آزمون پذیرش دستیار پزشکی بومی امسال توسط دانشگاه ها برگزار می‌شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سیاست افزایش ظرفیت دستیار تخصصی، از برگزاری آزمون پذیرش دستیار بومی توسط دانشگاه های علوم پزشکی، با نظارت وزارت بهداشت در سال جاری خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابوالفضل باقری فرد درباره وضعیت ظرفیت دستیاری پزشکی تخصصی گفت: سال گذشته این ظرفیت ۴۳۰۰ نفر بود ‌که نهایتا ۳۶۰۰ نفر با اولویت در رشته های لوکس در این دوره قبول شدند و متاسفاته تعدادی از صندلی های دستیاری در دانشگاه های علوم پزشکی و خصوصا مناطق محروم خالی ماند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امسال ظرفیت را تقسیم کردیم و ۴ هزار نفر ظرفیت را به آزمون دستیاری پزشکی که دوره چهل و نهم آن برگزار شد، تخصیص دادیم و بیش از ۵۰۰ ظرفیت را به پذیرش دستیار بومی اختصاص داده ایم که امسال برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

وی گفت: آزمون پذیرش دستیار بومی توسط دانشگاه های علوم پزشکی کشور و با نظارت جدی وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

باقری فرد یادآور شد: کسانی که می توانند در این آزمون شرکت کنند که بومی همان مناطق باشند و بدیهی است که پذیرفته شدگان آزمون دستیار بومی بعد از پایان تحصیلات تعهدات شان را در همان منطقه می گذرانند. امیدواریم با این روش ماندگاری نیروی های متخصص پزشکی تا حد زیادی تامین شود.

وی تاکید کرد: بنابراین ظرفیت پذیرش دستیاری پزشکی نه تنها کاهش نداشته بلکه نسبت به دوره گذشته افزایش پیدا کرده است.
 
واکنش وزیر علوم به تغییرات کنکور از سال ۱۴۰۲
کاهش نگران کننده آمار داوطلبان ریاضی در کنکور ۱۴۰۱

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش