وضعیت نامناسب فارغ التحصیلان علوم انسانی در مواجهه با بازار کار

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بسیاری از رشته‌ها مانند علوم انسانی در کشور با استقبال کم دانش آموزان مواجه شده اند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

کلانتری، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: متاسفانه از خیلی از رشته‌ها مانند علوم انسانی در کشور استقبال نمی‌شود و واقعیت آن است که دانش آموزان و خانواده‌ها هستند که دست به این انتخاب‌ها می‌زنند. بازار کار و امکان اشتغال را مد نظر قرار می‌دهند و بر این اساس تصمیم می‌گیرند که چه انتخابی کنند. به نوعی سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

او گفت: میزان فارغ التحصیلان در حوزه علوم انسانی با نیاز‌های بازار کار تناسب درست و مناسبی ندارد و باید به صورت جدی در این خصوص فکری شود که آیا این میزان دانش آموز حوزه علوم انسانی تناسبی با نیاز‌های کشور دارد. این موضوع بسیار قابل تامل است باید در آینده توجه ویژه‌ای به حل این مشکل شود.
 
المپیادی ها در ریاضی، فیزیک و شیمی تا دکتری بورسیه می شوند
۷ اقدام ضروری برای تسهیل درخواست فرصت مطالعاتی خارج از کشور

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش