلار به فروش می رسد.یک نمونه تست آن رایگان است که میتوانید از اینجا دریافت نمایید. (البته پیش از آن باید در سایت manhattangmat عضو شوید.)

◼️ نحوه ی مطالعه 

در ابتدای کتاب های OG که در بالا معرفی شدند، یک نمونه تست وجود دارد. بهتر است پیش از شروع مطالعه، آن ها را پاسخ دهید و نقاط قوت و ضعف خود را بیابید تا بتوانید بخشی را بیش از سایرین به زمان احتیاج دارد پیدا کنید. برخی توصیه می کند تمام بخش ها را بصورت همزمان و موازی پیش ببرید، برخی دیگر اعتقاد دارند می توانید این کار را بصورت مرحله ای انجام دهید. انتخاب روش به عادت مطالعاتی شما بستگی دارد.
اگرچه بخش  Q برای اغلب داوطلبان ساده تر از بخش V  است. اما اصلا نباید دست کم گرفته شود، زیرا مسلط بودن به ریاضیات در زبان انگلیسی و بالابودن سرعت عمل شما در این زمینه ضروری است.پس وقت کافی را برای آن اختصاص دهید تا بعدا پشیمان نشوید.


اگر ریاضی قوی دارید و در نمونه تست زده شده هم نمره بالایی گرفتید، اختصاص زمانی معادل یک الی دوهفته برای مرور کلی بخش Q  کتاب های Manhattan  و یادگیری معادل انگلیسی اصطلاحات، کافی است و سپس می توانید به حل نمونه تست های  OG  بپردازید. در غیر این صورت زمان و دقت بیشتری را صرف مطالعه پایه ای کتاب های Manhattan  بنمایید.
 
به طور کلی حدود یک ماه و نیم الی دوماه را به حل سوالات OG   و رفع اشکال دقیق بپردازید.در این زمان حتما پاسخ تمام سوالات را به دقت بررسی کنید.زیرا شاید راه حل بهتر و کوتاه تری را ارائه شده باشد که یادآوری و یا یادگیری آن باعث صرفه جویی در زمان شما شود.

یک الی دو هفته ی آخر را کاملا صرف تمرین از روی کامپیوتر بکنید تا چشم شما در مدت 4 ساعت امتحان از خواندن روی مانیتور خسته نشود.( البته اگر به کار طولانی مدت با کامپیوتر عادت دارید، که هیچ اما اگر اصلا میانه ی خوبی با آن ندارید، حتما زودتر از  شروع به تمرین با کامپیوتر کنید.)
به طور کل پیشنهاد میشود که 3 الی 4 ماه را صرفا و تمام وقت روزی 9 الی 10 ساعت بهGMAT  اختصاص دهید.

◼️ ثبت نام در امتحان

ابتدا در سایت mba.com  عضو شوید.در این هنگام یک پروفایل برای شما تشکیل میشود که باید آن را به دقت تکمیل کنید. سپس به قسمت ثبت نام بروید و کشور موردنظر خود را برای امتحان انتخاب کنید. از نظر مسافت دبی، ترکیه و ارمنستان برای ایرانی ها مناسب است. ترکیه مرکز اصلی محسوب میشود. اما مابقی نیز کیفیت بسیار خوبی دارند.
هزینه ی ثبت نام 250 دلار است.
توجه داشته باشید که در ماه های نزدیک به فصل اپلای، به علت بالا بودن تعداد متقاضیان ، جاهای خالی به سرعت پر می شوند. پس بهتر است جهت اطمینان چندین ماه زودتر ثبت نام کنید.


◼️ کارنامه آزمون

بعد از تمام امتحان و اعلام درخواست شما مبنی بر نمایش نمره برروی مانیتور، یک نسخه ی غیر رسمی از کارنامه را به شما می دهند. این نسخه اعتباری ندارد و فقط برای خود شما صادر شده است.نسخه دیگری نیز به آدرسی که در پروفایل خود اعلام کرده اید، ارسال می شود.
لازم به ذکر است که اگر شما به هر دلیلی پس از اتمام امتحان، زمانی که نرم افزار از شما سوال می کند که آیا مایل به دیدن نمره خود هستید، خیر اعلام کنید.هیچ نمره ای و هیچ نسخه ای دریافت نمی کنید.
در پایان باید اضافه کنیم که اعتماد بنفس و آرامش در کار دانش برای موفقی در این امتحان ضروری است.

    
◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت اول)

◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت دوم)

◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت سوم)

◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت چهارم)

◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت پنجم)


◼️ راهنمای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور (قسمت ششم)

ایـن مطلــــب ادامــــــه دارد...

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش