تصمیم جدید شورای انقلاب فرهنگی؛ اختصاص سهمیه‌های کنکور متناسب با دهک‌های جامعه

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سهمیه‌های کنکور به سرعت در حال بازنگری هستند و بهترین حالت این است که بر اساس مناطق سه گانه به خود دانشجو اختصاص یابند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمدحسین ساعی گفت: هم اکنون شورای عالی انقلاب فرهنگی به سرعت در حال باز طراحی بحث سهمیه‌های کنکور است.

به گفته عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ سهمیه برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها وجود دارند که هنوز منظم نشده اند.

او گفت: تمام این موارد در ۴۰ سال گذشته بنا به اقتضایی تصویب شده اند و در یک فرآیندی به صورت یکپارچه در خواهند آمد که بخش مهمی از آن مربوط به طبقات جامعه است.

او گفت: این ایده وجود دارد که سهمیه کنکور را به خود فرد اختصاص دهیم؛ یعنی با توجه به این که بحث سه گانه مناطق وجود دارد، دانش آموزان را بر این اساس متناسب با دهک‌های جامعه در دانشگاه‌ها پذیرش کنیم.

ساعی گفت: یک ایده دیگر این است که مناطق یا سهمیه ۳سه گانه که برای دانشگاه‌ها وجود دارند را به جای یک شهر به مدارس معطوف کنیم؛ یعنی تمام مدارس شهر تهران شامل منطقه یک نمی‌شوند، بلکه برخی منطقه یک، بعضی منطقه دو و مابقی منطقه سه هستند.

او گفت: بهترین حالت سهمیه کنکور این است که آن را به خود فرد اختصاص دهیم. یعنی افراد عضو ۴ دهک بالای جامعه منطقه ۳، سه دهک بعدی منطقه ۲ و سه دهک پولدارتر جامعه منطقه یک حساب می‌شوند. اگر این اتفاق بیفتد مصوبه می‌تواند تا حد زیادی عدالت آموزشی را ایجاد کند.
 

اعلام جزئیات برگزاری ترم تابستان در دانشگاه‌های صنعتی
تعیین تکلیف کنکور ۱۴۰۲ پس از ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش