۵ تصور غلط در مورد ادامه تحصیل در خارج از کشور

در زمان انتخاب محل تحصیل معمولا ادامه تحصیل در خارج از کشور توسط دانشجویان غیرضروری به نظر می‌آید. بسته به این که این موضوع به نااگاهی و کمبود اطلاعات آنلاین مرتبط است و یا ترس و عدم اطمینان از توانایی مواجهه با فرهنگ و ساختار اجتماعی جدید به آسانی فرد از این هدف بازداشته می‌شود.

با این حال اگر شما مایل هستید تا شانسهای تحصیلی در سایر کشورها را بیازمایید با کمی جستجو می‌توانید برنامه‌های تحصیلی بسیار مناسبی را بیابید. در ادامه با معرفی برخی از تصورات غلط  در زمینه ادامه تحصیل در خارج از کشور به شما نشان خواهیم داد که این موضوع آنقدرها هم ترسناک نیست.
 

۱- من نیاز دارم تا به زبان دیگری صحبت کنم یا آن را فرا بگیرم!

اگر به دنبال ادامه تحصیل به صورت انگلیسی هستید اشکالی ندارد که به انتخابهایی همچون بریتانیا، استرالیا، کانادا، نیوزلاند و یا آمریکا بیاندیشید. با این حال اگرچه قبلا تعداد برنامه‌های تحصیلی انگلیسی در کشورهای غیرانگلیسی کم بود‌ه‌اند با این حال امروزه بسیاری از موسسات و دانشگاههای اروپایی دارای دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی هستند. هدف این دوره‌ها جذب مخاطب و دانشجویان مستعد از سراسر دنیا می‌باشد. به عنوان مثال در فرانسه واحدهای اموزشی تجارت مانند مدرسه تجارت املیون یک دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت کاملا انگلیسی برگزار می‌نماید. علاوه بر این دوره‌های زبان آموزشی فرانسه برای دانشجویان علاقمند نیز توسط این موسسه برگزار می‌گردد.

برخی از مدارس بازرگانی حتی برنامه‌های مشترک تحصیلی با سایر کشورها برگزار می‌نمایند. برای مثال دوره کارشناسی ارشد مدیریت گراند ایکول با مدرک سه‌گانه (اعطای مدرک توسط سه مرکز آموزشی) که کاملا به زبان انگلیسی برگزار می‌گردد از این موارد است. دوره دوساله مدیریت که توسط مدرسه بازرگانی املیون،  دانشگاه لودویگ مکسیمیلیان و دانشگاه لنکستر برگزار می‌گردد شما را به سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس می‌برد. این دوره چهار مهارت امور مالی، فروش، توسعه اصول راهبردی و مشارکت را ارایه می‌نماید.
 

۲- مجبور هستم در مورد کیفیت آموزش کوتاه بیایم!

صرف این که شما نسبت به سیستم آموزشی کشوری آگاهی کافی ندارید باعث نمی‌گردد که استانداردهای آموزشی و اصول علمی آن دانشگاه ضعیف‌تر از آنچه باشد که شما در کشور خود مشاهده کرده‌اید. در حقیقت مقاصد شگفت انگیز و جذاب زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که می‌توان این پراکندگی موسسات و دانشگاههای با کیفیت در سرتاسر جهان را در رتبه‌بندی‌های بین المللی مختلف دانشگاهی مشاهده نمود. با نگاهی به رتبه بندی پایگاه QS در سال ۲۰۱۸ می‌توان دریافت که تنها اروپا به تنهایی شامل بیش از ۳۶۹ موسسه برتر و معتبر آموزشی است.
 

۳- در مقایسه با ادامه تحصیل، مسافرت کردن راه بهتری برای جستجو و دیدن دنیا است!

برای دیدن کشورهای مختلف جهان در طول تعطیلات سالانه راههای مختلفی وجود دارد با این حال ادامه تحصیل در کشور جدید به شما امکان شناخت بهتر و یافتن تجارب بسیار بیشتری را در مقایسه با یک سفر صرفا چند هفته‌ای می‌دهد.
قرار داشتن در یک دانشگاه خارجی به شما امکان استفاده از مزایای سفر را نیز می‌دهد. همچینی یافتن ارتباطات محلی و پیدا کردن دوستان جدید در شهری که اقامت دارید در طول تحصیل خود به شما امکان پیدا کردن شناخت بیشتر از منطقه را می‌دهد.
 

۴- سفر به خارج ارتباطات و ساختار اجتماعیم با دوستانم را نابود می‌کند!

اگرچه نقل مکان به خارج از کشور به مثابه پشت کردن به دوست و قوم خویش می‌ماند با این حال این موضع دیگر موضوعیتی ندارد. با وجود فراگیر شدن امکانات ارتباطی (تماس صوتی و تصویری) عملا فواصل و دل تنگی بیمعنی شده‌اند و شما امکان برقراری تماس روزانه با دوستان و خانوده خود را در هر لحظه‌ای خواهید داشت.
 

۵- خیلی گران است!

اگر شما کمی جستجو کنید به زودی در می‌یابید گزینه‌های بسیار به صرفه و اقتصادی وجود دارند که می‌توانید بر روی آنها حساب باز نمایید. همواره می‌توانید بر روی کمک هزینه‌‌های تحصیلی و انواع بورسیه‌ها و فاندهای مختلف حساب کنید. فراموش نکنید که مبلغ مجموع تحصیل همواره ترسناک است اما شما مجبور به پرداخت یکباره تمامی مخارج خود نیستید.

➕ بیشتر بخوانید:
تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس
اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا بدون مدرک زبان انگلیسی

 

1 دیدگاه

 • M
  1397-04-10 16:28:32
  سلام لطفا اطلاعات دقیقتر راجع به هزینه ها و شهریه ها در مقاطع مختلف ارایٔه نمایید تا تصمیم گیری راحتتری داشته باشیمچون دغدغه ما فقط بخش مالی است
  • مسعود صادقی
   1397-04-11 15:13:39
   با سلام کمی در بخش مهاجر سایت جستجو بفرمایید مطالب مختلفی در باره دانشگاهها قرار دارد.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش